برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از گوانگجو/سعیدلو از محل استقرار خبرنگاران بازدید کرد

رئیس سازمان تربیت بدنی شنبه شب پیش با حضور در محل استقرار خبرنگاران ایرانی اعزامی به محل برگزاری بازی‌های آسیایی دقایقی کوتاه با آنها گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو، سعیدلو در این بازدید جویای وضعیت خبرنگاران در گوانگجو برای انجام امور خبری شد. وی همچنین در خصوص عملکرد کاروان ایران در بازی ‎های آسیایی 2010چین و نتایج مربوط به رشته‎ها باقی مانده صحبت کرد.

رئیس سازمان تربیت بدنی گفت: البته از مجموع مدال‎های توزیع شد سهم کمی به کاروان ورزش ایران تعلق دارد. اما خوشبختانه نتایج و مدال‎های به دست آمده بر اساس حساب و کتاب‎های پیش از این بوده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه عملکرد بانوان ورزشکار تا به این روز از بازی‎های آسیایی کاملا رضایت بخش بوده است، از رشته‌هایی مانند ووشو، تکواندو و قایقرانی هم به عنوان رشته‎های موفق تا به این مرحله از بازی‎ها یاد کرد.

معاون رئیس جمهور یادآورشد: البته باید در رشته بانوان کار بیشتری انجام شود. آنها نشان دادند که پتانسیل‌های لازم برای موفقیت را دارند.

سعیدلو در بخشی از صحبت‌های خود با بیان اینکه بین مدال طلا و نقره فاصله خیلی زیادی نیست، اظهار داشت: مدال طلا در رقابتی نزدیک بین ورزشکاران و تنها با یک حرکت یا امتیاز بیشتر حاصل می‌شود. اما به هرحال برای هر یک از رنگ‌های مدال پیش‌بینی‎هایی شده بود که تا به امروز همه آنها تحقق پیدا کرده است. حتی بوده موردی که پیش‎بینی نقره شده اما مدال طلا گرفته شد.

رئیس سازمان تربیت بدنی در بخش دیگر از صحبت‌های خود به گفتگویی که پیش از بازی‌های آسیایی با یکی از سایت‌های مربوط به این بازی‌ها داشت اشاره کرد و گفت: در آن مصاحبه برای 20 مدال طلا و نقره و 25 مدال برای برنز پیش‎بینی کردیم. اما در جدولی که طبق کار کارشناسی در سازمان تربیت بدنی تهیه شده 8 مدال در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش یادآور شد: کاراته، کشتی و دوومیدانی رشته‎هایی هستند که روی مدال آوری آنها حساب کردیم. البته به کشتی فرنگی بیشتر از کشتی آزاد امید داریم. در کل کشتی و ووشو را مدال آورترین رشته‌های کاروان می‌دانیم.

* در مورد رشته‌های تیمی فوتبال، بسکتبال، والیبال و هندبال چه پیش‎بینی شده است؟ البته با درنظر گرفتن اینکه وضعیت بسکتبال مانند همیشه نیست؟

سعیدلو در پاسخ به این سوال خبرنگار  اعزامی مهر به گوانگجو گفت: نه؛ بسکتبال بد کار نکرده است. با یک باخت معادلات به هم نمی‌ریزد. برای والیبال و بسکتبال مدال طلا در نظر گرفته شده است. فوتبال را هم جزو مدال آوران طلا حساب می‎کنیم. در مورد هندبال هم روی مدال برنز نظر داریم.

رئیس سازمان تربیت بدنی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: پاداش مدال آوران هم طبق اعلام قبلی پرداخت می‎شود. البته با در نظر گرفتن خیلی موارد و احتمال گم شدن، پاداش‌ها در تهران پرداخت می‏شود.


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: