برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سعيدلو: همه شرايط براي قهرماني تيم ملي فوتبال در آسيا فراهم است

علي سعيدلو در حاشيه برگزاري مسابقات جام جهاني اسكي روي چمن كه ظهر امروز در پيست ديزين برگزار شد اظهار داشت: توسعه و پيشرفت ورزش در برنامه‌هاي اصلي دولت دهم است. از همين رو در دولت نهم سرمايه‌گذاري خوبي از لحاظ اعتباري صورت گرفت كه اين سرمايه‌گذاري به اندازه كل تاريخ ورزش ايران بود و باعث شد زير ساخت‌هاي خوبي طي سال‌هاي اخير آماده شود.

وي ادامه داد: در فاز بعدي اين توان را پيدا كرديم كه ميزبان مسابقات بين‌المللي باشيم و در همين راستا در پيست ديزين كه يكي از پيست‌هاي خوب و استاندارد در جهان است با زحمات مسئولان فدراسيون اسكي ميزباني رقابت‌هاي جهاني به دست آوريم.

سعيدلو با اشاره به اينكه معتبرترين كشورهاي جهان براي رقابت با اسكي بازان ايران به كشورمان سفر كرده‌اند، افزود: اسكي روي چمن رشته سختي است و در جهان به گستردگي اسكي روي برف نيست. با برگزاري چنين رقابت‌هايي جوانان ما رشد كرده و مي‌توانند با انگيزه‌اي كه به دست مي‌آورند در ساير ميدان‌هاي جهاني بدرخشند ضمن اينكه در همين رقابت‌ها هم مدال نقره و برنز را به دست آورده‌اند.

وي گفت:‌ اميدوارم تلاش‌هايمان در ورزش جنبه‌هاي مختلفي داشته باشد تا ضمن توسعه آن باعث شادابي و نشاط مردم هم شود.

رئيس سازمان تربيت بدني تصريح كرد: سعي مي‌كنيم در رشته‌‌هايي كه كمتر مدال گرفته‌ايم، ابتدا آنها را توسعه دهيم. در حال حاضر نيز در تمام رشته‌هاي ورزشي فعال هستيم و بعيد مي‌دانم رشته‌اي باشد كه در آن فعاليت نداشته باشيم.

سعيدلو در مورد ورزش بانوان گفت: در اين مسابقات زنان اسكي باز مطرحي به كشورمان سفر كرده‌اند و با زنان ايراني به مسابقه مي‌پردازند. زنان ما در ورزش پيشرفت خوبي كرده‌اند همانطور كه مي‌دانيد در مسابقات تيراندازي مونيخ تيرانداز ما عنوان چهارم جهان را كسب كرد كه اين مورد نشان مي‌دهد در حال حاضر بانوان هم از لحاظ گسترش و هم از لحاظ امكانات از مردان جلوتر هستند.

وي ادامه داد: با فرصت كمي كه نصيب زنان شده است به دليل استعداد بالاي آنها مقام‌هاي خوبي در سطح جهان به دست آمده و در مجموع سرعت پيشرفت ورزش بانوان از آقايان بيشتر است، البته طبيعي است در رشته‌هايي كه محدوديت داريم و با ضوابط دنيا در حال حاضر همخواني نداريم در رقابت‌هاي جهاني شركت نخواهيم كرد.

سعيدلو يادآور شد: امروز مردم در ايران آزادانه زندگي مي‌كنند كه اين مورد با همت دولت و پشتيباني ملت حاصل شده است به طوري كه در تمام ابعاد مختلف ايراني‌ها پيشتازي مي‌كنند تا تبليغات و دروغ‌هايي كه عليه جمهوري اسلامي ايران منعكس مي‌شود را تحت تأثير قرار دهد.

رئيس سازمان تربيت بدني اظهار داشت: با تصويب بودجه يك درصدي كه حاصل شد اعتبارات ما بيشتر شد و توسعه امروز ورزش بيش از گذشته به وجود آمد. ما مشغول افتتاح پروژه‌هاي مختلفي هستيم كه در همين راستا با سفر به همدان روز گذشته 10 پروژه را افتتاح كرديم.

وي در مورد حضور ورزشكاران ايران در مسابقات المپيك جوانان در سنگاپور گفت: سعي كرديم در اين رقابت‌ها در رشته‌هاي مختلف حضور پيدا كنيم تا اين حضور منجر به تقويت آنها شود. نيت ما همين شركت ورزشكاران در مسابقات المپيك است و فقط به مدال آوري فكر نمي‌كنيم و اميدوارم ورزشكاران ايراني با سن كمي كه دارند از لحاظ اخلاقي به مراتب تأثيرگذار باشند. ضمن اينكه در برخي رشته‌ها مانند واليبال نيز شانس خوبي براي كسب مدال داريم.

سعيدلو در مورد بودجه فدراسيون‌ها در آستانه بازي‌هاي گوانگجو گفت: رسما اعلام مي‌كنم كه در اين مورد فدراسيون‌ها هيچگونه مشكلي ندارند و اعتبارات آنها پرداخت شده است. فدراسيون‌ها از لحاظ مديريتي، اعتباري و برنامه‌ريزي هيچ مشكلي ندارند و اگر كسي مشكلي داشت وي را به من ارجاع دهيد تا مشكلش را از او سؤال كنم.

وي در مورد جلسه‌اش با هيات رئيسه فدراسيون فوتبال و اولتيماتوم به افشين قطبي خاطرنشان كرد: جلسه‌اي را با مسئولان فدراسيون برگزار كردم اما بحث اولتيماتوم فقط مربوط به قطبي نيست بلكه در رشته‌هاي مختلف هر فردي كه مسئوليت مي‌پذيرد بايد 24 ساعته تلاش كند و به هيچ وجه كوتاهي مدنظر ما نيست. ما با فدراسيون‌هاي مختلف جلسه مي‌گذاريم و براي تمام رشته‌هاي ورزشي به يك اندازه زمان مي‌گذاريم.

رئيس سازمان تربيت بدني اضافه كرد: فدراسيون فوتبال برنامه‌هايش را در رده‌هاي مختلف ارائه كرد و برنامه بازي‌هاي تداركاتي تا مسابقات قهرماني آسيا ارائه شد. بنده هم نظراتي داشتم و مطمئن باشيد اين جلسات ادامه خواهد داشت.

سعيدلو تاكيد كرد: مطمئن باشيد نظرات را جمع آوري كرده و تصميم گيري مي‌كنيم و به اين شكل نيست كه تنها جلسه گذاشته و در ادامه آن را رها كنيم. تيم ملي با جديت زير نظر قطبي كار مي‌كند و ما حتي در نظر داريم در آينده با قطبي هم جلسه‌اي برگزار كنيم و تا نقطه نظراتمان را به وي اعلام كنيم.

وي گفت: آرامش خوبي در فدراسيون فوتبال حاكم است و از لحاظ اعتباري نيز مشكلي وجود ندارد و اميدوارم فوتبال همانند ساير رشته‌ها براي مردم شادي بخش باشد.

سعيدلو با اشاره به اينكه انتظار دارم تيم ملي فوتبال ايران در آسيا قهرمان شود ادامه داد: همه چيز براي قهرماني ايران مهيا است و به مسئولان هم اعلام كرديم در صورت كمبود امكانات آنها را به ما اعلام كنند تا مشكلاتشان را برطرف كنيم.

وي در مورد شايعه حضور كاشاني به جاي كفاشيان در رأس فدراسيون فوتبال گفت: اين عادت خبرنگاران است كه خبرسازي كنند. كاشاني به هيات رئيسه فدراسيون فوتبال اضافه شده است و مطمئنا كفاشيان در ادامه مسير فدراسيون فوتبال به كارش ادامه مي‌دهد.
تاریخ: 1389/5/15
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: