برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

يحيي زاده به جام جم آنلاين خبر داد احتمال ارسال پرونده تحقيق و تفحص از تربيت بدني به قوه قضاييه

جام جم آنلاين: رئيس هيئت تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني از احتمال ارسال پرونده اين تحقيق و تفحص به قوه قضاييه خبر داد.

سيد جلال يحيي زاده نماينده تفت و ميبد در مجلس در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاين با بيان اينكه گزارش هيئت تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني در حال تدوين است،گفت: اين هيئت در طول يكسال گذشته در موارد متعددي از جمله فدراسيون ها، انواع ورزش ها، دوپينگ ها و همچنين امور مالي اين ورزش ها به تحقيق و تفحص پرداخت و به موارد زيادي رسيدگي كرد.

وي افزود: گزارش نهايي هيئت تحقيق و تفحص در حال حاضر در حال تدوين است كه  بعد از پايان رسيدگي برنامه پنجم توسعه در صحن مجلس تقديم كميسيون فرهنگي خواهد شد و اين كميسيون نيز رسيدگي به آن را در دستور كار خود قرار خواهد داد.

رئيس تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني خاطرنشان كرد: اين پرونده بسيار قطور است و كميسيون فرهنگي در صورت نياز از علي آبادي رئيس پيشين سازمان تربيت بدني و همچنين ديگر مسئولين براي ارائه توضيحات براي حضور در كميسيون دعوت خواهد كرد.

يحيي زاده گفت:احتمالاً پرونده اين تحقيق و تفحص به كميسيون اصل 90 مجلس و همچنين به قوه قضاييه جهت رسيدگي به تخلفات ارجاع خواهد شد.

وي تصريح كرد: اگرچه هنوز اين گزارش نهايي نشده اما احتمال محرز شدن تخلفات در برخي از زمينه ها در ورزش هاي كشور در آن وجود دارد.

تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني سال گذشته در مجلس مصوب شد كه 15 نماينده از جمله مصطفي كواكبيان نماينده سمنان حسن ملك محمدي نماينده دامغان، بيژن نوباوه نماينده تهران از اعضاي آن هستند.

مطابق آيين نامه داخلي مجلس اين هيئت 6 ماه فرصت داشت تا كار خود را به پايان برساند اما اين مهلت هم قابل تمديد بود.

پس از تدوين گزارش هيئت و تقديم آن به كميسيون فرهنگي اين كميسيون آن را رسيدگي و جهت قرائت به مدت نيم ساعت در صحن مجلس در دستور كار مجلس قرار خواهد گرفت.

يوسف اسدي – خبرنگار جام جم آنلاين

تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: