برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نشست مسوولان باشگاه‌هاي ليگ برتر

نشست مسوولان باشگاه‌هاي ليگ برتر کشور با مسوولان فدراسيون و آکادمي ملي فوتبال برگزار شد.

باشگاههاي ليگ برتري فوتبال روز شنبه در آکادمي ملي فوتبال گرد هم آمدند تا در خصوص لزوم تشکيل آکادمي و مدارس فوتبال در باشگاه‌هاي خود با مسوولان فدراسيون و آکادمي فوتبال به بحث و تبادل نظر بپردازند.

در اين نشست که با حضور 14 باشگاه از 18 باشگاه ليگ برتري برگزار شد و پرسپوليس تهران، صنعت نفت آبادان و شهرداري تبريز از مهمترين غايبان آن بودند، عزيزمحمدي رييس سازمان ليگ برتر فوتبال خاطرنشان کرد: طبق مصوبه فيفا کليه باشگاه‌هاي حرفه‌اي بايد تا سال 2013 نسبت به احداث آکادمي فوتبال اقدام کنند و اين شرط اجباري براي گرفتن مجوز است. بر همين اساس هيات رييسه سازمان ليگ به پيشنهاد آکادمي فوتبال مصوب کرد که تيم‌هاي ليگ برتري صاحب آکادمي فوتبال شوند.

وي ادامه داد: ما زودتر از اجبار afc اين کار را انجام داديم تا در سال 2013 به مشکل نخوريم. اين طرح داراي سه سطح a، b، و c است. سطح a جز مواردي است که باشگاه لزوما بايد آن را اجرا کند. سطح b باشگاه تضمين مي‌دهد که در يکسال مشخص به استانداردهاي تعيين شده برسد و سطح c پيشنهاد و ايجاد مدارس و اکادمي فوتبال در سطح e قرار دارد.

عزيز محمدي در ادامه افزود: باشگاه‌هاي ما زيانده هستند و از بودجه دولت استفاده مي‌کنند. از طرفي مديران باشگاه هر روز تغيير مي‌يابند و اين موضوع باعث مي‌شود کارهاي نهادينه انجام دهند و به برنامه‌هايي روي مي‌آورند که آنها را جابه‌جا نکنند بنابراين نتيجه گرا مي‌شوند. اگر قرار بود من هم به جايگاه خود مطمئن نباشم و احساس مي‌کردم هر آن ممکن است تغيير کنم شايد کاري مي‌کردم که مرا عوض نکنند، شايد من هم معامله مي‌کردم.

وي ادامه داد: اگر مديريت ثبات داشته باشد نتيجه گرا نخواهيم بود و اگرنه مديران باشگاه‌هاي به سمتي مي‌روند که فقط بازيکناني جذب کنند که به صورت مقطعي نتيجه بگيرند و همه فکر و تلاش آنها به جذب 4 ، 5 بازيکن براي تيم بزرگسالان مي‌رود. ما ايجاد آکادميک را به باشگاهها ابلاغ مي‌کنيم و داريم راهکارهاي قانوني را بررسي مي‌کنيم که ببينيم چطور مي‌توانيم هر چه زودتر باشگاهها را به سمت تاسيس آکادمي هدايت کنيم.

در اين جلسه همچنين باشگاههاي سپاهان و سايپا که تاکنون در ايجاد آکادمي فوتبال موفق عمل کرده‌اند به ارائه گزارشي از اقدامات خود پرداختند.

در جلسه نشست مسوولان باشگاههاي ليگ برتر با فدراسيون، طرح اوليه تاسيس آکادمي فوتبال ارائه شد تا باشگاه‌ها بعد از مطالعه آن پيشنهادهاي خود را ارائه دهند و طرح نهادي ايجاد آکادمي در نشست‌هاي بعدي مصوب شود.

 

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: