برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کريمي وقتي مصدوم شد از کوره در رفت/منصوريان:تيم ملي «دايي» مي خواهد !

عليرضا منصوريان به عنوان کمک افشين قطبي بهترين نفري است که مي تواند درباره مسائل مختلف رخ داده در تيم قطبي توضيحاتي بدهد. بخصوص در مورد خط خوردن ناگهاني علي کريمي. حرفهاي او در مورد تيم ملي خواندني است.

*مهمترين پرسش در مورد تيم ملي غيبت علي کريمي در آخرين فهرست اعلام شده توسط شما و آقاي قطبي است.

 علي کريمي در اردوي اتريش مصدوم شد هفته اول ليگ هم بازي نکرد اگر او به شرايط آرماني برگردد حتماً دوباره دعوت مي شود.

*آقاي منصوريان خود من در اردوي اتريش حاضر بودم و به عنوان يک شاهد عيني ديدم که او شرايط عادي در اردو نداشت شاکي بود و بلند بلند غر و لند مي کرد به خود آقاي قطبي هم در مصاحبه ام گفتم که کريمي فقط مي خواهد جدايي اش از تيم ملي سر و صدا نداشته باشد تا بهانه دست علي دايي ندهد.

- من مي گويم مبحث علي کريمي جداست. او کاپيتان تيم ملي است. خيلي اتفاقات در خيلي خانواده ها مي افتد و نبايد آن را خيلي بزرگ جلوه داد. کادر فني روي او نظر مثبت دارد. من به مقوله اختلاف دايي و کريمي کاري ندارم. خود او هم در مصاحبه اش روي سايتش خيلي حرفها را تکذيب کرد علي کريمي سرحال، کمک بزرگي براي تيم ملي است.
*من هم مي گويم علي کريمي سرحال است و واي به وقتي که سرحال نباشد حتماً اتفافات جام جهاني و لگد به ساک پزشک يادتان هست. اگر او با کادر فني سؤتفاهم داشته باشد مشکل ساز مي شود.
- اميدوارم در ليگ به آن سرحالي برسد که ما فقط به نکات مثبت آن توجه کنيم.
*وقتي بودن يا نبودن علي کريمي را سبک سنگين مي کنيد بودنش بيشتر مؤثر است يا نبودنش؟
- من در اردوي اتريش با او بودم او خيلي کم حرف است. خيلي هم کوچکتري و بزرگتري سرش مي شود بازيکن بزرگ دوست ندارد مصدوم بشود. مصدوميت بلاي جان بازيکن بزرگ است. من شرايط علي کريمي را داشتم و مي فهمم. خيلي تلاش کرد خود شما هم بوديد. او مصدوم شد و بعد از کوره در رفت.
ما نبايد همان برخوردي را که با يک بازيکن جوان مي کنيم با او بکنيم. شأن علي کريمي اين بود که در خفا با او حرفهاي لازم زده شود.
*تأثير همين حرفها بود که در بازگشت او مصاحبه هاي بسيار خنثي انجام داد و مواضع تندش تعديل شد.
- دقيقاً.
* لحظه جدايي رفتارش طوري بود که مي خواهد برود و ديگر برنگردد.
-من صبح زود بلند شدم و رفتم سراغش تا کاپيتان تيم ملي را بدرقه کنم، همبازي هم بوديم. صبح جلو در با هم خداحافظي کرديم و رفتارش خيلي حرفه اي بود. او اگر خوب باشد به تيم ملي برمي گردد.
*به نظر مي رسد با رفتن کريمي آخرين ستاره از نسل طلايي فوتبال ايران هم از تيم ملي جدا مي شود. مي شود از اين جوانها يک تيم يکپارچه و بدون ستاره ساخت.
- به هر حال اين اتفاق اجتناب ناپذير است که نسلها عوض شود. اين اتفاق در ايتاليا هم افتاده آنها در يورو هم به مشکل مي خورند، اما دوباره ستاره ها مي آيند. اما ايران به ستاره نياز دارد. من مخالف عبور از ستاره ها هستم، چون آنها سرنوشت را تغيير مي دهند. متوجه باشيد در تورنمنتها حرف اول را مي زنند نه در ليگ. چون در ليگ آنها را در بازيها زياد کنترل مي کنند. سال 94 من و کريم و حميد هافبکهاي تيم بوديم و جلوي ما خداداد و علي دايي. هيچ تيمي نمي توانست اين خط حمله را مهار کند. چون سرزن داشتيم، دريبل زن داشتيم پاس بده داشتيم. جنسمان جور بود.
*اين تيمي که امروز در اختيار داريد چقدر جنسش جور است؟
- اتفاقاً به آقاي قطبي مي گفتم. تنها جايي که ما احتياج داريم به يک بازيکن خاص جايي است که علي دايي خداحافظي کرد نوک پيکان تيم ملي.
*کريم انصاري فرد آن توانمندي را ندارد؟
- چند تا مهره هستند، اما هنوز علي دايي نشده اند.
*آخه بازيکني مانند علي دايي هر چند سال يک بار در فوتبال ما ظهور مي کند.
- يک زماني مردم مي گفتند چرا علي دايي خداحافظي نمي کند، اما قابل پيش بيني بود که پس از رفتن او به فقر مهاجم برخورد کنيم. او 10 سال در اوج بود . عنايتي آمد. نتوانست خيلي ها آمدند نتوانستند.
*آنها ادعا مي کردند دايي نباشد ما مي درخشيم.
- بله مي گفتند ولي نتوانستند و اکنون ما اين نياز را داريم کسي که کار را براي ما تمام کند. ما يک بازي سخت در جام ملتها داريم يعني پلي اف دور اول که مهم ترين بازي ما است.
*همان بازي اي که دو بار در آن حذف شديم؟
- بله، آن بازي را رد کنيم يکي از سهميه هاي اولي تا چهارمي را داريم.
*حالا که حرف از مقايسه نسلها شد اين جوانها مي توانند قهرمان آسيا شوند همان کاري که آن نسل پرستاره نتوانست؟
- من در اين اردوي آخر ديدم افکار بچه ها تغيير کرده و بلند پرواز شده اند اما، کار سختي در پيش داريم.
*البته در جام ملتها کره و ژاپن و استراليا با تيمهاي جام جهاني نمي آيند.
- ژاپن اعلام کرده با تمام قوا براي فتح جام مي آييم.
* اما عادتشان تغيير نسل است. پنج بازيکن آنها لژيونر مي شوند که در آن مقطع نيستند. استراليا هم 80 درصد آنها در ليگ برتر انگليس هستند.
- ما به کره يا استراليا مي خوريم. آنها هميشه دو تيم ملي آماده دارند. به هر حال موفقيت ما در جام ملتها مستلزم اين است که فقط تيم و کادر فني حرکت نکند، بلکه بايد نگاه همه به تيم مثبت باشد و کمک کنند. نگاه مطبوعات مثبت باشد که به نظرم نيست. ايجاد امنيت براي افشين قطبي و کمک و حمايت فدراسيون و سازمان تربيت بدني. اگر او هست بايد خيالش را راحت کنيم. روابط خوبي بين تيم ملي و رسانه ها نيست و نمي شود آن را منکر شد. 

تاریخ: 1389/5/17
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: