برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پرویز مظلومی:لجبازی‌های قطبی به فوتبال ایران لطمه می‌زند/ یک امتیاز هم ارزشمند بود

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با انتقاد مجدد از برنامه‌های افشین قطبی گفت: سرمربی تیم ملی ساز خودش را می زند و با لجبازی‌هایش به فوتبال ایران ضربه خواهد زد.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز مظلومی پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر ذوب آهن اصفهان با بیان مطلب فوق در جمع خبرنگاران افزود: به نظر می رسد تعاملی بین فدراسیون، تیم ملی و باشگاه‌ها وجود ندارد. قطبی ساز خودش را می زند و با این لجبازی‌ها به فوتبال لطمه خواهد زد.

وی در ادامه افزود: باشگاه‌ها سازندگان بازیکن هستند و بازیکنان آماده را به تیم ملی تحویل می دهند اما قطبی با این برنامه که به نظر می رسد با فدراسیون، کمیته فنی و نماینده باشگاه‌ها هماهنگ نیست برای لیگ و باشگاه‌ها مشکل ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه باید ارزش تیم ملی را حفظ کرد، افزود: قرار بود اوکراین به ایران بیاید اما ارمنستان جانشین این تیم شد حالا به ما می گویند بازیکن خود را یکشنبه تحویل دهید و پنجشنبه نفرات به تیم بر می گردند، این در حالی است که ما جمعه یک بازی سنگین با استیل آذین داریم.

سرمربی تیم استقلال در این خصوص اضافه کرد: دوست داریم به تیم ملی کمک کنیم و هر کاری که از دست‌مان برآید انجام می دهیم اما نمی دانم قطبی این بازی را از کجا پیدا کرده است؟! چرا دیدارهای تیم ملی را در تهران نمی گذارد تا جلوی مردم ایران بازی کنند؟!

مظلومی خاطر نشان کرد: اگر دو روز بازیکنان‌مان را می گرفتند اشکال نداشت اما پس دادن آنها یک روز پیش از بازی مهم با استیل آذین به ما ضربه می زند. 

وی ادامه داد: قطبی خودش را جای ما بگذارد، آن وقت ببیند می تواند جوابگوی تماشاگران استقلال باشد. پس از شکست برابر فولادخوزستان بسیاری از دوستان از ما انتقاد کردند، با این شرایط اگر خدای ناکرده نتیجه بدی در دیدار با استیل بگیریم، آیا سرمربی تیم ملی پاسخگو خواهد بود؟

مظلومی با انتقاد دوباره از افشین قطبی، مدعی شد برگزاری دیدار دوستانه با تیمی چون ارمنستان به ارتقا سطح فنی فوتبال ایران کمک نمی کند و افزود: مگر قطبی صحبت‌های کمیته فنی را هم گوش می دهد؟ اصلا نمی دانم پس از جدایی یاوری و ذوالفقارنسب نماینده مربیان در این کمیته کیست. اما تنها باید بگویم ما در هفته‌های نخست لیگ بازی‌های سخت و فشرده‌ای داریم و اگر این گونه بخواهند برنامه‌ریزی کنند، بازیکن خود را به تیم ملی نمی دهیم.

وی در ادامه انتقاداتش از تیم ملی تاکید کرد: 15 روز در بهترین و مهمترین روزهای آماده سازی تیم بازیکنان‌مان را گرفتند زیرا دلیل آنها بسته شدن قرارداد اردوی اتریش بود. ما نفرات‌مان را به تیم ملی دادیم و در نهایت ضربه‌اش را خوردیم. ما قصد همکاری با تیم ملی را داریم اما نمی دانم شاید قطبی بیکار است که مدام چنین برنامه‌هایی را برای تیم ملی در نظر می گیرد! شاید او می خواهد برنامه‌های خودش پر شود!

مظلومی در ادامه خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: یکی به داد ما برسد و پاسخگوی مشکلات ما باشد. فقط می توانم بگویم متاسفم.

وی در ادامه گفتگوی خود با خبرنگاران در مورد دیدار استقلال با ذوب آهن اظهار داشت: بازی خوبی بود و در این دیدار به بخشی از اهداف‌مان رسیدیم. ما به دنبال کسب سه امتیاز بودیم اما با توجه به اینکه از نظر تاکتیکی تا حدودی در این دیدار موفق بودیم کسب یک امتیاز هم ارزشمند بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه باید مرکز زمین را از ذوب آهن می گرفتیم تا هافبک‌های این تیم که توانایی بالایی در کارهای ترکیبی دارند برای ما مشکل ایجاد نکنند، افزود: برنامه ما این بود که روی ضدحملات به گل برسیم. فکر می کنم گل اول‌مان هم آفساید نبود و اگر گل مجیدی مردود نمی شد می توانستیم با پیروزی زمین را ترک کنیم.

مظلومی با انتقاد از خط دفاعی تیمش تاکید کرد: من به بازیکنانم گفته بودم مواظب نفوذهای حسینی باشند اما آنها سهل انگاری کردند و بازیکن ذوب آهن در شرایطی دروازه ما را باز کرد که دو بازیکن دفاعی‌مان مقابلش قرار داشتند. من به خاطر این سهل انگاری با آنها برخورد خواهم کرد.

وی با بیان اینکه اگر این بازی را مقابل فولاد انجام می دادیم قطعا تیم پیروز مسابقه بودیم، در مورد نیمکت نشینی طالب لو و صادقی خاطر نشان کرد: ما همین نفرات را داریم و باید به بازیکنان آماده‌تر میدان دهیم. قطعا همه بازیکنان هفته به هفته بهتر می شوند و با اضافه شدن بازیکنان کلیدی و مصدوم عملکرد به مراتب بهتری را از خود ارائه خواهیم داد. ما بازیکنان جانشین خوبی نداشتیم تا بتوانیم با استفاده از آنها تغییرات تاکتیکی بدهیم. این موضوع پس از آسیب دیدگی مجیدی کاملا ملموس بود.

مظلومی با اشاره به اینکه از رشد فنی تیمش نسبت به بازی گذشته راضی است، تاکید کرد: ما در این دیدار برنامه داشتیم و هدف‌مان خنثی کردن برنامه‌های تاکتیکی ذوب آهن بود البته آنها موقعیت‌های زیادی نداشتند و فقط ما نتوانستیم از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کنیم.

وی در خصوص تصمیم داور در مردودن اعلام کردن گل فرهاد مجیدی اظهار داشت: من روی خط بودم و مطمئنم مجیدی در آفساید نبود. ضمن اینکه داور یک پنالتی مسلم ما را هم نادیده گرفت. در مجموع از داوری هم راضی نیستم.

مظلومی در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که پرسید: "اگر برنامه تیم ملی تغییر نکند مقابل استیل آذین بازی می کنید یا خیر؟"، گفت: ما از این برنامه خسته شده‌ایم چقدر باید اعتراض کرده و این اعتراض‌مان را با چه کسی باید مطرح کنیم؟ من این موضوع را در اختیار باشگاه قرار دادم و در حالی که شدیدا با این برنامه مخالفم می گویم یا بازی‌مان را عقب بیاندازند یا بازیکنان خود را به تیم ملی نمی دهیم چون بازی سختی برابر استیل آذین پیش رو داریم و باید پاسخ 20 میلیون هوادار و منتقدان را در صورت ناکامی تنها من بدهم.

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران در چارچوب هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر که عصر پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.


تاریخ: 1389/5/15
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: