برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از گوانگجو/باقری: قوانین من ملاک حضور در تیم ملی است/ سلیمی حق اشتباه ندارد

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ضمن تاکید بر در پیش بودن مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیک گفت: توجه به قوانین مورد نظر کوروش باقری و اجرای آنها یکی از ملاک‎های حضور در تیم ملی و حتی اردوهاست.

کوروش باقری پس از پایان کار وزنه برداران کشورمان در بازی‌های آسیایی که با یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز همراه  بود در مورد عملکرد آنها در این دوره بازی‌ها و برنامه‌های آتی تیم ملی توضیح داد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو اظهار داشت: عملکرد وزنه برداران در گوانگجو راضی کننده بود. در مورد مدال های آنها پیش‌بینی‌هایی شده بود که مطابق با همین پیش‎بینی‎ها پیش رفتیم.

وی با اشاره به اینکه تیم وزنه برداری ایران در دوره گذشته بازی‌های آسیایی تنها یک مدال طلا  توسط  حسین رضا زاده به دست آورده بود، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا چهار سال پیش، تنها یک مدال طلا در بازی‌های آسیایی به دست آورده بودیم که همان یک مدال را امسال تکرار کردیم اما در مجموع با تعداد مدال بیشتر.

باقری یادآور شد: کسانی که پیگیر همیشگی وضعیت وزنه برداری هستند هفت ماه پیش را به یاد بیاورند. اگر آن زمان در مورد مدال آوری وزنه برداران در بازی‌های آسیایی صحبت می‌شد، همه می‎خندیدند. چون هیچ کس باور نداشت که بتوانیم مدال آور این بازی‌ها باشیم. اما با برنامه ریزی بالای 90 درصد به هدف خود رسیدیم.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری به ناکامی حامد مجیدی و یاسر دادوند از کسب مدال در گوانگجو اشاره کرد و گفت: البته انتظاری غیر از این نداشتیم. به هر حال در مورد تمام وزنه برداران هدف مدال آوری  نبود. مخصوصا ورزشکارانی مانند حامد مجیدی که هیچ تجربه‌ای از سفر و رویدادهای بین‌المللی نداشت. اما قطعا نتیجه این حضور و این ناکامی‌ها را در مسابقات آتی خواهیم  دید.

وی ضمن تاکید بر اینکه همان طور که گفته بودم تیم ملی وزنه برداری بهتر از دوره پیشین بازی‎های آسیایی کار  کرد، به  بهداد سلیمی اشاره کرد و گفت: پس از مسابقات قهرمانی جهان، سلیمی تمرینات فشرده خود را پیگیری کرد تا برای این بازی‌ها هم آماده باشد. در این میان دوران سرما خوردگی سختی را هم پشت سر گذاشت و حتی 9 تا 10 کیلو کاهش وزن هم پیدا کرد. قطعا همین موارد  بود که باعث شد درآخرین حرکت دو ضرب برای لحظه‌ای دچار مشکل شد.

باقری تاکید کرد: خوب شد اتفاقاتی مانند این و حتی حذف دادوند و مجیدی در این بازی‌ها روی داد. این دو وزنه بردار باید از این باخت برای نتیجه گیری در مسابقات جهانی و المپیک استفاده کنند. بهداد سلیمی هم بداند که با یک سرما خوردگی به هم می‌ریزد و مدال آوری او به خطرمی‌افتد. بهداد حق اشتباه ندارد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری یادآور شد: گفته بودم که به هیچ مسابقه‌ای توریست اعزام نمی‎کنم. برای بازی‌های آسیایی هم روی حرفم ایستادم. چون اعتقاد دارم کسی که عازم رویدادی می‎شود، باید شانس مدال یا افزایش امتیاز داشته باشد. بودند ورزشکارانی که عازم یک رویداد می‎شوند بدون اینکه درصدی شانس داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت‎های خود یادآور شد: من کوروش باقری هستم و هر وزنه برداری که می‌خواهد در کنار من کار کند باید بهترین باشد. من به عنوان سرمربی برای خود قوانین و معیارهایی دارم. در تیم من باید یکسری قوانین رعایت شود. ورزشکار و مربی که می‎خواهد با من کار کند باید این قوانین را لحاظ کنند چون یکی از ملاک‎هاست. من  در خدمت کسانی هستم که این قوانین را رعایت  می‎کنند. کسانی هم که اهل رعایت نمی کنند به سلامت.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری همچنین با اشاره به در پیش بودن مسابقات قهرمانی 2011 جهان اظهار داشت: از این پس باید با جدیت برای حضور در این رقابت‎ها که مرحله دوم انتخابی المپیک محسوب می‎شود، آماده شویم.


تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: