برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رده بندی جدید باشگاههای جهان؛ سقوط استقلال، سپاهان بهترین تیم

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار رده بندی جدید برترین تیمهای باشگاهی جهان در ماه جولای را اعلام کرد که بر این اساس سپاهان اصفهان با 91 امتیاز بهترین تیم ایرانی در این رده بندی است که در رده 178 جهان جای گرفته است و نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است. ذوب اهن با 5/89 امتیاز در رده 184 قرار گرفته و دومین تیم ایرانی در این رده بندی است که جایگاهش نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. استقلال با 81 امتیاز در رتبه 234 قرار گرفته و نسبت به ماه قبل 6 پله سقوط کرده است. مس کرمان نیز با 65 امتیاز در رده 349 قرار گرفته که نسبت به ماه قبل 3 پله سقوط داشته است.

در این رده بندی تیم پوهانگ کره جنوبی با قرار گرفتن در رتبه 77 بهترین تیم آسیایی است و سپاهان که بهترین تیم ایرانی در این رده بندی است، در رده 12 تیمهای آسیایی قرار دارد. همچنین تیمهای بارسلونا، اینترمیلان و بایرن مونیخ سه تیم برتر این رده بندی جهانی هستند.

لازم به ذکر است که مبنای این رده بندی نتایج کسب شده در مسابقات قاره ای، لیگ های داخلی و جام حذفی( از مرحله یک چهارم نهایی) است. بنابراین سایر تیمهای ایرانی به دلیل عدم حضور در لیگ قهرمانان آسیا که امتیاز زیادی دارد، در بین 350 تیم برتر باشگاهی جهان قرار نگرفته اند. همچنین مبنای امتیازات داده شده به نتایج تیمهای باشگاهی در مسابقات لیگ و جام حذفی نیز با توجه به قدرت فوتبال هر کشور متفاوت است.

 

گل 

تاریخ: 1389/5/14
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: