برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کفاشیان:افتخارم تاسیس آکادمی فوتبال است/ توجه به تیم های پایه اولویت فدراسیون است

رئیس فدراسیون فوتبال در جمع مسئولان آکادمی باشگاه های لیگ برتر گفت: اگر بخواهم کاری را جزو افتخاراتم در فدراسیون فوتبال عنوان کنم آن احداث و تکمیل آکادمی فوتبال است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی کفاشیان با اشاره به اینکه باشگاه هایی که برای شرکت در این نشست و همکاری با آکادمی ملی فوتبال درجهت توسعه فوتبال پایه اعلام آمادگی کرده اند حرکت تازه ای را برای آینده نگری در فوتبال را آغاز کرده اند گفت: خوشبختانه در اسامی مسئولان آکادمی باشگاه ها ، پیشکسوتان خوشنامی را می بینم که می توانند در زمینه فوتبال پایه مفید باشند .

وی یادآور شد: اما درموفقیت فوتبال یک کشوربحث مهم آن است که به نظر من درهرکشوری تیم ملی و باشگاه های پرطرفدار آن اصل نیستند و توجه به آنها منجر به موفقیت درفوتبال نخواهد شد. فوتبال آنقدر وسیع و بزرگ است که باید به همه بخش های آن توجه شود و مخصوصا باید به فوتبال پایه توجه ویژه ای کرد تا موفقیت درآن حاصل شود.

کفاشیان با اشاره به تجربه اش در 30 سال مدیریت بخش های مختلف ورزش گفت: زمانی که وارد فوتبال شدم بسیار متاسف شدم. به این دلیل که علیرغم علاقه شدید مردم به فوتبال، متاسفانه برای فوتبال کار زیادی نشده است. این درست است که تیم ملی بزرگسالان یک ویترین است اما باید در زمینه توسعه فوتبال پایه کارهای مهمی انجام داد تا روند توسعه این رشته ادامه دار باشد.   وی اضافه کرد: من اگر بخواهم کاری را جزو افتخاراتم حساب کنم  احداث و تکمیل آکادمی ملی فوتبال و همچنین توسعه فعالیتهای پایه را جزء افتخاراتم می دانم . زمانی که ما فدراسیون را به دست گرفتیم 2 ساختمان نیمه خراب و 2 زمین با چمن نامناسب را تحویل گرفته ایم اما کارهای پایه را به خوبی درفوتبال پی گرفتیم و آکادمی با توسعه زمین های چمن، احداث هتل ها و تکمیل دیگر امور که یکی از آنها توجه به امر کارهای علمی و پژوهشی فوتبال است به خوبی به نتیجه رساندیم .
  کفاشیان درادامه گفت: به نظر من پیشنهاد تاسیس آکادمی ملی فوتبال به نفع باشگاهها و فوتبال ملی است. یکی از مشکلات ما در فوتبال این است که باشگاه های لیگ برتری ما برنامه یک ساله خود را نمی دانند. اگراین برنامه ریزی یک ساله درباشگاه وجود داشته باشد گام بسیار بزرگی برداشته ایم و مطمئنا فوتبال پیشرفت خواهد کرد. جدا از بحث های زیرساختی بحث علمی و فنی فوتبال هم درهمه زمینه ها مهم است.   وی ادامه داد : به عنوان مثال ارزیابی مربیان تیم های ملی باید توسط کمیته فنی شکل بگیرد که تشکیل شده از مربیان تیم های باشگاه های لیگ برتری باشد. مسلما اگر باشگاهها در امر سرمایه گذاری روی آکادمی و تیم های پایه سرمایه گذاری کنند و کار علمی در فوتبال پایه اجرا شود مطمئنا روسای فدراسیون آینده دیگر سلیقه ای مربیان تیم ملی را انتخاب نخواهند کرد.
  کفاشیان در پایان گفت: باشگاه های لیگ برتری باید دارای مدارس فوتبال و تیم های پایه باشند تا بر اساس اصول زیر نظر و نظارت آکادمی ملی فوتبال بتوانند به خوبی با استفاده از تجارب باشگاه ها و استفاده از تجارب آکادمی و با توجه به اینکه تیم های ملی پایه به خوبی درحال نتیجه گیری هستند، باشگاه ها می توانند درجهت سرمایه گذاری درفوتبال و حرکات پایه و رفتن به سوی فوتبال علمی ، گام های بزرگی بردارند. به نظر من فاز بعدی باید ایجاد آکادمی در تیم های لیگ دسته یک باشد.
تاریخ: 1389/5/16
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: