برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازي هاي آسيايي گوانگجو فرنگي‌کاران ايران بدنبال کسب يک رکورد جديد

جام جم آنلاين: اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان در شرايطي از صبح فردا رقابتهايشان را آغاز مي کنند که در انديشه ثبت رکوردي جديد هستند.

به گزارش مهر، وزن کشي رقابتهاي کشتي فرنگي امروز شنبه در گوانگجو چين برگزار شد و سه ملي پوش ايران در روز نخست اين رقابتها حريفان خود را شناختند.

در زير نگاهي داريم به وضعيت ملي پوشان کشتي فرنگي:

سوريان بدنبال کسب افتخار براي ايران

در وزن 55 کيلوگرم حميد سوريان راهي گوانگجو شده است. پرافتخار ترين کشتي گير تاريخ کشتي فرنگي ايران با کسب پنج مدال طلا و البته خاطره تلخ المپيک پکن در حالي راهي گوانگجو شد که بسيار اميدوار است در اين رقابتها که به قول خودش فضاي المپيکي دارد با کسب يک مدال طلا پرش بلندي براي موفقيت در رقابتهاي المپيک لندن داشته باشد. «چويي» کشتي گير کره اي مهمترين رقيب کشتي گيران کشورمان در اين مسابقات است که سوريان در رقابتهاي جهاني مسکو با زيرکي از سد وي گذشت.
 
نوروزي در پي اثبات شايستگي هايش

اميد نوروزي در وزن 60 کيلوگرم بار ديگر مورد اعتماد محمد بنا قرار گرفت. اين کشتي گير شيرازي که در رقابت هاي جهاني مسکو نتوانست به مدالي دست يابد بسيار اميدوار است در وزني که سخت ترين وزن فرنگي‌کاران کشورمان در بازي هاي آسيايي گوانگجو است بتواند شايستگي ها خود را نشان دهد. کيلوهاي اضافي تنها دغدغه نوروزي براي اين رقابتهاست که اميدواريم اين بار برايش مشکل ساز نشود.

عبدولي در پي صيد اولين مدال در بزرگسالان

سعيد عبدولي در وزن 66 کيلوگرم امسال براي نخستين بار در رقابتهاي جهاني در رده اي بزرگسالان در مسکو به ميدان رفت. وي  پس از کسب دو مدال طلا در رقابتهاي جوانان جهان فکر مي کرد که مي تواند در رده بزرگسالان صاحب مدال شود اما شکست در اين مسابقات به عبدولي نشان داد که بايد طرحي نو در اندازد به هرحال اين کشتي گيرانديمشکي اميدوار است روز 30 آبان ماه همراه با نوروزي و سوريان صاحب مدال خوشرنگي شود.

عليزاده ديگر مصدوم نيست
 
در وزن 74 کيلوگرم تيم ملي کشتي فرنگي ايران در رقابتهاي جهاني از غيبت فرشاد عليزاده مصدوم بيشترين ضربه را خورد حالا محمد بنا بسيار اميدوار است با رفع مصدوميت عليزاده از ناحيه کمر وي بتواند در وزني که چند مدال دار جهاني از کره جنوبي، قرقيزستان و قزاقستان حضور دارند صاحب خوشرنگترين مدال شود.

نعمت پور کشتي گير وزن 84 کيلوگرم پس از آنکه در رقابت هاي جهاني مسکو بدليل خودداري کردن از روبرو شدن با کشتي گير رژيم اشغالگر قدس شانس کسب مدال را از دست داد اين مجوز را از محمد بنا دريافت کرد تا بتواند در گوانگجو و در نبرد با حريفان آسيايي صاحب مدال طلا شود.

بابک قرباني جانشين قهرمان جهان

بابک قرباني کشتي گير وزن 96 کيلوگرم با تصميم کادر فني تيم ملي کشتي فرنگي جانشين امير علي اکبري دارنده مدال طلاي رقابتهاي جهاني مسکو شد. اين کشتي گير کرمانشاهي چند رقيب قدرتمند از آسيايي ميانه پيش رو دارد اما محمد بنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي معتقد است او شانس نخست مدال طلا است. قرباني هم بهمراه عليزاده و نعمت پور روز اول آذرماه بروي تشک مي رود.
 
تبحر بالاي علي اکبري در نبرد با غول هاي آسيايي

امير علي اکبري که بيش از 15 کيلوگرم از غول هاي آسيايي سبک تر است مي خواهد در بازي هاي آسيايي گوانگجو تبحر بالاي خود را در کشتي سنگين وزن نشان دهد حريفان قزقيزستاني و قزاقستاني مهمترين رقيب اين کشتي گير پرتوان ايراني هستند که روز دوم آذر ماه به ميدان مي رود.
 
محمد بنا به عنوان سرمربي و جمشيد خيرآبادي، ايرج اسفندياري فر و رسول جزيني اعضاي کادرفني تيم ملي بسيار اميدوارند با بهترين ترکيب موجود در بازيهاي آسيايي به يک رکورد جديد دست يابند. تيم ايران در دوره گذشته در دوحه 4 فيناليست داشت اما نتوانست صاحب مدال طلا شود و با کسب چهار مدال نقره و يک مدال برنز به کار خود پايان داد.

تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: