برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بياني: تمركز كردن بازيكنان روي مسايل مالي علت افت فوتبال ايران است

ورزش. فوتبال. فوتبال
تهران - پيشكسوت تيم فوتبال استقلال تهران گفت: در طول ‪ ۲۰‬سالي كه براي استقلال بازي كردم در مجموع يك ميليون تومان هم نگرفتم اما، فوتباليست‌هاي امروزي بيشتر تمركز خود را بر روي مسايل مالي معطوف كرده‌اند و به همين دليل است كه ديگر آن بازي‌هاي زيبا و تعصب‌هاي گذشته را نمي‌بينيم.

شاهرخ بياني در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: در گذشته بازيكنان فوتبال به ويژه نفراتي كه براي استقلال و پرسپوليس به ميدان مي‌رفتند با تمام توان و جنگندگي بازي مي‌كردند و با چنان تعصبي براي تيم خود به ميدان مي‌رفتند كه پس از ‪ ۹۰‬دقيقه جدال، ديگر رمقي براي راه رفتن در بدنشان نبود.

وي ادامه داد: با پول دار شدن فوتباليست‌هاي ايراني مخالف نيستم و اگر كسي حق خود را مي‌گيرد، نبايد به آن خرده گرفت اما، مشكل اين جاست كه ديگر از آن بازي‌هاي زيبا و با تعصب خبري نيست و فوتباليست‌هاي امروزي بيشتر توجه خود را بر روي مسايل مالي معطوف كرده اند.

بياني تصريح كرد: ‪ ۲۰‬سال براي استقلال بازي كردم و در مجموع اين سال ها، دريافتي من از استقلال به يك ميليون تومان هم نمي‌رسد، هنوز يادمان نرفته است كه بازيكنان حتي از جيب خود خرج مي‌كردند كه براي استقلال و پرسپوليس به ميدان بروند و هيچ چشم داشت مالي نداشتند و تماشاگران هم از نوع بازي و تعصب آن‌ها رضايت داشته و با دلخوشي به ورزشگاه آزادي آمده و آن جا را ترك مي‌كردند.

بياني گفت: جاي تاسف است كه تيم‌هاي بزرگي چون استقلال و پرسپوليس هنوز زمين اختصاصي ندارند و دلشان را به ورزشگاه آزادي خوش كرده اند، اگر نگاهي به كشورهايي حوزه خليج فارس بياندازيم، خواهيم ديد كشورهايي كه تا چند سال گذشته از فوتبال ما عقب بوده‌اند امروز چنان رشد كرده‌اند كه اگر بخواهيم به آن‌ها برسيم بايد سال‌ها كار كنيم و اين نشان مي‌دهد تا چه حد از فوتبال روز دنيا عقب هستيم.

وي افزود: اگر تلاش‌هاي دادكان نبود اكنون باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس ساختمان كنوني را هم نداشتند و به نظر من، وي به اين دو باشگاه كمكي كرد كه آبروي اين دو سرخابي‌ها تا حدودي حفظ شود اما، بايد اين شرايط بهبود يابد.

بازيكن اسبق تيم فوتبال استقلال تهران گفت: استقلال هميشه استقلال است و نفراتي كه به اين تيم مي‌آيند بايد بدانند دل هواداران به عملكرد آن ها خوش است، زماني كه مي‌بينم يك تماشاگر براي رسيدن به ورزشگاه آزادي ساعت ها در جاده‌هاي كشور سرگردان است تا خود را به آزادي رسانده و بازي تيم محبوب خود را ببيند، احساس شرمندگي مي‌كنم و بايد بازيكنان استقلال بدانند چه رسالت سنگيني بر دوش دارند.

وي تصريح كرد: براين باورم فتح اله زاده و مظلومي ايثار كردند كه تيم استقلال را در شرايط ابتدايي فصل تحويل گرفتند و به نظر من تنها دليل كار آن‌ها عشق و علاقه‌اي بود كه اين دو نفر به استقلال داشتند و بازيكنان نيز بايد با تلاش دوچندان در اين راستا حركت كنند.
تاریخ: 1389/5/17
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: