برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آقاى مهابادى، اینجا فوتبال سوت و کور است/گِل مُرده بر باد مده!

داوود مهابادى مربى محجوبى است، او باید بداند که این روزها مردم شیراز دیگر حوصله فوتبال را ندارند

“نه‏تنها حرکت امین متوسل‏زاده در بازى برابر استیل‏آذین را تایید نمى‏کنم بلکه همان لحظه هم به‏خاطر تصمیم او ناراحت شدم، چون پاى احساسات مردم شیراز در میان بود. اصلاً مشکلات ما از همان بازى آغاز شد. هواداران چه گناهى داشتند؛ اگر متوسل‏زاده بازى جوانمردانه انجام نمى‏داد و آن ضربه گل مى‏شد، استیل‏آذین را شکست مى‏دادیم.”
با خواندن سطور فوق احتمالاً تعجب مى‏کنید. ابتدا با خود فکر مى‏کنید چه کسى این حرف‏ها را بیان کرده و بعد به این نتیجه مى‏رسید که شاید: داوود مهابادى سرمربى فصل گذشته مقاومت سپاسى.
حدس شما اما کاملاً درست است زیرا داوود مهابادى معلوم نیست پس از ماه‏ها چرا الان به فکر افتاده که درباره سقوط مقاومت سپاسى به دسته پایین‏تر حرف بزند آن‏هم چه حرف‏هایى.
آنهایى که در فوتبال شیراز دستى بر آتش دارند و یا لااقل پیگیر جریانات و اتفاقات فوتبال این دیار هستند مى‏دانند که اغلب شیرازى‏ها همان اول حضور مهابادى در تیم مقاومت با سپردن سکان تنها تیم لیگ برترى شهرشان به یک مربى جوان که کارنامه فنى قابل قبولى هم نداشت، مخالف بودند. اما آن اتفاق افتاد و مهابادى به مقاومت سپاسى آمد تا پس از کسب نتایجى ضعیف، چندماه بعد مجبور به استعفا شود و در نهایت مقاومت سپاسى هم مانند تیم دیگر شیراز- برق- در ابتداى فصل “بهترین” نتایج را کسب کند و در انتها با کسب”بدترین” نتایج به یگ پایین‏تر سقوط کند.
مهابادى آمد و رفت. هرچند با حرف و حدیث بسیار. مى‏گفتند خودش استعفا داده، حتى پس از استعفا حکم مشاور فنى مدیرعامل باشگاه هم به نامش خورد، هرچند که او دیگر در شیراز نبود تا بخواهد به سرهنگ جعفرى مشاوره بدهد.
بگذریم. برویم سراغ سطور ابتداى این مطلب. داوود مهابادى انگار قصد دارد تمام تقصیرات سقوط تیم مقاومت را به گردن متوسل‏زاده و آن حرکت جوانمردانه‏اش بیندازد.
از دید مهابادى اگر متوسل‏زاده آن توپ را گل مى‏کرد، مقاومت پیروز بازى با استیل آذین مى‏شد، از بحران نجات مى‏یافت و عاقبتش حضور در لیگ یک نمى‏شد. چه استدلال جالبى.
این بى‏انصافى است که تمام کاسه کوزه‏ها بر سر آن حرکت جوانمردانه خالى شود. اگر به آن صحنه و حرکت امین متوسل‏زاده نگاه کنیم درمى‏یابیم که آن موقعیت به‏صورت ۱۰۰درصد گلزنى نبود و تنها- یک موقعیت مناسب- بود.
گیریم متوسل‏زاده حرکت جوانمردانه انجام نمى‏داد، آیا مى‏توانیم بگوییم او مى‏توانست آن توپ را وارد دروازه استیل آذین کند؟
موقعیت ۱۰۰درصد گل زمانى حادث مى‏شود که بازیکن مهاجم روبه‏روى دروازه خالى از دروازه‏بان صاحب توپ شود نه اینکه در کنار مدافع حریف قرار داشته باشد. در این صورت چه تضمینى وجود دارد که بتواند توپ را وارد دروازه حریف کند.
راستش از مهابادى که خود زمانى کاپیتان مقاومت- فجرسپاسى آن زمان- بود انتظار چنین حرف‏هایى را نداشتیم.
مهابادى اگر مربى بحران بود باید صرف‏نظر از بازى با استیل آذین و حرکت متوسل‏زاده، تیمش را از بحران بیرون مى‏کشید تا حالا مجبور نباشد در لیگ یک مربیگرى کند و چنین حرف‏هایى بر زبان جارى سازد.
داوود مهابادى مربى محجوبى است، او باید بداند که این روزها مردم شیراز دیگر حوصله فوتبال را ندارند.

فوتبال شیراز و فارس پس از سال‏ها در بالاترین رده باشگاهى ایران نماینده‏اى ندارد و این براى فوتبال‏دوستان شیرازى اتفاقى تلخ به حساب مى‏آید.
تیم مقاومت سپاسى به لیگ یک سقوط کرد. لیگ برتر جدید هم آغاز شد.
اینجا فوتبال دیگر سوت و کور است. پس کاش دیگر مهابادى آن خاطرات تلخ را یادآورى نکند و گِل مُرده را بر باد ندهد زیرا معلوم نیست فوتبال استان فارس و شیراز چه زمانى به روزهاى اوج خود بازگردد.
اینجا سقوطکرده‏هاى به لیگ یک- برق و مقاومت- اوضاع خوبى ندارند و کسى به صعود دوباره آنان امیدوار نیست، متاسفانه…

تاریخ: 1389/5/14
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: