برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

منصور ابراهیم زاده:استقلال از دست ما فرار کرد/ مخالف بازی تیم ملی با ارمنستان نیستم

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با ابراز رضایت از عملکرد تیمش در دیدار برابر استقلال تهران گفت: استقلال با کسب نتیجه تساوی در اصفهان از دست ما فرار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور ابراهیم‌زاده در پایان دیدار ذوب آهن برابر استقلال تهران ضمن بیان مطلب فوق در جمع خبرنگاران افزود: ابتدا باید روز خبرنگار را به همه شما تبریک بگویم، شما و دوستانی که در طول سال با زحمات خود تصاویر و مطالب تیم‌ها را در رسانه‌های خود منعکس می کنید. من به همه شما خسته نباشید و خدا قوت می گویم.

وی در مورد دیدار تیمش برابر استقلال گفت: اگر بخواهم این دیدار را در یک جمله خلاصه کنم باید بگویم استقلال از دست ما در رفت. استقلالی‌ها راه متوقف کردن قدرت ذوب آهن را پیدا کرده بودند و با استفاده از چهار دفاع، سه هافبک دفاعی سعی در کنترل تیم ما و استفاده از ضدحملات داشتند. آنها در نیمه نخست تنها دو موقعیت گلزنی داشتند که ضربه اول آفساید و ضربه دوم به گل تبدیل شد.

سرمربی تیم ذوب آهن در این خصوص اضافه کرد: طبیعی است تیمی که گل می خورد باید ابتدا مواظب باشد تعداد گل‌های خورده‌اش افزایش پیدا نکند و در نهایت با تلاش بیشتر فکر رسیدن به گل برتری باشد. بچه‌های ما همین کار را انجام داده و در نیمه دوم کاملا بر بازی مسلط بودند. ما سعی داشتیم با فرستادن توپ به نقاط کور تیم استقلال به گل برسیم که این اتفاق تنها یک بار رخ داد اما در مقابل تیم استقلال تنها به فکر ضدحمله بود و با تکیه بر این روش بازی مقابل ما به یک امتیاز دست پیدا کردند.

وی ادامه داد: استقلال در دیدارهای گذشته روی ضربات شروع مجدد به گل رسید و ما در این بازی این تاکتیک آنها را خنثی کردیم و تنها روی ضد حمله گل خوردیم. طبیعی است استقلال که بازی گذشته را واگذار کرده بود در صدد جبران ناکامی باشد و تاکتیکی را در نظر بگیرد که به هدفش برسد. نوع فوتبال آنها کار ما را برای رسیدن به پیروزی سخت کرد.

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه همیشه خراب کردن ساده‌تر از ساختن است، تاکید کرد: آنها سعی می کردند توپ و بازی ما را خراب کنند و با پافشاری روی این برنامه به موفقیت برسند.

وی افزود: هدف همه اعضاء و کارکنان باشگاه ذوب آهن رسیدن به قهرمانی است به همین دلیل نباید در چنین مسابقاتی به راحتی امتیاز از دست دهیم باید بیشتر کار کنیم تا به موفقیت مدنظر دست یابیم.

مظلومی در واکنش به خبرنگار مهر که گفت: "ذوب آهن فصل گذشته بهترین خط دفاع لیگ را داشت اما خوردن سه گل در سه بازی کارنامه بدی برای این تیم محسوب می شود"، گفت: ما نباید عادت به گل خوردن پیدا کنیم. ما در دو بازی اول از یک راه گل خوردیم و در این بازی آن را برطرف کردیم اما باید بیشتر تمرین و دقت کنیم تا در دیدارهای بعدی با کاهش مشکلات‌مان مانع گلزنی حریفان شویم.

ابراهیم زاده در پاسخ به این پرسش که "آیا با برگزاری دیدار تیم ملی ایران برابر ارمنستان موافق هستید؟"، تصریح کرد: تیم ملی هم باید موفق شود البته من با اردوی اتریش موافق نبودم اما بازی با ارمنستان در روز فیفاست و برگزاری این بازی از قبل مشخص شده بود. در گذشته همه از تیم ملی انتقاد می کردند که چرا دیدارهایش در روز فیفا برگزار نمی شود اما امروز به برگزاری بازی تیم ملی در روز فیفا انتقاد می شود.

وی در این خصوص اضافه کرد: من این مسئله را با قطبی در میان گذاشتم که چگونه امکان دارد بازیکنان در روز چهارشنبه اوج فشار فنی‌شان را مقابل ارمنستان ارائه کنند، پنجشنبه به ایران برگردند و دوباره جمعه در مسابقات لیگ با صددرصد فشار به میدان بروند؟ آنها چه زمانی ریکاوری کنند؟ در فوتبال اروپا مسابقات روز فیفا اکثرا چهارشنبه برگزار می شود اما شما می بینید بازیهای لیگ آنها زودتر از شنبه یا یکشنبه هفته بعد برگزار نمی شود.

ابراهیم زاده با بیان اینکه اعضای فدراسیون باید راهکاری را ارائه کنند تا نه تیم ملی و نه باشگاه‌ها متضرر شوند، اضافه کرد: پیشنهاد من این است مسئولان تیم ملی می توانند بلافاصله پس از دیدار با ارمنستان بازیکنان را به ایران باز گردانند تا شاید مشکلات باشگاه‌ها کمتر شود.

وی در مورد اینکه مربیان بعضی از باشگاه‌ها معتقدند تیم‌های‌شان پس از چهار پنج هفته به شرایط ایده آل می رسند، اظهار داشت: وقتی برنامه‌ای برای پیش فصل تدوین می شود به خاطر این است که تیم‌ها در آغاز لیگ با آمادگی کامل به میدان بروند. اما به طور مثال تیم ما در اردوی آماده سازی پیش فصل در ترکیه تنها 14 بازیکن خود را در اختیار داشت. شاید صحبت آنها به دلیل این است که برای انجام بازی تدارکاتی و هماهنگی بازیکنان جدید با بازیکنان قدیم به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی در اتریش زمان نداشتند.

ابراهیم زاده در پایان با بیان اینکه هیچ وقت نمی توان گفت که آیا تیم می تواند با صددرصد توانش در مسابقات به میدان برود، گفت: در شروع فصل ذخیره امتیاز بسیار مهم است ما باید بیشتر تلاش کنیم و به راحتی امتیاز را از دست ندهیم و در روزهای پایانی لیگ این امتیاز مهم به موفقیت ما کمک خواهد کرد.

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران در چارچوب هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر که عصر پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد با تساوی یک بر یک به پایان رسید.


تاریخ: 1389/5/15
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: