برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کاراته قهرمانی آسیا/جوانان ایرانی به سه مدال دیگر دست یافتند/ شهرجردی طلسم کاتا را شکست

دومین روز از دهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا با کسب سه مدال رنگارنگ برای جوانان ایران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی جوانان و امید آسیا با حضور 355 کاراته‌کا از 28 کشور روز گذشته در هنگ کنگ آغاز شد. دومین روز این مسابقات اختصاص به رقابت کاتاروها داشت که حاصل تلاش جوانان ایرانی تا به اینجای کار یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز بوده است.

ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی رده سنی 14- 15 سال با شکست  "جایا"  از سریلانکا، "توماکی " از ژاپن ،"پوهاگ" از  هنگ کنگ و "محمد ادی" از اندونزی به مدال طلا دست یافت. این اولین مدال طلای انفرادی ایران در رقابت‌های کاتا قهرمانی آُسیا بود. 

در کاتای انفرادی رده سنی 16- 17 سال مهران قربانعلی پور در میان 15 کاتارو به میدان رفت و با شکست رقبای خود به فینال راه یافت. وی " هاوارد " از هنگ کنگ، "کیشان" از یمن و "تسونگ" از مالزی را قبل از مبارزه نهایی شکست داد. قربانعلی پور برای کسب مدال طلا باید با "توشی فری" از ژاپن پیکار کند. 

کاتاروهای ایران در بخش بانوان هم امروز دو مدال نقره و برنز کسب کردند. در کاتای رده سنی 14- 15 سال فاطمه چیذری با برتری مقابل کاتاروهایی از مالزی، تایلند و هند راهی دیدار نهایی شد اما در این مرحله به حریفی از ژاپن باخت و به مدال نقره بسنده کرد. در کاتای انفرادی رده سنی 16 - 17 سال هم زکیه رحمانی در دور نخست به حریفی از ژاپن باخت اما در جدول بازنده‌ها حریفانی از اندونزی و تایوان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

تیم پریسا رحمانی، مهری یزدانی و مائده نصیری نیز در کاتای تیمی بانوان پس از استراحت در دور نخست، تیمهایی از اندونزی، مالزی و هنگ کنگ را از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد.


تاریخ: 1389/5/15
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: