برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

برای رفع ابهام غیبت در آفریقا/قطبی مستندات سفرش به جام‌جهانی را ارائه کرد/ برای این فوتبال متاسفم!

سرمربی تیم ملی با ارائه مستندات حضورش در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی گفت: من 11 بازی آن جام را از نزدیک تماشا کردم اما متاسفم فرهنگ فوتبال ما به سمتی رفته که سرمریی تیم ملی باید با نشان دادن مستندات ثابت کند در جام جهانی بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در حالی جمعه شب به برنامه ورزش از نگاه دو سیما رفته بود که براساس تصمیم فدراسیون فوتبال باید روز یکشنبه در نشست خبری با رسانه های گروهی پاسخگوی سوالات آنها باشد. قطبی در این گفتگوی طولانی بازهم به سوابقش در جام های جهانی و کار کردن با مربیانی نظیر ادوکات و پیم وربیک و تیم های آمریکایی اشاره کرد و سپس به موضوعات دیگری نیز اشاره کرد.

به تمام منتقدان احترام می‌گذارم 
"علی دایی در مصاحبه ای اعلام کرد هیچ جای دنیا مرسوم نیست بدون تمرین بازیکنان را خط بزنند و این مسئله از نظر روحی لطمات منفی به بازیکنان تیم پرسپولیس وارد کرد. " قطبی در مورد صحبت‌های دایی گفت: من همیشه، به دیدگاه‌ها، تجربیات مختلف و تمام منتقدان احترام می‌گذارم اما در آن مقطع مجبور بودیم برای دریافت ویزا نام تعداد بیشتری از بازیکنان را اعلام کنیم زیرا ممکن بود به دلیل مصدومیت و مشکلات دیگر فنراتی فرصت حضور در این اردو را از دست بدهند.

هیچ بازیکنی خط نخورده و نخواهد خورد
وی اضافه کرد: در هر پستی گزینه‌های مختلفی دارم ولی هیچ بازیکنی خط نخورده و نخواهد خورد اما ملاک انتخاب قرار داشتن بازیکن در فرم ایده آل و یا مصدوم نبودن است. در همه جای دنیا ابتدا اسامی بیشتری را اعلام می‌کنند و پس از آن به خاطر محدودیت‍ها اسامی کاهش می‌یابد.

باید شرایط تیم ملی را هم درک کنند
"قطبی خودش را جای ما بگذارد، آیا می‌تواند با این شرایط جواب هواداران را بدهد." سرمربی پیشین تیم پرسپولیس در مورد این صحبت پرویز مظلومی سرمربی تیم استقلال اظهار داشت: من مربی تیم‌های باشگاهی بوده و مشکلات را درک می‌کنم و با دردها و هدف‌های آنها آشنا هستند ولی می‌دانم آنها مسئول نتایج تیمشان هستند اما آنها باید شرایط تیم ملی را هم درک کنند.

باید به بازیکنان استراحت می‌دادم
قطبی با بیان اینکه برنامه‌های تیم ملی را چهار ماه پیش ارائه شده و همه از آن اطلاع دارند، اضافه کرد: درست است اردوی اتریش در روز فیفا نبود اما اگر می خواستم این اردو را پس از پایان لیگ نهم برگزار کنم، بسیاری از بازیکنان تا جام ملت‌ها باید دو سال و شش ماه بدون استراحت در تمرینات و مسابقات شرکت می کردند که پس از صحبت با چند بازیکن ملی پوش تصمیم گرفتم به آنها استراحت دهم.

وظیفه دارم تیم ملی خوبی بسازم
سرمربی تیم ملی با بیان اینکه اردوی اتریش بسیار مفید بود زیرا بازیکنان پس از بازگشت به ایران در هفته نخست لیگ عملکرد بسیار خوبی برای تیم های باشگاهی خود داشتند، ادامه داد: من شرمنده هستم و می‌خواهم به همکاران خود کمک کنم. اگر دو سه روز بازیکنان را می گیرم به خاطر آن است که وظیفه دارم تیم ملی خوبی بسازم تا در نهایت با موفقیت در جام ملت‌ها تمام مردم ایران را خوشحال کنم.

چند پشه وارد هتل شدند!
وی با بیان اینکه تیم های اسلواکی، هندوراس، کامرون، رومانی، بوخوم، کن، فرانکفورت، رئال سوسیه داد در سال گذشته اردوهای خود را در همان منطقه ای که تیم ملی اردو داشت، برگزار کردند، افزود: هتل ما در اتریش چهارستاره بود و کولر نداشت معمولا در مناطق کوهستانی اروپا هتل‌ها کولر ندارند. روزهای اندکی از زمان حضور در اتریش با گرما مواجه شدیم، همچنین چند پشه هم وارد هتل شدند اما در مجموع موضوعی که مهم بود داشتن زمین چمن مطلوب، سالن‌های بدنسازی، استخر، سونا ، استفاده از آشپز ایرانی و موارد دیگری که برگزاری هرچه بهتر این اردو کمک کرد.

همه سعی می‌کنند مسائل منفی را پر رنگ کنند
وی در مورد مطالب مطرح شده در مورد اعتراض بازیکنان به این اردو تاکید کرد: در ایران همیشه نیمه پر لیوان دیده نمی‌شود و همه سعی می‌کنند مسائل منفی را پر رنگ کنند هیچ بازیکنی به من اعتراض نکرد و با امکاناتی که داشتیم اردوی بسیار خوبی را در اتریش برگزار کردیم. هر کس با ما بود پیشرفت کرد و شرایط بهتری به دست آورد.

در محل تمرین تیم ملی گاوی ندیدیم
قطبی در پاسخ به این سئوال که آیا در اطراف کمپ تیم ملی در اتریش گاوداری و یا کارخانه چوب بری وجود داشت؟، ادامه داد: هر چه از مناطق شهری دور می شویم ممکن است مردم در خانه‌های خود گاو، پرنده و حیوانات اهلی دیگر نگه دارند اما در محل تمرین گاوی ندیدیم. ضمن اینکه در این مناطق ممکن است برای استفاده کارخانه ها و یا منازل چوب ها را ببرند اما تمرینات ما در جایی زیبا با امکانات کافی و بسیار آرام برگزار شد و من قطعا هر تیم دیگری که داشته باشم دوست دارم برای آماده سازی به آنجا ببرم.

باید بازیکنانی را دعوت کنیم که حاشیه ساز نباشند
وی با بیان اینکه به غیر از معدنچی و کریمی که در این اردو مصدوم شدند شرایط سایر بازیکنان خوب بود، افزود: مصدومیت معدنچی از تیم قبلی اش وجود داشت و با علی کریمی هم صحبت‌هایی داشتم که وی در مورد امکانات انتقادی نکرد. من از تلاش و تمرکز کریمی و سایر بازیکنان در اردو راضی هستم اما جزئیاتی هست و باید بازیکنانی را به تیم ملی دعوت کنیم که در خدمت تیم ملی بوده و حاشیه ساز نباشند.

انگیزه ملی پوشان برای قهرمانی در جام ملت‌ها
سرمربی پیشین تیم فوتبال خاطر نشان کرد: علی کریمی و سایر بازیکنان تیم ملی در این مدت از انگیزه بالایخود برای قهرمانی تیم ملی در جام ملت بعد از 35 سال صحبت می کردند. قطعا دیدار با لاتزیو توانایی بالایی از بازیکنان به من نشان داد و بسیار امیدوارم کرد که می‌توانیم در جام ملت‌ها موفق شویم.

صلاح دیدم کریمی دعوت نشود
وی در مورد دعوت نکردن کریمی به تیم ملی برای دیدار با ارمنستان خاطرنشان کرد: کریمی بعد از مصدومیت در اردوی اتریش بازی اول استیل آذین را از دست داد و در بازی دوم این تیم 45 دقیقه بازی کرد. من صلاح دیدم در این مقطع کریمی به تیم باشگاهی خود کمک کند و این فرصت را به بازیکنان جوانتر بدهم تا در این بازی تجربه کسب کنند. کریمی نابغه فوتبال ایران است و هر وقت دعوت شود، میت‌واند به تیم ملی کمک کند.

ارمنستان 60 دقیقه اسپانیا را متوقف کرد
سرمربی پیشین تیم پرسپولیس در مورد تیم ارمنستان حریف ایران در بازی تدارکاتی روز چهارشنبه هفته جاری اظهار داشت: ارمنستان همان تیمی است که در مسابقات مقدماتی جام جهانی تا دقیقه 60 مقابل اسپانیا با نتیجه یک بر یک پیش رفت و در نهایت با نتیجه 2 بر یک مغلوب این تیم شد، پس می‌تواند دیدار تدارکاتی خوبی برای تیم ملی باشد.

انتظار دارند یک بازیکن همیشه ملی پوش بماند
قطبی در مورد دعوت نکردن شهاب گردان به تیم ملی اظهار داشت: متاسفانه در ایران این برداشت وجود دارد وقتی یک بازیکن به تیم ملی دعوت می شود تا آخر عمرش بین المللی بوده و در تیم ملی می ماند اما برای ساختن یک تیم باید گروه‌ها و نفرات مختلف دعوت شوند و مربیان شرایط آنها را ارزیابی کنند. من عادت دارم همیشه چهار گلر را به اردوهای تیم دعوت کنم تا فرصت و تجربه ملی پوش شدن و تمرین در کنار نفرات باتجربه را به دست آورم.

ارائه مستندات برای حضور در جام جهانی
در بخش دیگر این گفتگو افشین قطبی ضمن ارائه عکس ها، بلیط هواپیما و بلیط بازی‌های جام جهانی ضمن پاسخ دادن مستند به کسانی که اعتقاد داشتند وی در جام جهانی حضور نداشته است، تاکید کرد: من سه بازی کره شمالی، سه بازی استرالیا، سه دیدار کره جنوبی، بازی آفریقا و اروگوئه و بازی اسپانیا و پرتغال را در جام جهانی از نزدیک تماشا کردم. در این مدت حدود 10 سفر به شهرهای مختلف آفریقا داشتم اما متاسفم فرهنگ فوتبال ما به سمتی رفته که سرمربی تیم ملی باید با نشان دادن بلیت هایش به همه ثابت کند در جام جهانی بوده است.

تمام بازی‌های لیگ را تماشا می‌کنم
سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در مورد برنامه اش برای تماشای مسابقات لیگ اظهار داشت: زمانی که با هیدینگ و وربیک در فوتبال کره فعالیت می کردم، پوشش کاملی روی مسابقات لیگ داشتم. در این مدت هم با برنامه‌ریزی دقیق تمام کادرفنی تیم ملی را برای تماشای مسابقات لیگ به شهرهای مختلف می‌فرستم. ضمن اینکه پس از پایان هر هفته تمام بازی‌ها به صورت DVD در اختیارمان قرار می گیرد  و به دقت تمام بازی‌ها را تماشا کرده و نفرات آماده را به تیم ملی دعوت می کنیم.

نیاز به کمک همه داریم
قطبی در پایان گفت: از همه مردم تشکر می‌کنم که از من و تیم ملی حمایت می‌کنند. ما نیاز به کمک همه داریم تا تیمی بسازیم که با قهرمانی در جام ملتها افتخار بزرگی را به ملت ایران تقدیم کنم.


تاریخ: 1389/5/16
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: