برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قهرمان شناي بانوان معلول: قهرماني بدون حمايت چه فايده‌اي دارد

ورزش. جانبازان و معلولين. شنا. بانوان
تهران - قهرمان قهرمانان مسابقات شناي بانوان معلول ايران گفت: وقتي يك ورزشكار معلول به عنوان قهرمان كشور معرفي مي‌شود ولي مورد حمايت هيچ گروهي قرار نمي‌گيرد، ديگر انگيزه‌اي براي ورزش كردن معلولين نمي‌ماند.

فرزانه شوقي كه در مسابقات شناي معلولين كشور به مقام قهرمان قهرمانان دست يافت، روز يكشبنه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : با وجودي كه اين عنوان را در مسابقات كشوري به دست آوردم اما از سوي هيات ورزش جانبازان و معلولين استان تهران، سازمان بهزيستي كشور و هيچ ارگاني ديگري حمايت نشدم.

وي خاطرنشان كرد: ورزش شنا بانوان به ويژه معلولين به دليل اين كه امكان حضور در مسابقات برون مرزي را ندارد، كمتر مورد استقبال بانوان كشور قرار مي‌گيرد و از سوي ديگر نبود استخرهاي مناسب و حمايت نشدن نيز اين مشكل را دو چندان مي‌كند.

بانوي شناگر معلول يادآور شد : به رغم وعده مسئولين مبني بر رسيدگي به مشكلات اين قشر از جامعه، تيم شناي معلولين استان تهران هنوز يك استخر مناسب معلولين براي تمرينات ندارد و براي رفت و آمد به تمرينات نيز وسيله نقليه در اختيار آنان قرار نمي‌گيرد.

شوقي در مورد نحوه برگزاري مسابقات شناي قهرماني كشور و سطح فني اين رقابت‌ها گفت: يك هفته قبل از آغاز مسابقات، به ما برگزاري آن را اطلاع دادند و براي ركوردگيري دعوت شديم.

وي افزود : مسئول كلاس بندي مسابقات نيز بر اساس قوانين بين‌المللي و جهاني كلاس بندي شناگران را انجام داد و به همين دليل بسياري از شناگران در گروه‌هاي سخت تر قرار گرفتند،
شوقي كه بيش از ‪ ۱۰‬سال سابقه در ورزش قهرماني شناي معلولين را در پرونده كاري خود دارد، در ادامه صحبت‌هاي خود از رييس فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين خواست، تدبيري انديشده شود تا از قهرمانان شناي معلولين قبل و بعد از مسابقات حمايت شود.

وي برگزاري مسابقات شناي كشورهاي اسلامي را نيز از ديگر راهكارها براي رشد و توسعه اين ورزش دانست و گفت: كميته ملي پارالمپيك كشورمان بايد با همكاري ديگر كشورهاي مسلمان براي برگزاري اين گونه مسابقات و حتي ديدارهاي تداركاتي تلاش كند تا شناگران در محيطهاي اسلامي بيشتر جذب اين رشته ورزشي شوند.

رقابت‌هاي شناي قهرماني كشور بانوان جانباز و معلول كه از ‪ ۲۷‬آبان ماه در مجتمع عصر انقلاب شهريار آغاز شده بود، شنبه شب با قهرماني تيم قم با ‪۲۲۰‬ امتياز خاتمه يافت.

در اين رقابت‌ها كه با حضور ‪ ۶۵‬ورزشكار در قالب ‪ ۱۶‬تيم برگزار شد، در مجموع امتيازات تيم‌هاي تهران و آذربايجان شرقي به ترتيب با ‪ ۲۰۸‬و ‪۲۰۲‬ امتياز مقام‌هاي دوم و سوم را كسب كردند.

فرزانه شوقي از تهران با كسب مدال در تمامي ماده‌هايي كه شركت كرده بود، موفق به كسب عنوان قهرمان قهرمانان كشور شد.

تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: