برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

يك طلا، 2 نقره و 3 برنز ديگر براي تيم ملي تكواندو سومین طلای تکواندو برای باقری معتمد

ورزش > تورنمنت  - سومین مدال طلای تیم ملی تکواندو را محمد باقری معتمد به دست آورد.

پیش از شروع بازی‌های آسیایی باقری معتمد یکی از شانس‌های دریافت مدال طلا بود و روز گذشته در مسابقه نهایی وزن منهای68 کیلوگرم با پیروزی مقابل ووک جان سه از کره‌جنوبی هفتمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران را کسب کرد. در راند اول محمد باقری معتمد با یک امتیاز از حریف پیش افتاد. در راند دوم 2 تکواندوکار به نتیجه تساوی 1-1 رسیدند.

در راند سوم هم باقری معتمد 4-2 حریفش را شکست داد و در مجموع باقری معتمد با نتیجه 6-3 حریف کره‌جنوبی را شکست داد. باقری معتمد که از تصاحب مدال طلای بازی‌های آسیایی بسیار خرسند است، در این باره می‌گوید: «به حرف مربیانم گوش دادم و از اشتباهات حریف استفاده کردم تا به مدال طلا رسیدم. خیلی خوشحالم که طلا گرفتم، لطف خدا شامل حال من شد و این مدال را به مردم ایران تقدیم می‌کنم.»

این ملی پوش تکواندو که سابقه قهرمانی دنیا را دارد، در مسابقات تکواندوی بازی‌های آسیایی گوانجو پیش از رسیدن به فینال حریفانی از تایلند، اردن، قطر و چین را شکست داد. مدال طلا برای باقری معتمد اهمیت ویژه‌ای داشت و حالا برای المپیک لندن برنامه‌ریزی خواهد کرد. باقری معتمد می‌گوید: «من در کارنامه‌ام سابقه طلای مسابقه‌های آسیایی و جهانی را در سال 2010 دارم. عنوان بهترین بازیکن جهان در سال 2010 را دارم و فقط طلای المپیک را در کارنامه خود کم دارم که از همین حالا برای رسیدن به این افتخار تلاش می‌کنم. امیدوارم این قدمی باشد برای المپیک لندن.»

2 نقره‌ آسمانی و فرشیدی

به غیراز مردان تکواندوکار، روز گذشته تیم ملی تکواندو در بخش بانوان هم درخشید و راحله آسمانی و پریسا فرشیدی به 2 مدال نقره دست یافتند. در وزن منهای 62 کیلوگرم راحله آسمانی که در شروع کارش با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود، در مراحل بعد حریفانی از تاجیکستان، نپال و تایلند را از پیش رو برداشت و به فینال راه‌یافت و در مسابقه نهایی مقابل سیل اون نو از کره‌جنوبی قرار گرفت.

آسمانی با اینکه در راند اول مقابل حریف کره‌ای خود به تساوی بدون امتیاز رسیده بود، در راند دوم 6 امتیاز از دست داد و در راند سوم نیز نتیجه را 8-2 واگذار کرد تا در مجموع با نتیجه14-2 شکست بخورد. به این ترتیب، راحله آسمانی به مدال نقره دست یافت. آسمانی درباره مسابقه فینال می‌گوید: «اصلا شناختی از حریف نداشتم. به‌نظر خودم خوب کار نکردم و راحله همیشگی نبودم.

از خودم راضی نیستم. بی‌تجربگی‌ام باعث شد که طلا را از دست بدهم. فکر نمی‌کردم این اتفاق بیفتد. امتیاز عقب بودم و می‌خواستم جبران کنم. به فکر امتیاز گرفتن بودم اما امتیاز دادم.» آسمانی البته یک نقره برای کاروان ورزشی ایران به دست آورد و در این باره می‌گوید: «مدال نقره مدال خوبی است اما دوست داشتم طلا بگیرم.»

پس از اتمام رقابت در وزن منهای 62 کیلوگرم، مسابقه‌های وزن منهای67 کیلوگرم شروع شد و در این وزن پریسا فرشیدی توانست یک مدال نقره دیگر در تکواندو به دست بیاورد. او در فینال مقابل چونگ از چین قرار گرفت و با اینکه راند اول مسابقه بدون امتیاز به پایان رسید، در راند دوم 3 امتیاز از حریف چینی عقب افتاد و در راند سوم فرشیدی 2-1 به پیروزی دست یافت اما در مجموع با نتیجه 4-2 شکست خورد. پریسا فرشیدی می‌گوید: «با یک اشتباه کوچک طلا را از دست دادم. مدال نقره‌ام را به ملت ایران تقدیم می‌کنم. هدف ما بازی‌های المپیک لندن است.»

3 برنز روز دوم

تکواندوکاران ایران پنجشنبه در دومین روز رقابت‌های این رشته هم به 3مدال برنز دست یافتند. سوسن حاجی‌پور در وزن منهای 57 که با برتری مقابل حریفانی از فیلیپین و قزاقستان به مرحله نیمه نهایی مسابقات صعود کرده بود، مقابل یوژیو هویو از چین شکست خورد و به مدال برنز دست پیدا کرد.

فرزاد عبداللهی در وزن منهای80 کیلوگرم به مصاف ناصر احمد وهابی از افغانستان رفت و با نتیجه 9 بر 5 این مبارزه را واگذار کرد. در این مبارزه 2 تکواندو کار در راند اول به تساوی 3- 3 دست یافتند. در راند دوم عبداللهی یک امتیاز دیگر هم گرفت و این راند را به سود خود خاتمه داد اما در راند سوم بازنده شد و به مدال برنز دست یافت.

سمانه شش پری نیز در وزن منهای 53 با برتری مقابل حریفانی از اردن و تاجیکستان به جمع 4‌تکواندوکار برتر وزن خود صعود کرد و برای صعود به دیدار نهایی مقابل حریفی از ویتنام با نام انگوین به میدان رفت و با تحمل شکست 16 - 13 مقابل این حریف قدرتمند از راهیابی به فینال بازماند و به مدال برنز بسنده کرد.

تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: