برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از گوانگجو/طلای عبدولی و نوروزی در روز ناکامی سوریان/ طلاهای ایران دو رقمی شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابتهای سه وزن اول شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی در شرایطی توانست برای نخستین بار با کسب دو مدال طلا تاریخ ساز شود که ناکامی حمید سوریان در رسیدن به مدال تاحدودی شیرینی این دو طلا را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو، رقابتهای سه وزن اول کشتی فرنگی شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی از صبح امروز یکشنبه آغاز شد که حاصل این رقابتها کسب دو مدال طلا توسط عبدولی و نوروزی و مقام پنجمی حمید سوریان بود.

در آغاز رقابتهای کشتی فرنگی شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی صبح امروز یکشنبه ابتدا حمید سوریان در وزن 55 کیلوگرم برابر حریفی از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی پس از پیروزی در دور نخست مقابل حریف کره ای، در دور دوم "چول وون وان" از کره شمالی را نیز در دوتایم با نتیجه 9 بر صفر شکست داد، تا در مرحله نیمه نهایی بازیهای آسیایی گوانگجو مقابل کوهی هاسگاوا از ژاپن قرار گیرد.   سوریان در دیدار مرحله نیمه نهایی و در شرایطی که انتظار می رفت بتواند به دیدار فینال این دوره از بازیها راه پیدا کند برابر این حریف ژاپنی شکست خورد و از رسیدن به دیدار فینال بازماند تا نخستین شگفتی رقابتهای کشتی فرنگی در این بازیها رقم بخورد. سوریان برای کسب مدال برنز این دوره از رقابتها ظهر امروز به مصاف مراد کاریشیلوف از قزاقستان رفت و در دو تایم مغلوب این کشتی گیر شد و به مدال برنز هم نرسید. سوریان دارنده پنج مدال طلای کشتی فرنگی جهان است که در بازیهای آسیایی به عنوان پنجم رسید.
در این رقابتها سعید عبدولی فرنگی کار وزن 66 کیلوگرم که پس از استراحت در دور نخست و پیروزی در دور دوم مقابل حریف تایلندی در دور سوم حریف هندی را شکست داد، در فینال به مصاف دارخان بایاخمتوف از قزاقستان رفت. عبدولی در تایم اول این مبارزه نتوانست امتیازی کسب کند و بازنده شد اما در وقت دوم برابر حریف قزاق به پیروزی 2 بر صفر دست یافت تا کار به تایم سوم کشیده شود. در این تایم نیز عبدولی 4 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست پیدا کرد.
امید نوروزی کشتی گیر فرنگی کار وزن 60 کیلوگرم پس از پیروزی بر کشتی گیرانی از ژاپن و چین در دیدار نیمه نهایی "جاماشیف" از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. نوروزی در دیدار فینال و برای رسیدن به مدال طلای شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی به مصاف " جی هیون جانگ" از کره جنوبی رفت و در وقت اول با نتیجه 3 بر صفر برابر حریف خود شکست خورد اما در تایم دوم با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را شکست داد تا کار به وقت سوم کشیده شود. در دو دقیقه سوم  امید نوروزی به یک امتیاز دست پیدا کرد و به مدال طلای این دوره از بازیها دست پیدا کرد.   کاروان ورزشی ایران که تا روز شنبه به هشت مدال طلا دست پیدا کرده بود، با دو مدال طلای کشتی فرنگی جایگاهش را در رده چهارم بازیهای آسیایی تثبیت کرد و باید منتظر عملکرد سایر ورزشکاران در روزهای آینده باشند.
تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: