برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ناظري: آينده كشتي گيران نوجوان را فداي قهرماني نكرديم

ورزش. كشتي. ناظري
تهران - مربي تيم كشتي آزاد نوجوانان كشورمان در رابطه با كسب عنوان نايب قهرماني رقابتهاي آسيايي تايلند گفت: كادر فني تيم نوجوانان با توجه به شرايط حساس و خاص اين رده به هيچوجه سلامت و آينده كشتي گيران را فداي نتيجه‌گيري و قهرماني نمي‌كند.

نادر ناظري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا خاطر نشان كرد: كشتي گيران نوجوان، سرمايه‌هاي ارزشمند اين رشته هستند كه نبايد با بي‌دقتي و عدم توجه كافي، آينده آنان را با مخاطره روبرو كرد. البته كادر فني تيم نوجوانان نيز به تبعيت از همين موضوع، به هيچ عنوان فشار زيادي بر نوجوانان وارد نياورده و هيچگاه براي كسب مدال و قهرماني، برنامه‌هاي سنگين و غير منطقي را به اجرا در نمي‌آورد.

وي در ادامه گفت: يكي از همين مسايل به بحث وزن كم كردن نوجوانان مربوط است كه اگر از سوي كادر فني ناديده گرفته شود، لطمات جبران ناپذيري به آينده اين كشتي گيران وارد خواهد آمد.

ناظري ابراز داشت: ما مي‌توانستيم به راحتي و با اطمينان خاطر از تمامي كشتي گيران اعزامي خودمان به رقابتهاي قهرماني آسيا، روي سكوي نخست پيكارها بايستيم، ولي اين كار را نكرديم و به جاي كاهش وزن غير اصولي و تحميلي به نوجوانان، سعي كرديم آنان را با همان وزن طبيعي خود راهي ميدان كنيم.

مربي تيم كشتي آزاد نوجوانان گفت: نيمي از كشتي گيران تيم ‪ ۱۰‬نفره اعزامي به رقابتهاي قهرماني آسيا نسبت به چند ماه گذشته با افزايش وزن رو به رو بودند كه ما آنان را به جاي كاهش وزن مخرب و اجباري، به يك وزن بالاتر فرستاديم.

ضمن اينكه تمامي كشتي گيران ما بدون استفاده از سونا و تمرينات طاقت فرسا سر وزن رسيدند كه اين مساله نشانگر نگاه ويژه كادر فني به سلامت و آينده آنان است.

وي ادامه داد: يكي از پيامدهاي توجه افراطي به كسب نتيجه و قهرماني‌هاي مقطعي، ايجاد استرس و ناهماهنگي در بين اعضاي تيم است كه متاسفانه در رقابتهاي قهرماني آسيا در چند مورد از سوي برخي از همراهان تيم به اين مشكل برخورديم.

ناظري در پايان اضافه كرد: نوجوانان كشتي كشورمان نياز مبرم و حتمي به تجربه اندوزي و ميدان ديدن دارند كه خوشبختانه فدراسيون كشتي با نگاه منطقي و دور انديش خود به اين موضوع، تا حد امكان به اين نكته مهم رسيدگي كرده است.

تاریخ: 1389/5/16
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: