برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از گوانگجو/پورکاظمی: زنگنه تا سه ماه حق تمرین ندارد/ خطری بانوی کاراته‌کا را تهدید نمی‌کند

رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک کشورمان، حال عمومی پگاه زنگنه، عضو تیم ملی کاراته بانوان ایران را مطلوب عنوان کرد و گفت: این بانوی کاراته‌کا تا زمان بازگشت تیم ملی کاراته به ایران باید در بیمارستان گوانگجو بستری باشد.

لطفعلی پورکاظمی، رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک کشورمان در خصوص شرایط جسمانی پگاه زنگنه، بانوی کاراته‌کایی که در گوانگجو دچار سانحه رانندگی شد، به خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو گفت: خانم زنگنه پس از این حادثه در بیمارستان "های نو" شهر گوانگجو بستری شده است. او باید تا زمان بازگشت تیم کاراته به ایران در بیمارستان بستری و تحت مراقبت پزشکان باشد.

وی با تاکید براینکه زنگنه باید حداقل بین دو تا سه هفته استراحت کرده و از انجام کارهای سنگین خودداری کند، افزود: از آنجائیکه به سر خانم زنگنه ضربه خورده است باید فعلا تحت نظر باشد. حال عمومی این خانم ورزشکار خوب است و مشکل خاصی ندارد. در معاینات پزشکی نیز او سرگیجه یا حالت تهوع نداشت که این نشان می دهد، خطری وی را تهدید نمی کند.

رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک کشورمان خاطرنشان کرد: زمانی که خانم زنگنه در بیمارستان گوانگجو بستری شد، من به همراه سه جراح مغز و اعصاب از پکن و گوانجگو او را معاینه کرده و شرایط جسمانی‌اش را بررسی کردیم. او قدرت تکلم دارد و می تواند بدون مشکل راه برود اما حداقل تا سه ماه اجازه تمرین نخواهد داشت.

وی در خاتمه تصریح کرد: معمولا افرادی که به سرشان ضربه وارد می شود، نباید تا سه ماه تمرینات ورزشی و کارهای سنگین انجام دهند. این کار برای احتیاط انجام می شود تا مبادا مشکلی برای شخص آسیب دیده ایجاد شود.

چهار عضو تیم ملی کاراته ایران که باید از روز سه شنبه مسابقاتشان را در بازیهای آسیایی آغاز کنند، در سانحه رانندگی دچار مصدومیت شدند که در بین آنها تنها پگاه زنگنه مصدومیت جدی دارد و بقیه مشکلی برای حضور در بازیها ندارند.


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: