برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آنالیز بازی پرسپولیس مقابل سایپا به قلم ناصر ابراهیمی /حرکت علی دائی حرفه ای نبود

آنالیز بازی پرسپولیس مقابل سایپا به قلم ناصر ابراهیمی /حرکت علی دائی حرفه ای نبود

 ناصر ابراهیمی /خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام

سومین نبرد پرسپولیس مقابل تیم سایپا بدلیل عدم وجود تما شاگران  بی روح برگزار گردید. حتی این نکته بر روی پخش زنده بازی هم تاثیر گذار بود .متولیان فوتبال ما باید بدانند برخورد قهری با تما شاگران راهکار فرهنگ سازی  صحیح نیست و اینکار نتیجه ای بجز کم کردن آمار تماشاگران از ورزشگاهها نخواهد داشت . با آموزش صحیح به لیدر ها بسیاری از معضلات فرهنگی ورزشگاهها حل خواهد شد .

اما از نظر فنی این بازی شامل چندین بخش می شود که در پانزده دقیقه ابتدائی بازی پرسپولیس حاکم بر زمین بود . رویش گلهای بازی بیشتر از آنکه ماحصل فرآیند تاکتیکی تیمها باشد به ضعف و اشتباهات دفاعی تیمها برمی گشت .
تاکتیک پرسپولیس در این بازی 1-4-1-4 بود که در ادامه و دقیقه هفتادوپنج با ورود تیا گو و فراخوان دو هافبک دفاعی تاکتیک به 1-3-2-4  تغییر یافت و تا پایان بازی دست نخورد .

پرسپولیس در این بازی نسبت به بازی قبلی دچار سه تغییر در ترکیب  خود شده بود که سپهر حیدر ی  ناموفق در خط دفاعی جایگزین رضایی و در دفاع چپ حمید علی عسگر مهاجم بجای جلال اکبری بازی کرد که قانع کننده ظاهر شد آخرین تغییر هم فشنگچی از ابتدای بازی در محل بازی تیاگو به بازی گرفته شد .

با توجه به تغییرات هر روز در دفاع پرسپولیس به این نتیجه می رسیم که دائی هنوز ترکیب دلخواه خود را در این خط شناسائی نکرده  و این موضوع می تواند برای روزهای آتی برای پرسپولیس درد سر ساز باشد
سپهر حیدری کند نشان داد و در ارسال توپها دقت لازم را نداشت.

هرچند در خط هافبک نسبت به دو بازی قبلی مهاجمین بیشتر تغذیه شدند. اما متاسفانه براساس یادداشت های بنده آمار پاس های  خطرناک این خط به عدد 10 نمی رسید.

محمد نوری در کارهای دفاعی شرکت نمی کند و در میانه میدان سرگردان است .بازی فشنگچی هم راضی کننده نبود . عدم حفظ توپ و عدم طراحی  و از دست دادن مالکیت توپ هنوزاز  نقاط ضعف این خط بشمار می رود.

خط حمله همان خط همیشگی بود که اگر به این خط یک سانتر فوروارد سرزن اضافه شود غلامرضا رضائی هم می تواند با کمی دور شدن از دروازه حریف فضای لازم برای استارت های سریع در عمق را پیدا نماید . چرا که در مقابل دفاع های دولایه او کاری از بیش نخواهد برد .

در آخر باید گفت  به غیر از آقایان یاوری و کربکندی بقیه مربیان لیگ از شاگردان بنده بوده اند ، آنها باید بدانند  رفتارشان زیر ذره بین شاگران خود است . رفتار علی دائی بعد از بازی حر فه ای نبود . در دنیای فوتبال خوش وبش بعد از بازی با ارزش و دارای اهمیت  است .

اقرار مایلی کهن به اشتباهات چیدمان ترکیبی خود قابل تحسین و اصرار علی دائی مثل همیشه به موقعیت های فراوان در بازی سوال برانگیز است .

با تشکر ازایرج طالع و سپهر خرمی

تاریخ: 1389/5/17
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: