برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نکونام در پاسخ به مهر:قهرمانی در جام ملت‌ها سخت است/ در ایران بازیکنان با هم کم حرف می‌زنند!

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان قهرمانی این تیم در مسابقات جام ملت‌های آسیا را امکانپذیر اما سخت ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد نکونام در مورد دیدار درون تیمی تیم ملی کشورمان که عصر سه شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: قطعا فوتبال با تماشاگر جذاب است گرچه در این بازی حضور تماشاگران تاثیر زیادی نداشت چون بازی تمرینی بود نه رسمی.

وی در این خصوص اضافه کرد: البته تماشاگران مشوقان اصلی و در مواردی یار دوازدهم تیم ملی هستند و سهم بسزایی در موفقیت‌های تیم ملی در مسابقات مهم دارند که حضورشان به موفقیت تیم‌های ملی کمک می‌کند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در مورد بازی درون تیمی تیم ملی و اینکه تجربه چنین بازی‌هایی را در گذشته داشته است، افزود: در زمان بلازویچ و حتی پیش از جام ملت‌های گذشته قرار بود که با ویتنام بازی کنیم اما برای اینکه بازیکنان مصدوم نشوند بازی درون تیمی برگزار کردیم. این بازی هم جزء تمرینات است که بازیکنان با قدرت و توان بیشتری در آن به میدان می روند.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار، بازیکنان بسیار با انگیزه بودند زیرا آنها در این بازی‌های درون تیمی و تمرینات تیم ملی می‌توانند خود را به کادر فنی نشان دهند تا در ترکیب 11 نفره یا 23 نفره تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا جایگاه مناسبی را کسب کنند.

نکونام با بیان اینکه برگزاری بازی درون تیمی مشکل خاصی ندارد و باید از تمام فرصت‌ها برای آماده سازی تیم ملی استفاده کرد، در مورد لغو دیدار با نیجریه اظهار داشت: این اتفاقات به ندرت در فوتبال رخ می دهد اما این بازی لغو شد و کادر فنی تیم ملی هم تصمیم گرفت بازی درون تیمی را برگزار کند.

خبرنگاری پرسید در جریان این بازی بازیکنان زیاد با یکدیگر صحبت می کردند این مسئله هماهنگی تیمی را زیر سئوال نمی برد؟، وی اینگونه پاسخ داد: اتفاقا در ایران بازیکنان کمتر با هم صحبت می کنند اما در اسپانیا خصوصا اوساسونا بازیکنان بیشتر با هم صحبت می‌کنند و اینگونه فرصت‌های گلزنی را بیشتر و یا در مواقع دفاع عملکرد بهتری دارند.

نکونام در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که پرسید "در این شرایط تیم ملی می‌تواند در جام ملت‌ها موفق شود؟"، گفت: قطعا پیش از آن مسابقات اردوها و بازی‌های درون تیمی بهتری را انجام خواهیم داد اما باید بگویم قهرمانی در آن رقابت‌ها بسیار سخت ولی شدنی است. باید کادر فنی و بازیکنان بیشتر تلاش کنند تا به این موفقیت بزرگ دست یابیم.


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: