برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پرسپولیس، برنده بزرگ هفته سوم

ورزش > فوتبال  - حتی نبودن تماشاگران هم باعث نشد پرسپولیس دومین بازی خانگی‌اش را با پیروزی به پایان نبرد. این 3 امتیاز به پرسپولیس کمک کرد که شکست روز دوم مقابل صبا را تا حدودی جبران کند

به‌ویژه اینکه در این روز 4 مدعی دیگر - ذوب آهن، استقلال، استیل‌آذین و سپاهان - به تساوی رسیدند. البته بازی ضعیف سایپا هم کار مردان دایی را راحت‌تر کرد. سایپا با تیم هماهنگی که سال گذشته پرسپولیس را در حضور تماشاگرانش شکست داد فاصله زیادی داشت.

مهم‌ترین تغییر پرسپولیس نسبت به بازی‌های قبل غیبت شیث رضایی بود که حتی در فهرست 18 نفره هم قرار نداشت. دایی در پایان بازی درباره این تصمیم گفت: «شیث جزو بهترین‌های ماست. او کاپیتان دوم پرسپولیس است اما از نظر فنی آن چیزی نبود که تاکنون از وی دیده بودم. او باید بیشتر کار کند تا در ترکیب تیم قرار بگیرد؛ چرا که من همیشه از بهترین‌ها در بازی‌های مختلف استفاده می‌کنم.»

به جای شیث، سپهر حیدری بازی کرد که مقابل مهاجمان جوان سایپا خیلی به دردسر نیفتاد. در این میان کریم انصاری‌فرد فاصله زیادی با مهاجم آینده دار تیم ملی داشت تا جایی که مایلی کهن در 15 دقیقه پایانی او را تعویض کرد. مربی سایپا در پایان بازی هم نمایش این بازیکن را زیر سؤال برد و گفت که حتی می‌خواسته او را قبل از پایان نیمه اول تعویض کند. انصاری فرد قبل از شروع فصل می‌خواست به پرسپولیس برود تا یک بار دیگر با دایی کار کند ولی باشگاه سایپا چنین اجازه‌ای به او نداد. مایلی کهن در پاسخ به این سؤال که آیا نمایش ضعیف مهاجمش به‌دلیل دو هوایی شدن است، خطاب به خبرنگاران گفت که شما او را دو هوایی کردید. از سوی دیگر به‌نظر می‌رسد که انصاری فرد هم از تعویض و واکنش مربی‌اش ناراحت است ولی دوست ندارد آن را علنی کند.

پرسپولیس اما نسبت به بازی قبلی در قم بهتر بود. بازیکنان این تیم که کیفیت چمن را در بازی ضعیف شان مؤثر می‌دانستند، در این بازی پاس‌های متوالی بیشتری داشتند. حضور مهدی شیری در خط میانی هم کمک کرد که خط حمله پرسپولیس بهتر از قبل تغذیه شود. در این تیم اما بازیکنی که یک بار دیگر بیشتر از دیگران به چشم آمد، غلامرضا رضایی بود. او دومین گل بازی را زد و دومین گلش در این فصل را. جالب اینکه او این گل را در روز تولدش زد.

مهاجم پرسپولیس که دوباره به تیم ملی دعوت شده، می‌گوید:«‌ در سال‌های اخیر، در روزهای تولدم همیشه بازی داشته‌ایم. البته یادم نمی‌آید که در این روز گل زده باشم ولی خوشحالم که در بازی با سایپا که روز تولدم بود در نهایت گل زدم. من این گل را به مادرم تقدیم می‌کنم که همیشه دعایم می‌کند .»

نکته جالب دیگر اینکه همه گل‌های پرسپولیس در لیگ دهم توسط بازیکنان جدید این تیم - رضایی، نوری و فشنگچی- زده شده و بازیکنان با سابقه‌تر هنوز در گلزنی موفق نبوده‌اند.دایی در پایان بازی درباره نمایش پرسپولیس گفت: «پرسپولیس در هر دو نیمه از سایپا سرتر بود. هفته گذشته به‌رغم شایستگی‌هایی که داشتیم نتیجه بازی را واگذار کردیم اما اکنون از این برد و عقب نماندن از کورس رقابت با دیگر تیم‌ها خوشحالیم.»

البته در پایان بازی جنگ لفظی2 مربی هم ادامه پیدا کرد. مایلی کهن حتی اتهام جدیدی به پرسپولیس وارد کرد و مدعی شد وقت کشی‌های این تیم او را به یاد بحرین می‌انداخت. جواب دایی به مربی سایپا اینطور بود:« چه دلیلی دارد که این آقا یک روز قبل از بازی مقابل پرسپولیس چنین صحبت‌هایی را مطرح کند؟ بازی جوانمردانه فقط درون میدان نیست و بیرون آن هم مصداق دارد اما این آقا درست قبل از تقابل با تیم من درباره موضوعی که اصلا به او ارتباطی ندارد صحبت می‌کند. ‌مگر ما در اینجا احتیاج به داروغه داریم که راجع به هر چیزی اظهارنظر کند؟»

تاریخ: 1389/5/16
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: