برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کاراته قهرمانی آسیا/چالاکی نقره گرفت، شفاهی و عباسی برنز/ تیم ملی ایران در آستانه قهرمانی

با کسب دو مدال برنز دیگر کاروان اعزامی جوانان و امید ایران در آستانه کسب عنوان قهرمانی آسیا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مبارزات آخرین روز از دهمین دوره رقابتهای قهرمانی کاراته آسیا که در هنگ کنگ جریان دارد، کارته‌کاهای پسر و دختر کشورمان در رده سنی امید یک مدال نقره و دو مدال برنز دیگر کسب کردند. در وزن 53- کیلوگرم دختران فاطمه چالاکی که با برتری مقابل نمایندگان تایوان، چین و ژاپن راهی بازیی نهایی شده بود در این مرحله 6 بر2 به حریف قزاقستانی خود باخت و نقره گرفت. 

در وزن60+ کیلوگرم دختران، حمیده عباسی در دور اول با نتیجه 3 بر 2 به حریف قزاقستانی باخت. در جدول بازنده ها وی با حریفی از کره جنوبی روبرو شد که موفق شد با نتیجه 6 بر صفر برنده شود و مدال برنز را از آن خود کند.

در وزن 68- کیلوگرم پسران مرتضی شفاهی در دور اول با حریفی از کویت مسابقه داد که در وقت قانونی نتیجه 4 بر 4 شد و در وقت اضافه نیز امتیازی ردوبدل نشد و درنهایت با رای داوران کارته کا ایران برنده اعلام شد. وی دور دوم هم با  کاراته کایی از کره جنوبی در وقت قانونی 2 بر 2 به نتیجه تساوی دست یافت. در وقت اضافه این بازی هم امتیازی ردو بدل نشد تا باز با رای داوران کاراته کا ایران برنده اعلام شود.

شفاهی در دور سوم  8 بر صفر به کاراته کا ویتنامی باخت تا در جدول بازنده ها مبارزات خود را ادامه دهد. وی در این مرحله توانست با غلبه بر حریف تایوانی با نتیجه 5 بر صفر به مدال برنز برسد.

تیم ملی کاراته ایران تاکنون با کسب 11 مدال طلا، 7 مددال نقره و 6 برنزدر صدر جدول توزیع مدالها قرار دارد. ژاپن با 8 مدال طلا در رده دوم قرار دارد که با توجه به حضور فاطمه چالاکی در بازی نهایی و دو فنیالیستی که ژاپن دارد، تیم ایران در آستانه کسب اولین عنوان قهرمانی قرار گرفته است. این مسابقات تا ساعاتی دیگر به پایان می رسد.


تاریخ: 1389/5/17
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: