برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حاشيه فوتبال ، بيخ‌ گوش فدراسيون است

جام جم آنلاين: علي دايي به گواه دوست و دشمن از جمله بزرگان تاريخ ورزش ايران است، بزرگي كه گاها خواسته و ناخواسته وارد حاشيه مي‌شود؛ حاشيه‌هايي كه به هيچ عنوان شايسته و زيبنده نام و آوازه او نيست.

شايد پرداختن به زندگي ورزشي علي دايي و فراز و فرودهاي اين چهره ورزش ايران مثنوي هفتاد من كاغذ بشود، اما اكثر دوستداران فوتبال كم و بيش به اين موضوع اشراف دارند و نيازي به پرداختن چندباره به آن نيست، اما اظهارنظرهاي تند و انتقادآميز دايي از فدراسيون فوتبال و متعاقب آن حكم عجيب و غريب كميته انضباطي فدراسيون فوتبال داير بر ممنوع‌المصاحبه شدن سرمربي پرسپوليس، بهانه‌اي شد تا در اين بخش نكاتي را يادآور شويم.

قبل از هر چيز علي دايي بايد بداند حرمت امامزاده با متولي است و او اگر بحق توقع دارد به پاس همه زحمات و مشقت‌هايي كه براي تيم ملي متحمل شده، دست‌كم حرمتش بين اهالي فوتبال و دست‌اندركاران اين رشته حفظ شده و خدشه‌اي به شخصيت ورزشي‌اش وارد نشود، بايد فارغ از هر نتيجه‌اي كه در ميدان ورزش به ثبت مي‌رسد، مراقب اظهارنظرهاي خود باشد و بدون سند و مدرك كار را به جايي نرساند كه به شيوه‌هاي مختلف وارد مسائل حاشيه‌اي شود. البته به لحاظ حرفه‌اي او اين حق را دارد كه به دفاع از تيمش بپردازد، اما دفاع از حق و حقيقت لزوما با اظهارنظر‌هاي تند و آتشين صورت نمي‌گيرد.

دايي خود به خوبي مي‌داند كه شخصيتي كه مورد اقبال گسترده مردم است بايد قدر خود را دانسته و همچون بزرگي‌اش در زمين مسابقه، حالا در كنار خط و در كسوت مربيگري هم بزرگي خود را از هر نظر نشان دهد.

اين را گفتيم كه بي‌جهت متهم به جانبداري از علي دايي نشويم، اما واقعيت اين است كميته انضباطي فدراسيون فوتبال كه داعيه اجراي قانون و انطباق نسبي قوانين خود با قوانين فيفا را دارد، در كنار همه تصميمات خوب و ضعيفي كه اتخاذ كرده، نمي‌‌تواند منكر اين قضيه باشد كه به واسطه اظهار نظر و مصاحبه‌هاي پياپي مسوولانش و اخيرا احكام خلق‌الساعه، به يكي از مركز ثقل‌هاي حاشيه‌هاي وافر فوتبال ايران تبديل شده است. در شرايطي كه اين كميته بدون سروصداي كاذب هم مي‌تواند رسالت اصلي خود را اجرا كند، متاسفانه نه در طول هفته كه روزانه اظهارنظرهاي مختلفي از سوي مسوولان كميته انضباطي منتشر مي‌شود كه خود بهانه‌اي براي حاشيه‌سازي است. اين نكته بارها به مسوولان فدراسيون فوتبال تذكر داده شده، اما گويا گوش شنوايي وجود ندارد كه حاشيه فوتبال بيخ گوش فدراسيون است و نبايد چپ و راست همه تقصيرها را به گردن مطبوعات بيندازند.

بنابراين فدراسيون فوتبال همان طور كه از كميته انضباطي نظم و انضباط اين رشته را انتظار دارد، بايد به اين نكته توجه داشته باشد كه حرمت بزرگان فوتبال را نگه دارد و اجازه ندهد بحق يا ناحق حواشي ناخوشايندي پيرامون افرادي مثل علي دايي شكل بگيرد. كساني كه در جهان فوتبال شناخته شده‌اند و نيز در بعد جهاني خيلي براي ما خوب نيست كه اعلام شود علي دايي حق اظهارنظر ندارد.

اميد توفيقي
‌ گروه ورزش

تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: