برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شروع طلايي كشتي فرنگي با قهرماني نوروزي و عبدولي

تيم ملي كشتي فرنگي ايران با وجودي ناكامي حميد سوريان، شروعي عالي در بازي‌هاي آسيايي داشت و صاحب دو مدال طلا شد.

در روز نخست مسابقات كشتي فرنگي بازي‌هاي آسيايي، اميد نوروزي در وزن 60 كيلوگرم و سعيد عبدولي در وزن 66 كيلوگرم قهرمان شدند و حميد سوريان در رده پنجم قرار گرفت.

طلاي با ارزش نوروزي

مسابقه فينال وزن 60 كيلوگرم بين اميد نوروزي از ايران و جانگ جي هيون از كره جنوبي برگزار شد كه در وقت اول كشتي‌گير كره اي با يك سالتو بارانداز 3-0 برنده شد. در وقت دوم نوروزي در خاك موفق شد با اجراي يك بارانداز بي نقص دو امتياز بگيرد تا كار به وقت سوم بكشد. در وقت سوم امتيازي رد و بدل نشد تا كار به خاك بكشد. كشتي گير كره اي انتخاب كرد كه مجري فن باشد اما نتوانست از ملي‌پوش ايران امتيازي بگيرد تا اميد نوروزي با پيروزي در تايم سوم نهمين طلايي كاروان ايران شود.

فينال وزن 60 كيلوگرم كشتي فرنگي باز‌هاي آسيايي در حالي برگزار شد كه اميد نوروزي دو ماه و نيم قبل در مسابقات جهاني مسكو به اين كشتي‌گير كره‌اي كه دارنده مدال طلاي المپيك آتن و دو مدال برنز جهان است، باخته بود.

نوروزي براي رسيدن به ديدار پاياني، ماتسوموتو نايب قهرمان امسال جهان از ژاپن، ژي ژن از چين و جوماشف ازبكستاني را برده بود.

عبدولي دومين طلايي كشتي فرنگي و دهمين طلايي كاروان ايران

در فينال وزن 66 كيلوگرم كشتي فرنگي بازي‌هاي آسيايي، سعيد عبدولي دارنده دو مدال طلاي جوانان جهان به مصاف دارخان باي احمداف از قزاقستان رفت و با پيروزي بر حريفش در سه تايم به مدال طلا دست يافت.

در وقت اول اين مسابقه عبدولي كه دوبنده قرمز پوشيده بود نتوانست در خاك فني اجرا كند و 1-0 بازنده شد. در تايم دوم و در خاك حريف قزاق براي بارانداز زدن اقدام كرد كه عبدولي حريف را روي پل نگه داشت و 3-0 برنده وقت دوم شد تا حساب كار 1-1 شود و كشتي به وقت سوم بكشد.

در وقت سوم عبدولي مانند تايم قبل مهاجم بود كه با دفاع سرسخت باي احمداف مواجه شد اما در نهايت اين حملات نتيجه داد و عبدولي در 30 ثانيه اول حريف را از تشك بيرون برد و 1-0 پيش افتاد. سپس عبدولي حريفش را خاك كرد و با دو بارانداز ديگر نتيجه را 4-0 كرد تا ملي‌پوش وزن 66 كيلوگرم كشتي فرنگي دهمين طلايي كاروان ايران در گوانگ‌جو باشد.

پنجمي ناباورانه سوريان

اما به نظر مي‌رسيد كشتي قصد نداشت روز خوشش را به حميد سوريان دارنده پنج مدال طلاي جهان نشان دهد.

سوريان در مسابقه رده‌بندي وزن 55 كيلوگرم بازي‌هاي آسيايي با يك شكست ناباورانه ديگر مدال برنز را هم از دست داد و پنجم شد.

سوريان در مصاف با مارات كاريشالوف از قزاقستان در تايم اول روي بارانداز حريف قصد بدل كاري داشت كه به روي پل رفت و وقت اول را 3-0 واگذار كرد.

در وقت دوم، مسابقه بدون رد و بدل شدن امتياز به خاك كشيده شد كه سوريان به دليل اجرا نكردن فن يك امتياز از دست داد و تايم دوم را هم باخت تا همانند المپيك پكن در رده پنجم قرار گيرد. سوريان در نيمه نهايي هم به حريف ژاپني باخته بود.

به نظر مي‌رسيد سوريان از نظر جسماني دچار افت زيادي در بازي‌هاي آسيايي شده بود.

بر اساس اين گزارش، تيم ملي كشتي فرنگي در دوره قبلي بازي هاي آسيايي در دوحه صاحب چهار مدال نقره و يك برنز شده بود. مسابقات سه وزن 74، 84 و 96 كيلوگرم كشتي فرنگي فردا برگزار مي‌شود.

*** برندگان مدال در سه وزن اول كشتي فرنگي:

55 كيلوگرم: طلا- كوهي هاسگاوا(ژاپن)، نقره- ژولچوبكوف(قرقيزستان)، برنز: لي شوي جين(چين) و مارات كاريشالوف(قزاقستان)

60 كيلوگرم: طلا- اميد نوروزي(ايران)، نقره- جانگ جي هيون (كره جنوبي)، برنز- راويندر سينگ (هند) و ريوتارو ماتسوموتو (ژاپن)

66 كيلوگرم: طلا- سعيد عبدولي(ايران)، نقره- دارخان باي احمداف(قزاقستان)، برنز- تسوتمو فوجيمورا (ژاپن) و رانا سونيل كومار(هند)

*** نتايج ديدارهاي فينال و رده بندي سه وزن اول:

55 كيلوگرم:

فينال: كوهي هاسگاوا(ژاپن) ، ژولچوبكوف(قرقيزستان) را ضربه كرد.

رده‌بندي: لي شوي جين(چين) 2 - محمد الساعدي(عراق) صفر

رده‌بندي: مارات كاريشالوف(قزاقستان) 4 - حميد سوريان(ايران) صفر (3-0 و 1-0)

60 كيلوگرم:

فينال: اميد نوروزي(ايران) 4 – جانگ جي هيون (كره جنوبي) 3

رده‌بندي: راويندر سينگ (هند) 9 – عليان سياح (اندونزي) 3

رده‌بندي: ريوتارو ماتسوموتو (ژاپن) در سه تايم سانياربك جوماشف (ازبكستان) را برد.

66 كيلوگرم:

فينال: سعيد عبدولي(ايران) 7– دارخان باي احمداف(قزاقستان) 1

رده‌بندي: تسوتمو فوجيمورا (ژاپن) 4– بسيكي سالادزه (ازبكستان) 2

رده‌بندي: رانا سونيل كومار(هند) 5 – اومچومپو(تايلند) 1
تاریخ: 1389/9/1
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: