برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قطبی در نشست خبری-3 /عاشق پرسپولیسم اما تیم ملی را بیشتر دوست دارم/ اعلام دلیل خط خوردن گردان

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: پرسپولیس را عاشقانه دوست دارم اما در حال حاضر موفقیت و شرایط تیم ملی برایم از هر چیز حتی پرسپولیس مهتمتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در نشست خبری امروز یکشنبه کادر فنی تیم ملی که در محل آکادمی فوتبال برگزار شد با بیان این مطلب افزود: تیم ملی فوتبال ایران را بیشتر از پرسپولیس دوست دارم. بیش از هر کسی آرزوی موفقیت برای پرسپولیس دارم و سعی می کنم تمام موفقیت خود را برای تیم ملی در پیش بگیرم و در این راه با هیچکس تعارف ندارم و نام هیچ باشگاه و بازیکنی برایم مهم نیست.

وی ادامه داد: نگاه نمی کنم که بازیکن در استقلال بازی می کند یا پرسپولیس. اگر آن بازیکن حتی در یک شهر کوچک هم بازی کند و توانایی حضور در تیم ملی را داشته باشد او را دعوت خواهم کرد.

وی ادامه داد: عاشق پرسپولیس هستم چرا که در زمان حضور در این تیم هوادارانش به من لطف داشتند. آن زمان حتی در زمانی که در کورس قهرمانی بودم از من خیلی انتقاد می شد و می گفتند تمرینات قطبی برای 30 سال پیش است و قدیمی بازی می کند اما من با همکاری کادر فنی و مسئولان باشگاه تیم را قهرمان کردیم. در آن زمان حتی استقلالی هم از موفقیت پرسپولیس خوشحال شدند چرا که شخصت قهرمانی داشت و تماشاگر پسند بازی می کرد.

افشین قطبی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر تیم ملی فوتبال ایران قهرمان آسیا شود همه برد خواهیم کرد. من، بازیکنان تیم ملی و حتی شما خبرنگاران. شما هم فروش روزنامه هایتان بیشتر می شود و شور نشاط در جامعه حاکم می شود.

وی از همه مطبوعات و اهالی فوتبال خواست نگاه ملی به تیم ملی داشته باشند و افزود: اگر به قلب مان رجوع کنیم همه ما ایرانی هستیم و نام ایران برای ما مهمتر است. اجازه ندهید نگاه باشگاهی بر تیم ملی حاکم شود. برای شما باید تیم ملی از هر چیز مهمتر باشد و دنبال این نباشید که این باشگاه را مقابل باشگاه دیگر قرار دهید.

من استقلال را هم دوست دارم فکر نمی کنم در فوتبال ایران کسی استقلالی تر از منصوریان باشد اما او امروز در کنار من است. منصور رشیدی هم یک استقلالی است اما مربی دروازه بانهای تیم ملی است من این دو را نه به خاطر اینکه استقلالی هستند انتخاب کردم بلکه به خاطر توانایی و قابلیت هایشان برای همراهی تیم ملی و کمک به فوتبال کشور برگزیدند.

وی در ادامه نشست خبری کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان خبرنگاری از منصور رشیدی مربیان دروازه بانهای تیم ملی در خصوص شرایط دروازه بانهای این تیم سئوال کرد که وی در پاسخ به آن خبرنگار گفت: زمانی که کارم را در تیم ملی آغاز کردم با آقای قطبی 10 دروازه بان را زیر نظر گرفتیم و قرار شد از میان این تعداد 4 دروازه بان در اردوهای تیم ملی حضور پیدا کنند. این بدان معنا نبود که درهای تیم ملی به روی دروازه بانان دیگر بسته خواهد بود ما تا پیش از جام ملت های آسیا هر دروازه بانی که شرایط همراهی تیم ملی داشته باشد به اردو دعوت خواهیم کرد و دروازه بانان شایسته را نادیده نخواهیم گرفت.

قطبی در خصوص عدم دعوت از شهاب گردان به اردوی تیم ملی گفت: گردان در بازی با لاتزیو مسئله دار شد و در حالی که از او خواسته بودیم که همراه دیگر دروازه بانان خود را گرم کند از این کار سر باز زد. رفتار آماتور گونه گردان بعد از عدم دعوت به اردوی تیم ملی ادامه پیدا کرد و اظهاراتی داشت که نشان می‌دهد او چندان حرفه ای عمل نکرده است.

منصور رشیدی با تاکید بر اینکه گردان قربانی نشده است و می تواند در اردوهای آینده تیم ملی حاضر باشد افزود: من خودم سالها پشت خط تیم ملی ماندم تا اینکه بالاخره فرصت حضور در این تیم را پیدا کردم. سید مهدی رحمتی هم که امروز دروازه بان اصلی تیم ملی است سالها ذخیره دیگر دروازه بانان تیم ملی و حتی تیم استقلال بوده است اما آنقدر خوب کار کرد که طی دو سال گذشته بهترین دروازه ان ایران بوده است.

قطبی با تایید اظهارات مربی دروازه بانهای تیم ملی در پاسخ به این پرسش که "شما سالها مربی تیم کره بودید و با این تیم مسابقات مختلف را تجربه کردید آیا اردوهای دو تیم ایران و کره جنوبی تدارکات این دو تیم با هم قابل مقایسه است" گفت: نمی توانیم شرایط فوتبال ایران و کره را با هم مقایسه کنیم  با تجربه ای که از حضور در دو جام جهانی و یک مسابقات جام ملت های آسیا با تیم ملی کره شمالی داشته ام می توانم بگویم کره جنوبی اردوهایی به مراتب بهتر از آنچه ما در اتریش پشت سر گذاشتیم داشته و حتی در شرایط بدتر از این هم تمرین کرده است. همچنین تیم ملی کره جنوبی با حریفانی بسیار سطح بالا در دنیا بازی کرده و گاهی اوقات حتی با تیم هایی ضعیف و کوچک دیدار تدارکاتی انجام داده است. این نشان می دهد که هر تیمی می تواند با فراخور حال خود دیدارهای تدارکاتی و اردوهای آماده سازی برپا کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور در واکنش به اعتراض های مربیان تیم های باشگاهی گفت: مربیان تیم های باشگاهی مسئول نتایج تیم هایشان هستند من هم به عنوان سرمربی تیم ملی باید پاسخگوی نتایج تیمم باشم. من به عنوان مربی باید سعی کنم از هر ابزاری که در اختیارم هست به بهترین نحوه بهره بگیرم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مسئولیت تیم ملی با من است و نمی خواهم بار مسئولیت را بر دوش دیگران بیندازم. من در فوتبال ایران کار کرده بودم فضا و شرایط فوتبال ایران را می دانستم و با آگاهی از این مسئله مسئولیت تیم ملی را پذیرفتم. من توانایی و استعداد بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را باور دارم. ممکن است ما در ایران امکاناتی کمتر از کشوری همچون کره جنوبی داشته باشیم اما در تیم ایران هستند بازیکنانی که می توانند این کمبودها را با استعداد بالای خود جبران کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور گفت: عراق در سال 2007 در شرایطی که هیچ کس فکرش را هم نمی کرد قهرمان شد آن هم فقط به این خاطر که تمام بازیکنان این تیم همدل بودند و حمایت و پشتبیانی تمام مردم کشورمان را داشتند. ما هم  بایداین چنین  از تیم ملی حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت تیم ملی با من است اگر هم در تیم ملی مشکلی است نباید با مطبوعات صحبت کرده و از مشکلات و کمبودها گلایه کنم باید مشکلات موجود را در جلسات کمیته فنی با رئیس فدارسیون در میان بگذارم و مقابل شما لبخند بزنم و بگویم همه چیز عالی است.

قطبی خاطرنشان کرد: مردم از  ما نتیجه می خواهند و به این نگاه نمی کنند که تیم ملی چه امکانات و شرایطی دارد با چه هواپیمایی سفر می کنند و در کجا تمرینات خود را برگزار می کنند ما باید خواسته مردم را برآورده کنیم.

وی در خصوص سفرهای گاه و بیگاهش گفت: از اینکه سرمربی تیم ملی شدم مطابق قراردادم عمل کردم و هر سفری که کردم یا ماموریت بوده و یا اینکه برای دیدن خانواده ام در زمانهایی که در ایران کاری نداشته ام تهران را ترک کرده ام.

قطبی افزود: خیلی ها از من ایراد گرفتند که چرا در هفته اول لیگ ایران نبودم اما شاید آنها خبر نداشتند که فرزندم بیمار بود خیلی از شما پدر هستید و شرایط مرا درک می کنید وقتی فرزند شما مچ پایش شکسته باشد و قرار باشد دوپیچ در پای او قرار دهند آیا خودتان را زود به کنارش نمی رسانید؟ من در شرایطی که فرزندم به کمکم نیاز داشت در شرایطی که دو روز پیش از بازی با لاتزیو از مشکل او باخبر شده بودم تحمل کردم و پس از این بازی خود را به کنار او رساندم .

قطبی گفت: من برای تیم ملی کم نگذاشتم گاهی اوقات حتی روزی 20 ساعت هم کار کردم تا تیم ملی مشکلی نداشته باشد . من و همکارانم تمام بازیهای لیگ را دنبال می کنیم و حتی اگر در ورزشگاه حاضر نشویم دی وی دی مسابقات را تماشا می کنیم تا از شرایط بازیکنان باخبر شویم.

وی گفت: اگر از من سئوال شود که دوست دارید با اسپانیا در ورزشگاه آزادی بازی کنید با ارمنستان  در ایروان قطعا اسپانیا را انتخاب خواهم کرد اما باید شرایط تیم ملی را درک کنیم. درحال حاضر شرایط تیم ملی به گونه ای است که نمی توانیم حریفی بهتر از ارمنستان داشته باشیم برای ما فقط بازی کردن مهم نیست مهم قرار گرفتن بازیکنان در کنار هم و زندگی در شرایط اردویی است و دستیابی به اهدافی بیش از انجام یک بازی.


تاریخ: 1389/5/17
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: