برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

عارف ربطي: سوريان اشتباه كرد و باخت

دبير فدراسيون كشتي پس از كسب دو مدال طلا و شكست حميد سوريان در روز نخست رقابت‌هاي كشتي فرنگي بازي‌هاي آسيايي گفت: خدا را شكر مي‌كنم كه طلسم طلاي كشتي هم شكست اما در مورد سوريان بايد بگويم او زحمتش را كشيد و كشتي خوبي گرفت.

عارف ربطي اظهار كرد: بعد از اين كه كشتي فرنگي پس از شكست حميد سوريان طلا گرفت، ما را خوشحال كرد و از خدا سپاسگذارم.

وي ادامه داد: سوريان امروز 4 كشتي سنگين گرفت. فشار زيادي به او آمد و به نظر من او زحمتش را در كشتي‌هايي كه گرفت كشيد. اما بعضي اوقات در كشتي مسايلي تعيين كننده مي‌شود كه فكر مي‌كنم امروز سوريان آنها را رعايت نكرد. سوريان امروز با چند اشتباه كوچك باخت.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا وزن كم كردن‌هاي پياپي در ماه‌هاي اخير بر قواي او تاثير نگذاشته بود؟ گفت: به نظر من اين مشكل وجود نداشت. سوريان خودش اشتباه كرد. اما با اين حال فكر مي‌كنم تا آخرين لحظه كم نياورد و جنگيد.

دبير فدراسيون كشتي درباره اعتقاد برخي كارشناسان كه مي‌گويند اي كاش سوريان به اين بازي‌ها نمي‌آمد، يادآور شد: اگر هم سوريان را نمي‌آورديم حرف و حديث‌هاي ديگري مطرح بود. اگر او را نمي‌آورديم كسي را نداشتيم جايش بياوريم. اگر كس ديگري را مي‌آورديم و او مي‌باخت چه. همه مي‌گفتند چرا سوريان را نياورديد. اگر مدال‌هاي طلاي ديگر در كاروان به دست نمي‌آمد و ما هم سوريان را نمي‌آورديم به صراحت زير فشار زيادي بوديم.

وي در پايان خاطرنشان كرد: اين تازه شروع كار كشتي است. اميد كشتي فرنگي ما در وزن‌هاي ديگر بيشتر از اين سه وزن است. من اميدوارم آنها نيز در كسب مدال طلا موفق باشند.

ربطي در پايان  گفت: به طور حتم عملكرد كشتي گيران ايران در بازيهاي آسيايي گوانگجو نسبت به دوحه بهتر خواهد شد.
تاریخ: 1389/9/1
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: