برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر تشریح شد:کمبود آب‌های خروشان مشکل بزرگ اسلالومی‌هاست

رئیس کمیته اسلالوم فدراسیون قایقرانی از کمبود آب خروشان در کشور برای برپایی اردوهای تدارکاتی پیش از حضور در بازی‌های آسیایی گوانگجو یاد کرد و گفت: با این شرایط ناچاریم برای برپایی اردو به خارج از کشور برویم.

بابک ثمری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب افزود: بزرگترین مشکل ما در تمرینات این رشته نبود پیست تخصصی اسلالوم است که کاهش آب در رودخانه‌های خروشان مشکل ما را بیش از پیش کرده است.

وی افزود: فدراسیون قایقرانی به همین منظور اردوهای خارج از کشور را جایگزین تمرینات داخلی کرده است. تیم قایقرانی اسلالوم کشورمان یک ماه در کشورهای اروپایی اردو زده و قرار است از 30 مردادماه برای برپایی مرحله جدید اردو و شرکت در مسابقات قهرمانی جهان راهی اسلوونی شود.

رئیس کمیته اسلالوم خاطرنشان کرد: تنها چهار پاروزن راهی مسابقات جهانی می‌شوند که در نهایت از بین مهدی نظری و همایون محمدپور براساس رنکینگ جهانی یک نفر از فهرست نهایی اعزام به بازی‌های آسیایی گوانگجو خط می‌خورد.

وی به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در بخش بانوان بعد از سه سال وقفه اشاره کرد و گفت: فعالیت در رشته آب‌های خروشان شجاعت می‌خواهد و هرچند در مسابقات قهرمانی کشور بانوان شاهد حضور تنها 9 ورزشکار زن بودیم اما از شرایط تمام آنها رضایت داریم.

ثمری تصریح کرد: توسعه رشته اسلالوم در بخش بانوان نیاز به زمان دارد به همین دلیل اعزام این پاروزنان به رقابت‌های آسیایی و جهانی هنوز در برنامه ما قرار نگرفته است.

وی در خاتمه اظهار داشت: کار ما در رقابت‌های قایقرانی بازی‌های آسیایی گوانگجو سخت است زیرا چینی‌ها 16 پیست اسلالوم داشته و قایقرانان این کشور در سطح جهان مطرح هستند. کسب نشان برنز تیم ایران در رقابت‌های سال گذشته قهرمانی آسیا ما را به کسب مدال در بازی‌های آسیایی گوانگجو امیدوار کرده است. چنانچه در بازیهای آسیایی به مدال برسیم اولین مدال تاریخی اسلالوم را در این رقابت‌ها از آن ایران کرده‌ایم.


تاریخ: 1389/5/17
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: