برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حمله تند مايلي‌کهن به دايي

سرمربي تيم فوتبال سايپا با بيان اينکه به جاي دايي از مردم ايران به خاطر نرفتن تيم ملي به جام جهاني عذرخواهي مي کند در پاسخ به اظهارات وي گفت: بله آقاي دايي من داروغه ام چرا که چکيده اين فوتبال هستم اما از نتايجي که شما با پرسپوليس کسب کرديد شرمگينم و خجالت مي کشم.

 علي دايي و محمد مايلي کهن سالهاست با يکديگر اختلاف نظر دارند و هرازچندگاهي در مصاحبه هاي خود موضع گيري هايي تند و البته برخي اوقات توهين آميز عليه يکديگر مي گيرند.

بنا بر گزارش مهر آخرين درگيري لفظي اين دو به بعد از بازي هفته سوم ليگ برتر برمي گردد که اين دو هر چند قبل از شروع بازي به سمت يکديگر رفتند، اما در نشست خبري مجددا عليه يکديگر موضع گيري کردند. پس از اين اتفاقات و در شرايطي که علي دايي اين بار تندتر از قبل مايلي کهن را مورد خطاب قرار داد و از او به عنوان داروغه نام برد، سرمربي سايپا شنبه شب پاسخ او را داد.

مايلي کهن با اين جمله که " من به جاي دايي از مردم به خاطر نرفتن به جام جهاني عذر خواهي مي کنم و احتمالا پولي که دايي مي خواهد از فدراسيون بگيرد، پاداش نرفتن به جام جهاني است " صحبت هايش را در برنامه ورزش بدون ويرايش راديو گفتگو آغاز کرد.

سرمربي پيشين تيم ملي فوتبال کشورمان در مورد مقايسه اخراج خود و دايي از سرمربيگري تيم ملي فوتبال ايران گفت: زماني که در مقدماتي جام 98فرانسه به قول دايي ما را بيرون انداختند از فدراسيون و مردم طلبکار نشديم ضمن اينکه تيم من با کمترين امکانات بود و بيشتر از دسيسه هاي خود آقايون ضربه خورديم. دو برد مقابل چين و يک برد مقابل قطر در کارنامه ما بود و تازه ايران بايد از يک گروه5تيمي که يک سهميه صعود داشت به جام جهاني مي رفت نه مانند زمان ايشان که از بين 5 تيم سه تيم مي توانند صعود کنند که اين اتفاق هم با 18 بازي تدارکاتي و کلي هزينه نيفتاد و حتي بعد از مساوي تيم ملي مقابل امارات گلر خوبمون سيد مهدي رحمتي سجده شکر بجا آورد و رئيس وقت سازمان تربيت بدني ( علي آبادي ) 5 ميليون تومان به او پاداش داد!

مايلي کهن ادامه داد: آقاي دايي از پنج بازي مقدماتي جام جهاني6امتياز گرفته بود و باز مدعي است من تيم را مي بردم جام جهاني ؟ من متاسفم از اينکه ايشان به جاي عذرخواهي از مردم مثل هميشه طلبکار است.

مايلي‌کهن در ادامه با انتقاد شديد از عملکرد حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس اضافه کرد: آقاي دايي که 9 ماه به خاطر حذف تيم ملي فوتبال جرات بيرون آمدن از خانه را نداشت به خاطر يک جام حذفي که با بردن تيمهاي ليگ يک و دو فوتبال ايران بدست آمد دوباره همان کبر، غرور و خودخواهي دامنش را فراگرفت.

بازيکن و مربي پيشين پرسپوليس با اشاره به نتايج اين تيم در زمان مربيگري علي دايي گفت : تيم پرسپوليس بدترين نتايج را همراه با دايي گرفته و من به عنوان يک پرسپوليسي از اين موضوع خجالت زده و شرمگينم. چهار گل از شاهين بوشهر خورد و احمد پوري بازيکن شاهين آمد توي برنامه نود و اعلام کرد نمي خواستيم بيشتر از اين به آنها گل بزنيم، به اين مورد باخت مقابل ابومسلم و تيم خود من را هم اضافه کنيد در نهايت هم با کمک خدايان! جام حذفي فوتبال ايران را بدست آورد و اميدوارم آقاي کاشاني بتوانند بابت اعمالشان در آن دنيا پاسخگوي بردار شهيد خود باشند.

مايلي کهن در جواب دايي درباره دخالتش در همه امور فوتبال گفت : به علي دايي مي گويم، بله من داورغه فوتبالم چون چکيده اين فوتبال هستم و ايشان که معتقدند کشور قانون داره مي بينند که بعضي ها که قلدر مي شوند قانون را هم زير پا مي گذارند. شما به من بگوييد اين آقا که مدرک مربيگري A فوتبال را ندارد با کدام مجوز روي نيمکت پرسپوليس در ليگ برتر نشسته است و آقاي محصص هم به خاطر حجب و حيا خود مي گويد دايي مدرک A دارد.

مايلي کهن که با دايي در دوره فوق ليسانس همکلاس بوده است در مورد مدرک تحصيلي وي هم گفت : آقاي دايي بدون کلاس آمدن بالاخره مدرک فوق ليسانس خودش را گرفت و مي بينيم در کشور ما با اينکه قانون خوب داريم بعضي ها به راحتي قانون را دور مي زنند.

سرمربي سايپا با اشاره به قهرماني دايي به همراه اين تيم در ششمين دوره ليگ برتر اضافه کرد: ايشان ادعاي موفقيت دارد. کدام قهرماني در کارنامه دايي است. آن تيم سايپايي که در آن سال قهرمان شد در واقع تيم من بود ميثاق معمارزاده، محسن خليلي، هادي عقيلي، مجيد غلام نژاد و ابراهيم صادقي اينها بچه هاي من بودند که بعدا به ببار نشستند. ضمن اينکه آن تيم سايپا را ايشون نبسته بود بلکه اقاي ورنر لورانت بسته بود که در6 هفته اول صدرنشين بود و بعد بر اثر دانش آقاي دايي امتيازات سايپا از دست رفت!

وي ادامه داد: همه بازي پرسپوليس و سايپا و نوع حرکت ايشان مقابل شيث رضايي را يادشان هست که در نهايت با توسل به نمايندگان مجلس کارش حل شد. آقاي دايي سال بعد تيم سايپا را با سه برابر هزينه زمان ما بست و تيم داشت مي رفت دسته يک و ما سايپا را بعد از او نگه داشتيم.

سرمربي پيشين تيم ملي خاطرنشان کرد: توصيه مي کنم آقاي دايي اول مدرک مربيگري اش را بگيرد و بعد در مورد موفقيت فوتبال صحبت کند.

وي با يادآوري رفتار دايي در زمان حضورش در تيم پرسپوليس در سومين دوره ليگ برتر به مربيگري بگوويچ گفت: آقاي دايي در بازي برگشت پرسپوليس مقابل پگاه گيلان تا زماني که چکش در بانک نقد نشد اتوبوس تيم را در اتوبان قزوين - رشت نگه داشته بود. بهرحال علي دايي علاقه زيادي به پول دارد و عيبي هم ندارد ولي طلبکاري او به جاي عذر خواهي از مردم قابل تحمل نيست.

مايلي کهن که معتقد است فوتبال عين رسيدن به خداوند است اضافه کرد: برخي افراد هستند که اين فوتبال را ناپاک کرده اند شما به اظهارات مدير عامل داماش گيلان در مورد تخلفات سرمربي سابق اين تيم نگاه کنيد. آيا اين موارد را هم من گفته ام.

سرمربي تيم فوتبال سايپا در پاسخ علي دايي که مدعي بود از شکايت و محکوميت مايلي کهن به خاطر سرمربيگري وي در تيم ملي ايران گذشته است گفت: متاسفانه ايشان دروغ پردازي مي کند من بارها به دادگاه رفتم و تا آخر ايستادم و حتي گفتم جريمه نقدي300هزار توماني دادگاه را هم ندارم تا به زندان بروم و ادعاي ايشان دورغ محض است.

مايلي کهن درباره سفيد امضا کردن قرار داد دايي با پرسپوليس هم گفت : البته من مراقب هستم دوباره کلمه اي نگويم که کارم به دادگاه بکشد ولي اين هم از آن موارد جالب است که در اول همه چيز به خاطر آقاي کاشاني است و جاي مبلغ قرارداد سفيد است و بعد از شش ماه يک دفعه مي شود 500ميليون تومان! در حاليکه به نظر من آقاي دايي در آن مقطع بايد پولي هم بابت سرمربيگري تيم پرسپوليس به اين باشگاه مي پرداخت.

سرمربي پيشين تيم ملي فوتبال ايران با اشاره به ضعف مديريت در نزد مديران فدراسيون فوتبال ايران گفت: متاسفانه کم تدبيري فدراسيون موجب شد يکي از بهترين تيمهاي ملي فوتبال ايران با حضور ستارگاني مانند مهدوي کيا ، کريمي ، نکونام ، شجاعي و ... که به بلوغ فوتبالي خود رسيده بودند به جام جهاني نرود و امروز بايد به جاي دريافت غرامت از دايي بايد به او خسارت هم بدهند! بهرحال من به جاي علي دايي از مردم بابت نرفتن تيم ملي به جام جهاني عذر خواهي مي کنم.

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: