برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نگاهی به جدول جام حذفی؛ قرعه سخت برای پرسپولیس و استقلال

بیست و چهارمین دوره مسابقات جام حذفی کشور روز گذشته با حضور 79 تیم قرعه کشی شد و مسابقات از روز 20 شهریور با دیدارهای مرحله مقدماتی اغاز می شود. تیمهای لیگ برتری از مرحله یک شانزدهم وارد مسابقات می شوند. مهمترین نکته این قرعه کشی عدم رویارویی تیمهای استقلال و پرسپولیس، سپاهان و ذوب آهن تا بازی فینال است، اما تراکتورسازی و شهرداری ممکن است در مرحله یک هشتم باهم برخورد کنند.

پرسپولیس در مرحله یک شانزدهم احتمالا حریف فولاد یزد می شود. این تیم در مرحله یک هشتم با برنده بازی سایپا و داماش گیلان روبرو می شود و در مرحله یک چهارم نهایی به احتمال زیاد با سپاهان روبرو می شود. البته سپاهان باید ابتدا با برنده بازی نساجی و مس رفسنجان- پتروشیمی تبریز روبرو شود و پس از گذر از سد برنده بازی نفت آبادان و راه اهن به یک چهارم راه یابد. به احتمال زیاد یکی از تیمهای مرحله نیمه نهایی سپاهان یا پرسپولیس خواهد بود.

استیل آذین در مرحله یک چهارم نهایی با یکی از تیم های استانی روبر می شود. در مرحله یک هشتم نهایی برنده مس کرمان- تربیت یزد و فولادگستر در انتظار این تیم خواهد بود. در مرحله یک چهارم نهایی نیز باید به تماشای بازی استیل آذین با برنده صبا و فولاد بنشینیم. یکی از تیمهای مرحله نیمه نهایی از دل این بازی بیرون می آید که باید در بازی نیمه نهایی مقابل برنده پرسپولیس- سپاهان قرار گیرد که بازی بسیار سختی خواهد بود.

در سمت مقابل نیز استقلال در مرحله یک شانزدهم با پاس همدان روبرو می شود. این بازی در همدان انجام خواهد شد. برنده این بازی با شاهین بوشهر روبرو می شود. استقلال در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف برنده بازی ذوب اهن- پیکان برود. یکی از تیمهای نیمه نهایی در این سمت جدول از جدال احتمالی استقلال و ذوب آهن مشخص خواهد شد.

تراکتورسازی تبریز در اولین بازی خود باید منتظر مشخص شدن حریفش از بازی ابومسلم و سپاسی باشد. تراکتور در صورت عبور از این مرحله به احتمال زیاد باید با شهرداری روبرو شود. برنده این بازی در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف برنده بازی ملوان و نفت تهران یا استقلال اهواز برود تا یکی از تیمهای مرحله نیمه نهایی نیز از این بازی مشخص شود.

به نگاهی به جدول مشخص می شود که پرسپولیس بر خلاف سال قبل، در فصل جاری مسیر سختی برای رسیدن به فینال دارد. در این قسمت جدول تیمهای قدرتمندی چون پرسپولیس، سپاهان و استیل آذین حضور دارند. اما طرف دیگر جدول فقط شاهد حضور دو تیم مدعی استقلال و ذوب اهن است. ضمن آنکه تراکتورسازی و ملوان شانس حضور در مرحله نیمه نهایی و فینال را پس از سالها خواهند داشت.

 

گل 

تاریخ: 1389/5/14
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: