برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قطع صدای عادل ، شكستن و آتش زدن صندلي‌ / یک بازی با یک دنیا حاشیه!

قطع صدای عادل ، شكستن و آتش زدن صندلي‌ / یک بازی با یک دنیا حاشیه! 2:01:00 am - 1389/ 5/ 6 : در تاريخ خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام اندازه فونت : دیدار تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی در اولین هفته لیگ برتر حاشیه های زیادی داشت . تماشاگران تراكتورسازي تبريز هنگام ترك ورزشگاه صندلي‌ها را شكستند و تعدادي از آنها را آتش زدند.رفتار غیر حرفه‌ای برخی تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی باعث شد مسوولان شبکه سوم سیما صدای گزارشگر بازی دو تیم فوتبال تراکتورسازی و پرسپولیس را قطع کنند تا این حرکت موجب آزردگی خاطر مخاطبان تلویزیونی این بازی نشود.البته طرفداران تیم پرسپولیس هم بی تقصیر نبودند . شعارهای توام با ناسزا از هر دو طرف به حدی بود که در نیمه دوم به ناچار صدای ورزشگاه از تلویزیون قطع شد.
هنوز سوت شروع مسابقه به صدا درنيامده بود كه هواداران تبريزي با پرتاب كردن بطري آب به داخل زمين باعث ايجاد دردسر براي عكاسان كنار زمين و پشت دروازه شدند.

اين عده در ادامه حركات زشت و ناپسند خود در اواسط نيمه دوم و در اعتراض به داور مسابقه به سمت زمين بطري آب پرتاب كردند و صندلي‌ها را شكستند. آنها معتقد بودند بايد يك پنالتي به سود تراكتورسازي گرفته مي‌شد.

اعتراض نامتعارف تماشاگران تبريزي تا پايان مسابقه ادامه داشت. آنها حتي اقدام به آتش زدن صندلي‌ها كردند به طوري كه ماموران آتش‌نشاني براي خاموش كردن آتش وارد ميدان شدند. مشخص نبود كه چرا تماشاگران تبريزي اين گونه عمل كردند. به هر حال در اولين بازي ليگ نمره منفي در كارنامه آنها ثبت شد و بايد منتظر ماند و ديد مسئولان فدراسيون فوتبال چه تصميمي خواهند گرفت.

بلندگوي ورزشگاه‌ بارها از تماشاگران تبريزي خواست كه آرامش خود را حفظ كنند اما آنها به اين مسئله توجهي نداشتند. طرفداران تراكتورسازي همچنين شعارهاي ناشايستي عليه پرسپوليس سر دادند. البته هواداران پرسپوليس نيز پس از گل برتري از الفاظ ناشايستي استفاده كردند و عليه تبريزي‌ها شعار دادند.

مسوولان شبکه سوم سیما که بازی پرسپولیس و تراکتورسازی را به صورت مستقیم روی آنتن بردند زمانی که برخی تماشاگر نماهای حاضر در ورزشگاه آزادی الفاظ ناشایست و دور از شان را به کار بدند مجبور شدند صدای گزارشگر بازی را فطع کنند تا فحاشی هواداران موجب آزردگی خاطر مخاطبان زیاد این بازی فوتبال نشود.

پیمان یوسفی با تائید این خبر خطاب به ببیندگان تلویزیونی این بازی فوتبال اعلام کرد کرد به دلیل رفتار برخی تماشاگران صدای ورزشگاه را قطع کردیم تا به کسی توهین نشود؛ متاسفانه برخی افراد با حضور در ورزشگاه باعث شدند مردم شریف ایران از شنیدن صدای بازی محروم شوند.
وی در ادامه توضیح داد: مصاحبه مربیان بعد از بازی هم به دلیل این اتفاق انجام نمی‌شود.

كمالوند در مورد اعتراض تماشاگران تيمش در اين ديدار گفت: به نظر همه ما پرطرفدارترين تيم ايران هستيم نه آنكه از پرسپوليس و استقلال بيشتر تماشاگر داشته باشيم بلكه بيشتر تماشاگر را در ورزشگاه‌ها داشتيم. سازمان ليگ نيز اعلام كرد 8.1 درصد بيش از ساير تيم‌ها تماشاگر براي تراكتورسازي به ورزشگاه آمده است.

وي ادامه داد: هر عملي يك عكس‌العمل دارد. زماني كه تيم ما در حال گرم كردن بود 200 بطري به سمت بازيكنان ما پرتاب شد در نتيجه تماشاگران تبريزي نيز آن رفتار را از خود نشان دادند. بايد پرسيد چرا اين اتفاق افتاد. من رفتار تماشاگران تبريزي را تاييد نمي‌كنم اما اين رفتار دو طرفه بود.

سرمربي تراكتورسازي تبريز در مورد اينكه متولي اين امر چه كسي است گفت: مگر اتفاق‌هايي كه در پرسپوليس و سپاهان افتاد متولي داشت؟ اين مسئله فقط براي تماشاگران تبريزي نيست. فرهنگ ضعيفي در ورزشگاه‌ها حاكم شده است. بايد فرهنگ‌سازي شود. برزيل و آرژانتين با تمام ستاره‌هايشان مي‌بازند اما هيچ اتفاقي نمي‌افتد. تراكتورسازي نيز تغيير مديريت داشته و مديرعامل جديد باشگاه درحال ساماندهي كانون هواداران است تا اين مشكلات كمتر پيش بيايد اما اين اتفاق فقط در تبريز رخ نمي‌دهد، در همه ورزشگاه‌ها چنين است.
تاریخ: 1389/5/5
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: