برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

علیپور جواب دایی را داد : دایی متن قراردادش با تیم‌های آلمانی را منتشر کند

علیپور جواب دایی را داد : دایی متن قراردادش با تیم‌های آلمانی را منتشر کند 8:41:00 pm - 1389/ 5/ 5 : در تاريخ خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام اندازه فونت : دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ گفت: «دایی متن قراردادش با تیم‌های آلمانی را منتشر کند و اگر منشور اخلاقی ما منافاتی با آن داشت، حق با او است.»
حجت‌الاسلام علیرضا علیپور دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ در مورد اظهارات علی دایی مبنی بر اینکه نباید به قیافه بازیکنان کاری داشت و باشگاه‌های خارجی فقط در صورت حضور بازیکنان در کلوپ‌های شبانه از آن ایراد می‌گیرند گفت :
«علی دایی باید بداند که در ایران، کشوری که با فرهنگ غنی و پیشروی اسلامی اداره می‌شود، زندگی می‌کند. دایی هنوز بخشی از صداقت ذاتی‌اش را همراه خود دارد و در همین چند جمله که بیان کرده، جواب خودش را داده است.»

او ادامه می‌دهد: «با کمی دقت و تامل در صحبت‌های دایی متوجه می‌شویم که باشگاه‌های حرفه‌ای مانند بایرن مونیخ مشخص می‌کنند که بازیکن کجا برود، کجا بیاید، کی برود، کی بیاید،‌ چه بخورد و چه نخورد و حتی چه بپوشد و چه نپوشد. من از دایی که آدمی با مطالعه و باسوادی است انتظار داشتم اظهار نظر عالمانه‌ای انجام دهد.»

علیپور با اشاره به حضور دایی در بوندس لیگای آلمان می‌گوید: «از او می‌خواهم یک بار دیگر متن قراردادهایش با باشگاه بایرن مونیخ که یک باشگاه درجه یک است، باشگاه‌ هرتابرلین که یک باشگاه درجه 2 محسوب می‌شود و باشگاه آرمینیا بیله‌فلد که یک باشگاه درجه 3 آلمانی است را مطالعه کند. او می‌تواند متن ترجمه شده قراردادش با باشگاه‌های آلمانی را منتشر کند. اگر منشور اخلاقی فوتبال ما منافاتی با متن قرارداد علی دایی با این باشگاه‌ها داشت، حق با او است. منشور اخلاقی به مدل موی و قیافه بازیکن ایراد نمی‌گیرد بلکه معتقد است بازیکن که یک طرف قرارداد با باشگاه‌ها است در چارچوب تعیین شده باشگاه‌ها فعالیت کند.»

علیپور با اشاره به باشگاه‌های خارجی می‌گوید: «در برخی باشگاه‌های اروپایی نوع پوشش بازیکنان را نیز تعیین می‌کنند اینکه چه مارکی بپوشد و چه آرمی در کدام قسمت لباس و حتی بدنش وجود داشته باشد. در ایران نیز توافق عمومی در باشگاه‌ها وجود دارد که چهره و قیافه بازیکنان نباید نمادی از فرهنگ غیرملی و بیگانه باشد. چهره بازیکنان ایرانی طبق توافق باشگاه‌ها باید نماد فرهنگ ملی و میهنی کشورمان باشد.»

او در پایان می‌گوید: « منشور اخلاقی اصرار بر حفظ حرمت و آبروی اشخاص دارد و هدفش اصلاح است.»
تاریخ: 1389/5/5
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: