برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار اعزامی مهر/نوروزی: کسب مدال طلای آسیا شیرین‌ترین قهرمانی دوران ورزشی‌ام بود

کشتی‌گیر طلایی ایران در مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی گوانگجو، قهرمانی در این پیکارها را شیرین‌ترین موفقیت ورزشی خود تا به امروز عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو، امید نوروزی پس از دستیابی به مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی با بیان این مطلب افزود: این قهرمانی، شیرین ترین قهرمانی من تا به امروز است، برای اینکه تا دیدار فینال و دستیابی به مدال طلا، قهرمانان جهان را شکست دادم.

وی با اشاره به اینکه حریفش در دیدار نهایی وزن 60 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی قهرمان جهان بوده است، گفت: سخت ترین مسابقه من مقابل همین کشتی گیر کره‌ای بود. برای شکست او به زحمت افتادم اما در نهایت به آنچه می خواستم رسیدم و قهرمان شدم. این کشتی گیر کره ای در مسابقات جهانی مسکو قهرمان شده بود و مدعی اصلی قهرمانی در وزن ما به شمار می آمد.

قهرمان وزن 60 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی گوانگجو در پاسخ به این پرسش که "چرا برای دستیابی به مدال طلای وزن 60 کیلوگرم به زحمت افتادید و کشتی تان گره خورد؟"، خاطرنشان کرد: فراموش نکنید که "جونگ جی هیون" قهرمان جهان بود. همانطور که من برای شکست این کشتی گیر انگیزه داشتم، او هم برای دستیابی به مدال طلای وزن 60 کیلوگرم بالایی انگیزه داشت.

وی افزود: این رقابت‌ها جنگ انگیزه و کشتی است و هر فردی که قهرمان می شود هم باید از نظر فنی توانایی بالایی داشته باشد و هم با انگیزه عمل کند.

نوروزی در خصوص شکست حمید سوریان نیز گفت: فراموش نکنید، حمید ستاره و قهرمان کشتی ایران است. متاسفانه حمید برای رسیدن به مدال طلای بازیهای آسیایی گوانگجو، مشکل داشت و به مدال طلا نرسید. حمید نتوانست خود را با شرایط آب و هوایی گوانگجو خود را هماهنگ کند و به دلیل اختلاف ساعت، زمان خوابش به هم خورده بود.

وی در خاتمه تصریح کرد: تا روزهای آینده منتظر سه تا چهار مدال طلای دیگر از فرنگی کاران ایران باشید. تمامی فرنگی کاران ایران این توانایی را دارند که بازهم به مدال طلا برسند.

امید نوروزی کشتی گیر فرنگی‌کار وزن 60 کیلوگرم کشورمان با پیروزی برابر کشتی گیر کره جنوبی به مدال طلای این دوره از بازی‌ها دست پیدا کرد تا نهمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران و نخستین مدال طلای کشتی فرنگی در بازی‌های آسیایی بدست آید.


تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: