برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مربي تيم كشتي فرنگي جوانان: كشتي نونهالان كشورمان نياز به پويايي دارد

ورزش. كشتي. قلاوند
تهران- مربي تيم كشتي فرنگي جوانان كشورمان در خصوص اهميت و حساسيت رده نونهالان گفت: متوليان كشتي بايد براي تقويت نيروي جوانان و بزرگسالان، كشتي رده نونهالان را از اين سكون و عدم پويايي خارج كنند.

مهرزاد قلاوند روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: رشد و شكوفايي كشتي كشورمان در ميادين معتبر بين‌المللي ، نيازمند تقويت و رسيدگي به رده نونهالان است كه متاسفانه اين مقطع حساس و سرنوشت ساز، مدتهاست با سكون و عدم پويايي خاصي روبرو شده است.

وي ادامه داد: زماني مي‌توان از عدم توانايي فني و تكنيكي رده جوانان و بزرگسالان انتقاد كرد كه بتوان به نحوه آموزش و تمرينات رده نونهالان نيز واقف بود، چراكه بدون برخورداري از نيروهاي توانمند و فني در رده نونهالان ، نمي‌توان به تيم‌هاي قدرتمند و مطمئني در سطوح بالاتر رسيد.

قلاوند با اشاره به جوانان حال حاضر اردوي آماده‌سازي گفت: چند ماه پيش، زماني كه اين جوانان را از رده نوجوانان تحويل گرفتيم تا بارور كرده و به رقابتهاي آسيايي و جهاني اعزام كنيم، با نفراتي مواجه شديم كه متاسفانه هيچ نشاني از يك كشتي گير فني و تكنيكي را نداشتند.

مربي تيم كشتي فرنگي نوجوانان كشورمان افزود: در حالي اين تيم بي‌تجربه و تازه كار را تحويل گرفتيم، همه از ما انتظار داشتند كه ضمن حفظ عنوان نايب قهرماني جهان، بتوان اين تيم را قهرمان پيكارهاي جهاني مجارستان كنيم.

قلاوند اظهار داشت: كادر فني جوانان با همين نفرات ماهها كار كرد و پس از برپايي اردوهاي مختلف آماده‌سازي در تهران، شهريار و كردان كرج و همچنين حضور در چند تورنمنت بين‌المللي توانست آنان را به حد و اندازه‌هايي برساند كه به عنوان سومي جهان دست يابند.

وي ادامه داد: بسياري از اهالي كشتي به طعنه به ما مي‌گفتند كه با اين تيم چطور مي‌توان در مقابل حريفان قدرتمند جهاني ايستادگي كرد، ولي خوشبختانه همين كشتي گيران به رغم زمان اندكي كه زير نظر كادر فني جوانان قرار داشتند، كشتي‌هاي خوبي را در مجارستان به نمايش گذاشتند.

مربي تيم كشتي فرنگي جوانان كشورمان در خاتمه اظهار داشت: تيم ما شايستگي كسب عناوين بهتري را نيز در جهاني مجارستان داشت و اگر در برخي از اوزان اسير مشكلات داوري و كم تجربگي خود نمي‌شد، با مدال‌هاي خوشرنگتري به كشورمان باز مي‌گشت.

تاریخ: 1389/5/17
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: