برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نشر علم و حركت با دو اثر جديد در راه است

«آمادگي جسماني دوران بارداري و سلامت مادر» و «رشد حركتي در دوره طفوليت» عناوين دو اثري اند كه از سوي انتشارات علم و حركت به زودي روانه بازار نشر خواهند شد./به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، بني‌برك، نويسنده كتاب «آمادگي جسماني دوران بارداري و سلامت مادر» از پيشگامان رشته آمادگي جسماني پيش و پس از دوره زايمان است؛ به گونه‌اي كه با موفقيت، برنامه سلامت مادر را ارايه داده است. اين برنامه در بيش از يكصد بيمارستان و مراكز آمادگي جسماني ايالات متحده آمريكا اجرا شده است.

او بنيانگذار آموزش‌هاي ويژه سلامت مادر و زايمان با بيش از 25 سال تجربه و فعاليت در مراكز مشاوره و سلامت زنان است.

اين اثر تنها منبع تحقيقي غني در حوزه حركتي به شمار مي‌آيد و به بررسي واكنش‌هاي رشدي در دوران طفوليت مي‌پردازد. از فصول گوناگون آن مي‌توان به «پيش از بارداري آماده شويد»، «9 ماه پرستار بدن باشيد»، «به جاي دو نفر تنفس كنيد»، «براي تندرستي و سلامت كودك غذا بخوريد»، «در دوران بارداري تمرينات قدرتي و كششي انجام دهيد»، «براي ايجاد تمدد اعصاب و تمركز، مديتي‌شن انجام دهيد»، «به طور فعال با سه ماهه نخست بارداري سازگار شويد» و «در طي سه ماهه دوم بارداري با انگيزه باقي بمانيد» اشاره كرد.

چاپ نخست كتاب «آمادگي جسماني دوران بارداري و سلامت مادر» اثر بني‌برك با ترجمه مريم عبدالهي در شمارگان 2000 نسخه، 232 صفحه و بهاي 50 هزار ريال به زودي روانه بازار نشر خواهد شد.

همچنين كتاب «رشد حركتي در دوره طفوليت» از منابع اصلي حوزه حركتي است كه به بررسي واكنش‌هاي رشدي در دوران طفوليت مي‌پردازد.

اين كتاب از هشت فصل تشكيل شده است كه «بنياد‌هاي رشد حركتي طفل»، «رويكردهاي نظري در رشد حركتي»، «كنترل حركتي و مغز»، «كنترل قامت»، «كنترل حركات دست» و «جا‌به‌جايي» از جمله اين فصولند.

بر اساس مطالب اين كتاب، دوره طفوليت را اغلب زماني مي‌دانند كه كنترل حركتي در سريع‌ترين ميزان خود قرار دارد و كنترل ارادي نوزاد در اين مرحله كم و او در سازگاري‌ با عوامل محيطي مانند جاذبه زمين دچار مشكل است. 

چاپ نخست كتاب «رشد حركتي در دوره طفوليت» اثر «يان‌پايك» با ترجمه مشترك دكتر اصلان‌خاني، عظيم‌ زاده و احمدي را انتشارات علم و حركت در شمارگان 1100 نسخه،440 صفحه و بهاي 75 هزار ريال منتشر خواهد كرد.
تاریخ: 1389/5/14
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: