برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بازيهاي آسيايي ‪۲۰۱۰‬ حجاب بانوان ايراني،اهتزاز پرچم اخلاق بر سكوي ورزش

ورزش. بازي‌هاي آسيايي. گوانگجو
شهركرد - وجود پوشش اسلامي همراه با قهرماني و كسب مدال‌هاي رنگين در بازي هاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگجو چين باعث استقبال كاربران سايت‌هاي ورزشي آسيا از اين اقدام زنان ورزشكار ايراني شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، كاربران بيش از ‪۱۲‬سايت ورزشي آسيايي در پايان روز هشتم اين رقابت ها، در پست‌هايي كه براي عكس‌هاي اين رقابت‌ها بر روي سايت‌ها قرار داده اند، اين اقدام زنان ايراني را مثبت و اخلاق گرا در ميدان‌هاي ورزشي آسيا دانسته اند.

در سايت ‪ Asia Sports Photo Site‬بيش از ‪ ۱۲۰‬پست و مطلب تعريف و تجميد بر روي يكي از عكس‌هاي خبرگزاري فرانسه كه زنان تيراندازي ايران را نشان مي دهد، اختصاص يافته كه كاربران شرق آسيا آن را سمبل اخلاق ايران در ورزش عنوان كرده اند.

اين در حالي است كه بانوان محجبه ايراني بدون هيچگونه محدوديتي به ادامه بازي‌ها به لحاظ پوشش اسلامي موفق به كسب مدال‌هاي رنگين با پوشش كامل در ميدان ورزشي شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي گوانگجو در حضور بسياري از قهرمانان جهان شده‌اند و با پوشش مناسب نيز مدال‌هاي خوش رنگي را صيد كرده اند.

همچنين سايت معتبر عكس ‪ Getty Images‬در اختصاص ‪ ۵۹‬عكس در بسته گزارش تصويري برتر از بازي‌هايي آسيايي گوانگجو چين، بيشترين تعداد عكس‌هاي خود را به بانوان محجبه ايراني اختصاص داده و با شرح كامل در زير عكس ها قدرت بانوان ايران در اين دوره از بازي‌ها به رخ مخاطبان كشيده است.

دراين بين نيز در سايت ‪ Women's World Sports Photo Site‬كاربران كشورهاي اروپايي بيشترين امتياز را به عكس‌هاي زنان ايران در رقابتهاي ‪ ۲۰۱۰‬ارايه داده‌اند و عكس خديجه آزاد پور هنگام ابراز شادماني براي دريافت مدال طلا و پيروزي در برابر حريف خود بيشترين تعداد بازديدكنندگان و مخاطبان عكس ورزشي زنان را به خود اختصاص داده است.

كاربران شبكه جهاني اينترنت براي تكواندكاران زن ايراني نيز پست‌هاي بسيار قابل احترامي گذاشته‌اند كه از اين پوشش اسلامي هنگام رقابت با حريفان با عنوان حفظ عزت پارسي ياد شده است.

اما مهمترين نظر كاربران اينترتني در خصوص شكرانه محسن شادي است كه نوشته‌اند محسن از ايران، خدا با آنهاست و نوع و محتواي نظريات كاربران به اخلاق خوش و حسنه اين ورزشكار ايران اداي احترام را نشان مي‌دهد.

پوشش اسلامي زنان ايران در اين دوره از رقابت‌ها نشان داد كه ورزشكاران زن ايراني به واسطه اخلاق گرايي مي‌توانند فاتحان ميدان‌هاي بين‌المللي باشند و الگوي براي زنان ورزشكار ديگر جهان، به گونه‌اي كه تغيير پوشش تكواندكار زن كره جنوبي پس از رويارويي با ورزشكار ايراني نشان داد كه تا چه اندازه اين پوشش اسلامي زنان ايران قابل تاثير بر رقيبان ورزشي است.

در بازي‌هاي آسيايي روز جمعه دو بانوي تكواندكار ايران با كسب مدال‌هاي نقره با حجاب و پوشش اسلامي بار ديگر نام و آوازه شيرزنان ايراني را در سطح بين‌المللي طنين انداز كردند.


تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: