برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

واكنش عنايت به انتقادات اخير

رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: مديري که حتي نمي‌داند آفسايد چگونه نوشته مي‌شود چطور به خود اجازه مي‌دهد که بگويد در کميته داوران را بايد گل گرفت.

مسعود عنايت در مورد اينکه کمتر در ايران است و علي کفاشيان گفته بود که براي مرخصي به ايران مي‌آيد، گفت: کفاشيان شوخي کرده اما هيچ باشگاهي نمي‌تواند بگويد که کدام داور را براي مسابقه من انتخاب کنيد. من به طور کلي از وضعيت داوري در ليگ برتر راضي هستم. شايد در جزئيات مشکلاتي باشد اما به طور کلي از قضاوت‌ها رضايت دارم.
عنايت تصريح کرد: در مورد اينکه برخي از باشگاه‌ها خواستار عذرخواهي کميته داوران به دليل قضاوت‌هاي ضعيف شدند گفت: نبايد از باشگاه‌ها عذر خواهي کنيم. لزومي براي اين کار نيست. در جام جهاني که حدود 40 ميليارد تومان فقط هزينه داوري آن است 50 ، 60 اشتباه داوري داشتيم اما فقط دو بار سپ بلاتر رئيس فيفا عذر خواهي کرد.

رئيس کميته داوران يادآور شد: باشگاه پرسپوليس در مورد قضاوت دربي معترض بود و من هم معتقدم مرتضي کريمي کمک داور آن مسابقه نبايد آن گل را آفسايد مي‌گرفت. فيفا هم مي‌گويد در صحنه‌اي که مشکوک به آفسايد است به سود مهاجم پرچم نزند و آن صحنه را آفسايد نگيرد.
وي ادامه داد: مربيان در کنار زمين فرصت براي فکر کردن دارند و مي‌توانند پس از تفکر اشتباهات خود را جبران کنند اما داوران در کمتر از يک دهم ثانيه بايد تصميم بگيرند. بنابراين فرصت کمي براي تصميم گيري دارند. در مورد ديدار استقلال و شاهين نيز بايد بگويم پنالتي اول استقلال مشکوک بود يعني آنکه ابهام در موردش وجود دارد.

عنايت که در برنامه ورزش و مردم صحبت مي‌کرد با اشاره به انتقاد برخي از مديران به داوري‌ها گفت: مديراني که قوانين داوري را نمي‌دانند چگونه در اين مورد اظهار نظر مي‌کنند. مديري که يک قانون داوري نمي‌داند و حتي نمي‌داند آفسايد چگونه نوشته مي‌شود چطور به خود اجازه مي‌دهد که بگويد در کميته داوران را بايد گل گرفت. گاهي مربيان دوره‌ کوتاهي از مربيگري يک سري از کلاس‌هاي داوري را مي‌بييند اما مديران قوانين داوري را نمي‌دانند.
عنايت در مورد اينکه مي‌تواند هم مدرس داوري و همه رئيس کميته داوران گفت: من دو دستي به اينجا نچسبيده‌ام و شايد فردا يا پس فردا از کميته داوران بروم. پيش از شروع ليگ نزد علي کفاشيان رفتم و گفتم اگر اجازه بدهيد ديگر رئيس کميته داوران نباشم اما ايشان گفت که بمانم. فقط در صلاحديد رئيس فدراسيون است که من رئيس کميته داوران باشم يا نباشم. کارشناسان داوري بهتر است به جاي انتقاد از من و چيدمان داوري صحنه داوري را کارشناسي کنند.
وي با انتقاد از مصاحبه مربيان و بازيکنان گفت: سازمان ليگ در چارچوب منشور اخلاقي به باشگاه‌ها ابلاغ کرده است که بازيکن و مربي حق ندارند در مورد داوري اظهار نظر کنند و اين کميته انضباطي است که بايد با اين مصاحبه‌ها برخورد کند.
عنايت در مورد اينکه تضميني مي‌دهد که داوري‌ها در آينده بهتر شود، گفت: هرگز چنين تضميني نمي‌دهم. مگر فيفا که ماه فوريه داوران جام جهاني 2014 را انتخاب مي‌کند و 3 سال و نيم بر روي آنها کار مي‌کند مي‌تواند تضمين بدهد که در جام جهاني آينده اشتباه داوري رخ ندهد.
 

تاریخ: 1389/8/30
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: