برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

كونگ فوكاران زن خواستار حضور در ميادين بين‌المللي شدند

ورزش. كونگ فو. بانوان
بجنورد _ شماري از بانوان رزمي كار شركت‌كننده در هشتمين دوره مسابقات كونگ فو كار پرتوا، قهرماني كشور، در بجنورد، خواستار اعزام ورزشكاران اين رشته به مسابقات بين‌المللي شدند.

نايب رييس سبك كونگ فو پرتوا و عضو شوراي فني فدراسيون جمهوري اسلامي ايران با بيان اينكه بانوان ايراني استعداد بالايي در زمينه‌هاي ورزشي و بخصوص رزمي دارند، گفت: ورزشكاران زن بايد به مسابقات مختلف در كشورهاي خارجي اعزام شوند تا علاوه بر شكوفايي استعدادهاي آنان، براي كشور افتخار بيافرينند.

سيده مريم طالب زاده به ايرنا اظهار داشت: كونگ فوكاران سبك پرتوا داراي استعداد و توان رزمي بالايي هستند و نياز است كه مسوولان شرايط حضور آنان در مسابقات و ميادين بين‌المللي را فراهم كنند.

وي در عين حال با اشاره به طرح پوشش كامل لباس تكواندوكاران زن به ثبت رسيده در كشور، از مسوولان خواست تا نسبت به طراحي لباس كونگ فوكاران براي حضور در عرصه‌هاي بين‌المللي نيز اقدام كنند.

وي همچنين با تقدير از برگزاركنندگان هشتمين دوره مسابقات كشوري اين رشته در خراسان شمالي گفت: اين دوره از مسابقات به بهترين نحو ممكن برگزار شد كه رضايت همه تيمهاي شركت‌كننده را درپي داشت.

ناظر مسابقات كونگ فو پرتوا، قهرماني بانوان كشور نيز با اشاره به برخي از مشكلات بانوان ورزشكار، خواستار توجه ويژه مسوولان به اين بخش شد و گفت:
بيشتر ورزشكاران براي اعزام با مشكل مالي مواجه هستند چرا كه خود بايد هزينه رفت و آمد و ساير موارد را پرداخت كنند.

ندا نودهي افزود: برخي از ورزشكاران استاني داراي توانايي بالايي در رشته ورزشي خود هستند اما به علت مشكل مالي قادر به شركت در مسابقات خارج از استان خود نيستند.

اين فعال ورزشي از مسوولان خواستار توجه ويژه به ورزش بانوان شد و گفت:
استقبال بانوان از ورزش بالا است.

ناظر مسابقات كونگ فو پرتوا، خواستار توجه ويژه مسوولان به ورزش بانوان شد و گفت: امكانات و فضاي ورزش اختصاصي بانوان در اين استان محدود است و نياز آنان را برآورده نمي‌كند.

ندا نودهي افزود: تنها ‪ ۳۰‬درصد اعتبارات تربيت بدني براي ورزش بانوان در هيات‌هاي مختلف ورزشي است كه اين ميزان جوابگوي نياز آنان نيست.

وي در خصوص شرايط اعزام ورزشكاران به مسابقات مختلف نيز اظهار داشت:
بيشتر ورزشكاران براي اعزام با مشكل مالي مواجه هستند چرا كه خود بايد هزينه رفت و آمد و ساير موارد را پرداخت كنند.

وي افزود: برخي از ورزشكاران اين استان داراي توانايي بالايي در رشته ورزشي خود هستند اما به دليل مشكل مالي در مسابقات خارج از استان شركت نمي كنند.

اين ورزشكار از مسوولان خواستار توجه ويژه به ورزش بانوان شد و گفت:
استقبال بانوان از ورزش بالا است.

يكي از كونگ فوكاران استان فارس نيز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت:
سطح برگزاري اين دوره از مسابقات و همچنين امكانات خوابگاهي، سالن مسابقات و ساير موارد برگزاري در استان خراسان شمالي مناسب بود.

تهمينه محمدي نيز با اشاره به هزينه بالاي رفت و آمد و شركت در مسابقات كشوري گفت: با وجودي كه هيات بخشي از هزينه خوابگاه و خوراك ورزشكاران در جريان مسابقات را تامين مي‌كند ليكن سنگيني اين هزينه‌ها بعضا باعث مي شود كه ورزشكاران از برنامه اعزامها استقبال نكنند.

وي خواستار مساعدت بيشتر به ورزشكاران بويژه زنان شد و گفت: من سالهاي سال براي پيشرفت و ارتقاي سطح ورزشي خود تمرين كرده و زحمات زيادي كشيده ام و مسوولان در قبال توفيقاتي كه به دست آورده ام تنها حكم قهرماني، مدال و تقديرنامه به من داده اند.

وي كه تاكنون ‪ ۱۸‬نشان در مسابقات مختلف كشوري و استاني دريافت كرده، خواستار توجه بيشتر مسوولان ورزش به ورزشكاران زن شد.

اين رزمي كار زن همچنين بر لزوم فراهم كردن حضور زنان ورزشكار، با حفظ شعاير ديني و فرهنگي در ميادين فراملي و بين‌المللي تاكيد كرد.

فاطمه رييسي يكي ديگر از ورزشكاران شيرازي نيز با انتقاد از كمبودهاي ورزش بانوان، امكانات و سالنهاي اختصاصي كنوني را پاسخگوي نياز انبوه بانوان ورزشكار ندانست.

وي شادابي و نشاط را لازمه زندگي خواند و افزود: اگر زنان و دختران در خانواده‌ها شاد و سالم باشند اين روحيه را به ديگر افراد خانواده نيز تسري داده و آنان را نيز به ورزش و نشاط تشويق و ترغيب مي‌كنند.

وي گفت: زنان به دليل محدوديت پوشش حجاب همانند مردان نمي‌توانند در فضاهاي آزاد و حتي بوستانها تمرين و ورزش كنند و به همين دليل مي‌طلبد كه سالنهاي سرپوشيده بيشتري در اختيار زنان ورزش دوست قرار گيرد.


هشتمين دوره مسابقات كونگ فو پرتوا، قهرماني بانوان كشور با شركت ‪۱۲‬ استان در روزهاي پنجشنبه و جمعه گذشته در بجنورد برگزار شد. ك/‪۴‬ ‪۶۲۶/۷۱۸۴‬

تاریخ: 1389/5/16
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: