برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازي هاي آسيايي گوانگجو دلخوري بر سر اهداي مدال

جام جم آنلاين: اگر تا همين چند روز پيش تمام دغدغه فكري برخي از مسوولان ورزش، پيدا كردن راهكاري براي شانه خالي كردن از زير بار شكست احتمالي ورزش ايران در بازي‌هاي آسيايي گوانگجو بود، حالا سوژه روز اين است؛ چه كسي مدال را اهداء مي‌كند؛ رئيس سازمان تربيت بدني يا رئيس كميته ملي المپيك؟

ورزش ايران با همان ويژگي غيرقابل‌ پيش‌بيني بودنش، اين بار و تا اينجا كه 9 روز از آغاز رسمي بازي‌هاي آسيايي گوانگجو مي‌گذرد، روي خوبش را به ما نشان داده و همه را متعجب كرده از اين‌كه با روش گلخانه‌اي هم مي‌شود كلي مدال گرفت و بعد از چين و كره جنوبي و ژاپن، بالاتر از 40 كشور آسيايي ديگر در مكان چهارم قاره كهن ايستاد.نگاه ترديدآميز اهالي ورزش به نتايج كاروان ايران در گوانگجو، درست در همان شب پنجم بازي‌ها كه ظرف چند ساعت، 5 مدال طلا به شمارگان مدال‌هاي ايران اضافه شد، از ميان رفت. اما هزاران كيلومتر آن طرف‌تر و در گوانگجو كه منبع خبرهاي خوش براي ورزش ايران است، تمام چهره‌ها خندان نبود و علتش هم اتفاقي بود كه در جريان مراسم توزيع مدال رشته تكواندو رخ داد.

آن شب قرار بود محمد علي‌آبادي به عنوان رئيس كميته ملي المپيك و محمدپولادگر به عنوان رئيس فدراسيون تكواندو، دو مدال طلاي ورزشكاران ايران را در مراسم اهداي مدال به گردن آنها بيندازند، اما با حضور علي سعيدلو در سالن، به يك باره معادلات به هم خورد و اين رئيس سازمان تربيت بدني بود كه در مراسم اهداي مدال ايفاگر نقش اصلي شد.

ساعتي پس از آن و در سالن محل برگزاري مسابقات ووشو هم همين اتفاق رخ داد، آن هم درست در شرايطي كه محمد علي‌آبادي خود را آماده رفتن روي صحنه مي‌كرد تا مدال طلايي‌هاي ووشو را برگردنشان بيندازد!

اتفاقا از همان شب بود كه زمزمه تشديد اختلافات، ميان دو رئيس ورزش ايران در دهكده بازي‌ها پخش شد. آنچه از قول نزديكان رئيس كميته ملي المپيك شنيده‌ايم اين است كه علي‌آبادي ديگر در هيچ يك از مراسم اهداي مدالي كه ورزشكاران ايراني در آن طلا گرفته‌اند حاضر نمي‌شود تا سعيدلو با خيالي راحت همه طلاها را گردن ورزشكارانمان بيندازد! در عمل هم همين اتفاق رخ داد چون روز جمعه هم هر 3 طلاي بعدي كاروان ايران با دستان رئيس سازمان بر سينه ورزشكارانمان نشست. اين اختلاف‌نظر تا آنجا بالا گرفت كه در زمان برگزاري دسته فوق سنگين مسابقات وزنه‌برداري، اصلا خبري از علي‌آبادي و افشارزاده در سالن نبود!

ديروز وقتي از دبيركل كميته ملي المپيك خواستيم تا در مورد تنش‌هايي كه به خاطر اهداي مدال، ميان دو رئيس ورزش ايجاد شده، صحبت كند، افشارزاده در پاسخ به «جام‌جم» گفت: «طبيعتا اختلاف نظر ميان علي‌آبادي و سعيدلو هست اما اين موضوع كه بگويم به اين خاطر ميان آنها تفرقه ايجاد شده اصلا درست نيست. يك سري اتفاق‌ها در اين چند روز نبايد مي‌افتاد اما به هر حال اين را هم نبايد فراموش كرد كه اختلاف‌سليقه در همه جا هست.» افشارزاده در پاسخ به اين سوال كه آيا علي‌آبادي به دليل دلخوري يا قهر با سعيدلو براي تماشاي مسابقات وزنه‌برداري به سالن نيامد، نيز گفت: «نه! من و علي‌آبادي روز جمعه ترجيح داديم به دليل شرايط حساس تيم ملي هندبال به تماشاي مسابقه اين تيم برويم. از آنجا هم به سالن شمشيربازي رفتيم، اما زماني كه مي‌خواستيم به سمت سالن وزنه‌برداري حركت كنيم ديگر دير شده بود.»

تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: