برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پیروزی مقتدرانه والیبال ایران در برابر ژاپن

ورزش > والیبال  - همشهری آنلاین:
تیم ملی والیبال ایران موفق شد پنجشنبه 14 مرداد 89 در کاپ آسیا تیم ژاپن را با شکست بدرقه کند

به گزارش واحد مرکزی خبر، تیم های والیبال ایران و ژاپن سومین دیدار مرحله دوم را از ساعت 16:30 دقیقه و در حضور بیش از 7 هزار   تماشاگر در سالن غدیر آغاز کردند.

گیم اول این مسابقه را ملی پوشان ایران بسیار بهتر از حریف آغاز کردند و موفق شدند وقت استراحت فنی اول را برای ایران به ارمغان بیاورند. این درحالی بود که تماشاگران مانند بازی های گذشته از ابتدا با تمام وجود از ملی پوشان حمایت می‌کردند تا شرایط را برای تیم ژاپن سخت شود.

ایران تا نتیجه 22 بر 21 از حریف پیش بود تا اینکه تغییر تاکتیک ژاپنی ها و متنوع بازی کردن پاسور این تیم باعث شد تا ایران را در امتیاز 22 نگه داشته و خود را به امتیاز 23 برسانند؛ اما پس گرفتن وقت استراحت و ایجاد وقفه در بازی، ملی پوشان موفق شدند 25 بر 24 از حریف خود پیش بیفتند تا سرمربی ژاپن مجبور شود با گرفتن وقت استراحت تیم خود را به بازی برگرداند. وی در انجام این امر موفق نبود و ایران موفق شد 26 بر 24 بازی را به سود خود خاتمه دهند تا شور و هیجان خاصی در سالن مسابقه حاکم شود.

در گیم دوم با کسب امتیاز برای ملی پوشان ایران آغاز شد. در این گیم هم ایران بازی بسیار برتری نسبت به حریف از خود به نمایش گذاشت و موفق شد ضمن کسب نتیجه 8 بر 3، وقت استراحت فنی اول را هم برای خود کسب کند. در ادامه، اختلاف 10 امتیازی بین تیم ها باعث شد تا سرمربی ژاپن تقاضای وقت استراحت کند که این بار برخلاف دفعه قبل، گرفتن این وقت استراحت موثر بود و بازیکنان این تیم توانستند اختلاف را به 6 برسانند. تغییر تاکتیک‌ها و گرفتن وقت‌های استراحت هم نتوانست به داد ژاپن برسد و در پایان ملی پوشان بودند که مقتدرتر از گیم گذشته موفق شدند 25 بر 16 حریف را از پیش رو برداشتند.

در آغاز گیم سوم ملی پوشان ژاپن بازی را کمی بهتر از گیم های قبلی شروع کردند و موفق شدند با کسب امتیاز 8، وقت استراحت فنی را برای تیم خود به ارمغان بیاورند. در ادامه هم همین روند ادامه داشت تا تیم‌ها در کسب امتیاز 16 بر 16 به تساوی رسیدند. گیم سوم از حساسیت خاصی برخوردار بود و تیم ها با یک امتیاز بالا می‌رفتند تا اینکه تیم ایران موفق شد امتیاز 25 را کسب کرده و با نتیجه 25 بر 22 ژاپن را مغلوب کند.

تیم ایران در مجموع موفق شد با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را از پیش رو بردارد.

والیبال کاپ آسیا با حضور 8 تیم برتر قاره شامل ژاپن، کره‌جنوبی، چین، ایران، استرالیا، قزاقستان، تایوان و هند از 10 تا 16 مردادماه در ارومیه برگزار می‌شود.

تاریخ: 1389/5/14
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: