برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

استیلی: خودم خواستم ستار زارع کاپیتان باشد

حمید استیلی سرمربی تیم شاهین بوشهر بعد از اولین پیروزی تیمش در لیگ دهم مصاحبه ای را با سایت رسمی باشگاه شاهین بوشهر انجام داده است:

بعد از اولين پيروزي به نظر مي‌رسد شاهين به آرامش رسيده!
‌خب ما به اين برد خيلي احتياج داشتيم. بچه‌ها هم جلوي پيكان خيلي خوب بازي كردند و تاكتيك‌هايي را كه خواسته بوديم توانستند درست اجرا كنند. فكر مي‌كنم در اين بازي به نتيجه‌اي رسيديم كه استحقاقش را داشتيم و الان به لحاظ روحي تيم كاملا آماده شده.

پس توانسته‌ايد برنامه‌هاي‌تان را در اين دو بازي پياده كنيد!
‌در بازي اول تيم ما خوب بازي كرد و فقط نتيجه بدي گرفتيم ولي در بازي دوم بهتر بوديم. البته فوتبال در دراز ‌مدت به نتيجه مي‌رسد و من هم احتياج به زمان دارم تا بتوانم برنامه‌هاي فني‌ام را به طور كامل پياده كنم.

براي اين كار چقدر زمان مي‌خواهيد؟
‌ما نمي‌خواهيم فرصت‌ها را از دست بدهيم. در همين زمان كوتاه پيش‌رو بايد بتوانيم نتيجه بگيريم و براي دراز مدت هم برنامه داريم. حداقل تا نيم فصل بايد به شرايطي كه مي‌خواهيم برسيم.

در اين دو بازي خيلي دير به گل رسيديد؛ انگار در خط حمله مشكل داريد!
‌گلزني هم به تمرين احتياج دارد و هم به بازيكنان گلزن. البته ما بازيكن گلزن به اندازه كافي داريم فقط بايد با تمرين‌هاي بيشتر به هماهنگي بالاتري برسيم. در اين زمان كم تا حدودي توانسته‌ايم برنامه‌هاي‌مان را اجرا كنيم ولي هنوز به تيمي كه انتظار داريم نرسيده‌‌ايم و بايد بگويم شاهين هنوز آن تيم ايده‌آل من نشده.

نگران نيستيد كه ضعف در گلزني، در بازي‌هاي بعدي هم فرصت پيروزي را از شاهين بگيرد؟
‌نگران كه... قطعا بچه‌ها خودشان اين مشكل را فهميده‌اند و براي حل آن كمك مي‌كنند. الان تنها مشكلي كه شايد گريبان ما را بگيرد آسيب‌ديدگي بازيكنان است. 3 تا از بهترين بازيكنان ما آسيب ديده هستند و اميدوارم خيلي زود برگردند.

از كمبودهاي مالي چيزي نگفتيد!
‌اينكه سوخت و سوز ندارد و بالاخره حل مي‌شود. ولي مشكل ديگر شرايط ويژه آب و هوايي بوشهر است. ما آنجا در گرماي 45 درجه تمرين مي‌كرديم و در دماي 25 درجه قزوين بازي كرديم. غير از اين اختلاف دماي 20 درجه‌اي، رطوبت 80 درصدي بوشهر هم هست و اينها كار تيمي‌مان را سخت مي‌كند چون ارگانيسم بدن به يك شرايط جوي خاص عادت مي‌كند و اين در بازي‌هاي خارج از بوشهر مي‌تواند مشكل‌ساز شود. البته يكسري برنامه‌ها داريم كه بتوانيم اين مشكل را به حداقل برسانيم.

دادن بازوبند كاپيتاني شاهين به ستار زارع تازه وارد هم براي خيلي‌ها عجيب بود.
‌بله اما خود من خواستم كه ستار كاپيتان باشد چون سال‌ها در ليگ برتر و تيم ملي بازي كرده و باتجربه‌اش خيلي به تيم كمك مي‌كند.

فردا در يك بازي سخت بايد جلوي صبا بايستيد، براي اين رويارويي چقدر آماده‌‌ايد؟
‌اين يكي از سخت‌ترين بازي‌هايي است كه داريم. به ويژه كه ياوري پارسال مربي شاهين بوده و اين تيم و بازيكنانش را خيلي خوب مي‌شناسد ولي اين سخت بودن، ما را نااميد نمي‌كند و مي‌خواهيم صبا را هم مثل پيكان ببريم.

 

گل 

تاریخ: 1389/5/14
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: