برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازیهای آسیایی گوانگجو/فرنگی‌کاران بدنبال کسب یک رکورد جدید/ آغاز مسابقات از فردا با یک دنیا انگیزه

اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در شرایطی از صبح فردا رقابتهایشان را آغاز می کنند که در اندیشه ثبت رکوردی جدید هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، وزن کشی رقابتهای کشتی فرنگی امروز شنبه در گوانگجو چین برگزار شد و سه ملی پوش ایران در روز نخست این رقابتها حریفان خود را شناختند. در زیر نگاهی داریم به وضعیت ملی پوشان کشتی فرنگی:

سوریان بدنبال کسب افتخار برای ایران
در وزن 55 کیلوگرم حمید سوریان راهی گوانگجو شده است. پرافتخار ترین کشتی گیر تاریخ کشتی فرنگی ایران با کسب پنج مدال طلا و البته خاطره تلخ المپیک پکن در حالی راهی گوانگجو شد که بسیار امیدوار است در این رقابتها که به قول خودش فضای المپیکی دارد با کسب یک مدال طلا پرش بلندی برای موفقیت در رقابتهای المپیک لندن داشته باشد. "چویی" کشتی گیر کره ای مهمترین رقیب کشتی گیران کشورمان در این مسابقات است که سوریان در رقابتهای جهانی مسکو با زیرکی از سد وی گذشت.   نوروزی در پی اثبات شایستگی هایش امید نوروزی در وزن 60 کیلوگرم بار دیگر مورد اعتماد محمد بنا قرار گرفت. این کشتی گیر شیرازی که در رقابتهای جهانی مسکو نتوانست به مدالی دست یابد بسیار امیدوار است در وزنی که سخت ترین وزن فرنگی کاران کشورمان در بازیهای آسیایی گوانگجو است بتواند شایستگی ها خود را نشان دهد. کیلوهای اضافی تنها دغدغه نوروزی برای این رقابتهاست که امیدواریم این بار برایش مشکل ساز نشود.
عبدولی در پی صید اولین مدال در بزرگسالان سعید عبدولی در وزن 66 کیلوگرم امسال برای نخستین بار در رقابتهای جهانی در رده ای بزرگسالان در مسکو به میدان رفت. وی  پس از کسب دو مدال طلا در رقابتهای جوانان جهان فکر می کرد که می تواند در رده بزرگسالان صاحب مدال شود اما شکست در این مسابقات به عبدولی نشان داد که باید طرحی نو در اندازد به هرحال این کشتی گیراندیمشکی امیدوار است روز 30 آبان ماه همراه با نوروزی و سوریان صاحب مدال خوشرنگی شود.
علیزاده دیگر مصدوم نیست  
در وزن 74 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابتهای جهانی از غیبت فرشاد علیزاده مصدوم بیشترین ضربه را خورد حالا محمد بنا بسیار امیدوار است با رفع مصدومیت علیزاده از ناحیه کمر وی بتواند در وزنی که چند مدال دار جهانی از کره جنوبی، قرقیزستان و قزاقستان حضور دارند صاحب خوشرنگترین مدال شود.  

طالب نعمت پور در پی جبران بدشانسی مسکو
نعمت پور کشتی گیر وزن 84 کیلوگرم پس از آنکه در رقابتهای جهانی مسکو بدلیل خودداری کردن از روبرو شدن با کشتی گیر رژیم اشغالگر قدس شانس کسب مدال را از دست داد این مجوز را از محمد بنا دریافت کرد تا بتواند در گوانگجو و در نبرد با حریفان آسیایی صاحب مدال طلا شود.
بابک قربانی جانشین قهرمان جهان
بابک قربانی کشتی گیر وزن 96 کیلوگرم با تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی جانشین امیر علی اکبری دارنده مدال طلای رقابتهای جهانی مسکو شد. این کشتی گیر کرمانشاهی چند رقیب قدرتمند از آسیایی میانه پیش رو دارد اما محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است او شانس نخست مدال طلا است. قربانی هم بهمراه علیزاده و نعمت پور روز اول آذرماه بروی تشک می رود.   تبحر بالای علی اکبری در نبرد با غولهای آسیایی
امیر علی اکبری که بیش از 15 کیلوگرم از غولهای آسیایی سبک تر است می خواهد در بازیهای آسیایی گوانگجو تبحر بالای خود را در کشتی سنگین وزن نشان دهد حریفان قزقیزستانی و قزاقستانی مهمترین رقیب این کشتی گیر پرتوان ایرانی هستند که روز دوم آذر ماه به میدان می رود.   محمد بنا به عنوان سرمربی و جمشید خیرآبادی، ایرج اسفندیاری فر و رسول جزینی اعضای کادرفنی تیم ملی بسیار امیدوارند با بهترین ترکیب موجود در بازیهای آسیایی به یک رکورد جدید دست یابند. تیم ایران در دوره گذشته در دوحه 4 فینالیست داشت اما نتوانست صاحب مدال طلا شود و با کسب چهار مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود پایان داد.
تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: