برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازي‌هاي آسيايي گوانگجو پيروزي مقتدرانه ايران مقابل چين

جام جم آنلاين: تيم ملي واليبال ايران با پيروزي مقتدرانه مقابل تيم قدرتمند چين به عنوان تيم نخست گروه، راهي مرحله يك چهارم نهايي بازي‌هاي آسيايي شد.

به گزارش ايسنا، تيم ايران با پيروزي مقابل ميزبان رقابت‌ها، به عنوان تيم نخست راهي مرحله يك چهارم نهايي شد. ايران در اين ديدار مقتدرانه چين را با نتيجه 3 بر صفر و با امتيازهاي 25 بر 17، 25 بر 19 و 27 بر 25 شكست داد تا همچنان در اين رقابت‌ها حتي يك ست هم به حريفان واگذار نكرده باشد.

ايران در ست اول از همان آغاز از حريف پيش افتاد. هرچند بي دقتي حمزه زريني در امتيازهاي آغازين چند امتياز را به چيني‌ها داد، اما در ادامه ست اول با حفظ اختلاف پيش مي‌رفت. چهار سرويس محكم و دقيق حمزه زريني پس از وقت استراحت همانند آبشار در زمين چين فرو آمد و اختلاف امتياز را بيشتر كرد. ايران در نهايت ست اول را با نتيجه 25 بر 17 به سود خود پايان داد.

ايران ست دوم را همانند ست اول خوب آغاز كرد. علاوه بر حمزه زريني، محمد محمدكاظم و محمد موسوي هم سرويس‌هاي خوبي زدند و ايران در امتياز 4 بر يك از حريف پيش افتاد،‌ اما چند خطاي فردي و خوش شانسي چيني‌ها در برخورد سرويس با تور باعث شد، تيم چين زودتر از ايران به امتياز 8 برسد.

در ادامه بازي پاياپاي دنبال شد و از دست رفتن سرويس از سوي هر دو تيم باعث شد بازي تا امتياز 11 مساوي دنبال شود. 3 سرويس عالي موسوي سه امتياز براي ايران به ارمغان آورد و مربي چين كه اين ست را هم از دست رفته مي‌ديد، تقاضاي وقت استراحت كرد، اما موسوي پس از وقت استراحت باز هم سرويس‌هاي خوب را ادامه داد و اختلاف اميتاز به 4 رسيد.

چيني‌ها كه ديگر چيزي براي از دست دادن نداشتند، چند سرويس خوب زدند و اختلاف را كم كردند و نتيجه 15 بر 14 شد تا حسين معدني احساس خطر كرده و در حالي كه يك امتياز بيشتر تا وقت استراحت فني فاصله نداشت تقاضاي استراحت كند. اين وقفه در بازي جواب داد و سرويس بعدي چيني‌ها به تور برخورد كرد. ايران در پايان با سرويس‌هاي خوبي كه زد اين ست را با نتيجه 25 بر 19 به سود خود پايان داد.

ست سوم با كسب امتياز از سوي هر دو تيم آغاز شد. چيني‌ها با سرويس‌هاي خوب سرعتي زن 210 سانتي متري خود اختلاف امتياز ايجاد كردند، اما برتري چيني‌ها چندان قاطع نبود و سرويس‌هاي خوب محمدكاظم برتري را براي ايران به ارمغان آورد، اما با اين وجود چين با برتري 8 بر 7 نخستين وقت استراحت فني را به دست آورد.

ايران تلاش زيادي براي جبران امتيازها كرد و در امتياز 14 با چين مساوي شد. اما چين باز هم زود تر از ايران به امتياز 16 رسيد و وقت استراحت فني دوم را به دست آورد. ايران بعد از وقت استراحت از حريف پيش افتاد اما موسوي آبشار را به بيرون زد و چين جلو افتاد تا اين كه حمزه زريني باز هم با سرويس‌هاي خوب خود به كمك ايران آمد. برتري ايران در امتياز 22 بر 20 سرمربي چين را وادار كرد تا وقت استراحت درخواست كند، اما ايران در پايان اين ست را با نتيجه 27 بر 25 بر به سود خود پايان داد.

ايران با پيروزي مقابل چين در گروه خود اول شد و در مرحله يك چهارم نهايي بايد به مصاف تيم چهارم گروه بعد برود كه احتمالا قطر خواهد بود.

تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: