برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گفتگو با مورینیو:هرسال بیش از یک جام برده ام؛رئال بازیکن جناحی می خواست

مربی پرتغالی باشگاه مادریدی روزهای آغازین کاری اش را در لس آنجلس سپری می کند. اوتدریجا در حال شناخت بازیکنانش است و در گفتگو با رکورد از خریدهای جدید تیمش و آینده باشگاه مادریدی صحبت کرده.متن این گفتگو را با هم می خونیم:

* کریس را به خوبی می شناسید.عملکرد او شما را متعجب نکرد؟

- خورخه مندس با من کار می کند و همیشه در مورد کریس صحبت می کنیم.به علاوه مربیان کمی دردنیا هستند که بامن دوست باشندولی فرگوسن یکی از آنهاست.با او هم صحبت کردم و او به من گفته بودکه این "پسربچه"شیوه بازی خارق العاده ای دارد.پس از تماشای بازی کریس،به نظرم فوق العاده آمد.من در اینتر بازیکنان با تجربه زیادی داشتم، بازیکنانی مثل زانتی، کوردوباو ماتراتزی که از کریس بزرگترهستند ولی کریس مثل آنهاست. اکنون کریس را دارم وسبک کاری او کار آسانتر می کند.

*یکی از توقعات شمااین است که تیم کمتر به کریس وابسته باشد.درست است؟

- می خواهم این فشار را بردارم.کریس وقتی خوب می شودکه تیم خوب باشد. در فصل گذشته این کریس بود که تیم را در مواقع سخت به دوش می کشید. اگر در دیدار مهمی، تیم حریف با استراتژی خوب،کریس را متوقف می کرد، تیم سختی می کشید .این نکته منفی ای برای یک بازیکن است، هر چقدر هم بازیکن خوبی باشد .تیم به او نیازدارد ولی نباید به او وابسته شود.

*کریس چه ویژگیهایی دارد که اینقدر باسایرین متفاوت است؟

- او از نظر فیزیکی فوق العاده است.با25 سال سن، هنوز جای زیادی برای بهبود دارد.او از نظر تکنیکی بی نظیراست و مطمئنم که به خوبی بازی را درک می کند.او به سادگی مشکلات ، که گاهی مشکلات پیچیده تاکتیکی هستند را حل می کند.تنها یک کلمه برای وصف کریس دارم: او بازیکنی حیرت انگیز است.

*پس کریس برای قهرمان به تیم کمک خواهد کرد!

- رئال مادرید تاریخچه ای دارد که همه از آن آگاه هستیم. رئال مهمترین تیم دنیا در قرن جاری بوده است ولی دوسال است که به هیچ عنوان قهرمانی نرسیده.17 یا 18 سال است که درجام حذفی قهرمان نشده؛ 10 سال است که قهرمانی درلیگ قهرمانان اروپا راتجربه نکرده و7یا8 سال است که از مرحله یک هشتم پایانی این رقابتها صعود نکرده.شاید چنین چیزی برای یک تیم معمولی عادی باشد ولی در تیم بزرگی مثل رئال، شرایط سخت و شاید دراماتیکی است

* جامهای قهرمانی را درسال دوم حضورتان کسب می کنید ویا از همین الان دست به کار می شوید؟

- معمولا می گویم که سال دوم، سال بلوغ است.با پورتو به قهرمانی اروپا رسیدم و چلسی را به راحتی قهرمان لیگ برتر کردم.دو بار پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رفتیم.اکنون کاملا می دانم که درخون تیم مادریدی، این است که همه قهرمانی هارا در فصل اول کسب کرد.من این فشار را دوست دارم و از آن دست افرادی نیستم که برای کاری که نکرده اند عذرخواهی کنم یا بگویم که چون شرایط فراهم نبود و یا باشرایط تطبیق نداشتم خواسته محقق نشد و... می دانم که کار آسانی نیست.در لالیگا بارسا را پیش رو داریم که بهترین تیم حال حاضر است و در لیگ قهرمانان اروپا تیمهای ایتالیایی،انگلیسی و آلمانی درانتظار ما هستند.حتی بنفیکا هم ثابت کرده که می خواهد به اوج قله های اروپایی بازگردد.

*آیا این احتمال وجوددارد که در سال اول حتی به یک عنوان قهرمانی هم نرسید؟

- یک عنوان نه..دست کم دو قهرمانی می خواهم.در هفت سال اخیر، به جز سالی که در سپتامب ریا نوامبر چلسی را ترک کردم، همیشه بیش از یک قهرمانی به دست آورده ام.سه قهرمانی با پورتو در فصل اول، سه قهرمانی در فصل دوم، دوقهرمانی با چلسی در هریک از  4فصلی که در لندن بودم، دو قهرمانی با اینتر درفصل اول حضورم و سه قهرمانی در سال گذشته.با توجه به اینکه مربی جوانی هستم، کسب 17 قهرمانی در3 لیگ متفاوت مرا به یک مربی باتجربه مبدل کرده.

*سبک کاری ای که پیش رو گرفته اید،مشابه با سالهای گذشته است؛ یاسبکی جدیدرا دنبال می کنید؟

- هدف،همان هدف همیشگی است.می خواهیم سبک بازی مان را باتوجه به ویژگیهای بازیکنان تعیین کنیم.هربازیکنی فلسفه خودش را دارد.ولی مربی خوب،مربی ای است که مهره هایش را به بهترین نحو ممکن بچیند.رئال با مهره هایی که دارد باید تیمی باشد که فوتبال تهاجمی خوبی را ارائه می دهد.کار گروهی خوب همیشه یکی از ویژگیهای تیمهای من بوده است

*چند خرید دیگر تا شروع لیگ دارید؟

- فکر می کنم که سران باشگاه باید یک مدافع را خریداری کنند.البته سختگیری زیادی دریافتن بازیکنان باکیفیت ویا جوانان با پتانسیل داریم.

* فقط یک مدافع می خواهید؟

- علاوه بر یک مدافع،دوست دارم یک مهاجم دیگرهم بخریم.اگربازیکن تهاجمی دیگری به رختکن تیم اضافه شود، استقبال خواهم کرد.ترجیح می دهم یک بازیکن دیگرهم داشته باشم.درمرکز خط حمله بنزماو ایگواین را داریم؛هرچند که کریس هم می توانددر این پست بازی کند.او مهارتهای زیادی دارد.باید ببینیم که چه می شود.

* در مورد خریدهای جدید بگوئید..پدرو لئون و دی ماریا

- این دوبازیکن، از آن سبک بازیکنانی هستند که رئال قبلا در اختیارنداشته. رئال زیاد از جناحین بازی نمی کرد و بازیهایش بیشتر درمرکز زمین متمرکز بود.ولی با حضور این دوبازیکن در جناحین،که سرعتی و جوان نیز هستند، تیم پیشرفت زیادی خواهد کرد.

* وچرا خدیرا؟

- خدیرا یک بازیکن میانی است که فوتبال کاملا آلمانی داردو این گویای همه چیز است.تاکنون بازیکنان تهاجمی زیادی داشتیم ولازم بود که بازیکنی راجذب کنیم که به تیم ثبات بیشتری بدهدو بازی را فشرده کند. خدیرا قدرت فیزیکی بالایی دارد و بسیار جوان و منضبط است. علاوه بر آن می تواند گلزنی نیزبکند.نباید کانالس را هم فراموش کنیم که مهارت و استعداد فراوانی دارد

* پس رئال کلکسیونی از بازیکنان جوان دارد

- در خط حمله بنزما و ایگواین 22 ساله هستند.بزرگترین مهاجم ما کریس 25 ساله است.درمرکز میدان لاسانادیارا بازیکن جوان ماست و آلونسو بزرگتر است.در خط دفاع، مارسلو و راموس جوانان ماهستندو په په با 27 سال سن، بزرگترین مدافع ماست.آنها به سبکی که دوست دارم کار می کنند.بسیار فشرده هستند و فشار زیادی را وارد می کنند.  .با یک مربی که تنهامعنای پیروزی را می داند،متوقع است و انگیزه های زیادی در تیم جدیدش دارد، ناکامی بزرگی است که نمی تواند مدت زمان مناسبی تمام مهره هایش را در اختیار داشته باشد

 

گل 

تاریخ: 1389/5/14
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: