برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قطبي: باشگاهها بايد با تيم ملي بيشترهمكاري كنند

ورزش. فوتبال. ليگ برتر
تهران- سرمربي تيم ملي فوتبال ايران، گفت: باشگاهها بايد با تيم ملي بيشترهمكاري كنند، چراكه هدف ما تنها كسب موفقيت در جام ملت‌هاي آسياست.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال در يك نشست خبري افزود: در گذشته سرمربي تيم باشگاهي بوده ام و شرايط آنان را درك مي‌كنم اما هدف ما تنها موفقيت در جام ملت هاست و در اين راستا به كمك اهالي فوتبال نياز داريم.

وي افرود: تيم ملي براي موفقيت در هر رقابتي به حمايت نياز دارد و اميدوارم اين حمايت از ما در اين مقطع زماني حساس انجام شود.

قطبي در خصوص انتخاب حريف براي برگزاري ديدارهاي تداركاتي گفت: روابط بين المللي فدراسيون تمام تلاش خود را براي برگزاري ديدارهاي دوستانه با تيم هاي بزرگ انجام مي‌دهد.

وي عنوان كرد: من هم دوست دارم كه با تيم‌هاي همچون ايتاليا، اسپانيا و انگليس بازي كنيم اما بايد واقع بين باشيم.

سرمربي تيم ملي ادامه داد: در حال حاضر ارمنستان حريف خوبي براي ماست كه در برابر اسپانيا با نتيجه نزديك ‪ ۲‬بر يك شكست خورده است و بلژيك را هم شكست داده و مي‌تواند براي ما حريف قدرتمندي باشد.

وي با اشاره به مشكلات پيش آمده از سوي باشگاه‌ها گفت: باشگاه‌ها بايد طبق قوانين بازيكنان خود را در روزهاي فيفا در اختيار ما بگذارند و اميدوارم اين صحبت‌ها ديگر پيش نيايد.

قطبي در خصوص برنامه‌هاي تيم ملي تا جام ملت‌هاي آسيا گفت: ما ‪ ۱۴‬روز قبل از آغاز مسابقات بازيكنان را در اختيار مي‌گيريم تا با آمادگي مناسب راهي قطر شويم ضمن اينكه بازي‌هاي تداركاتي را هم براي ارزيابي نفرات و در نهايت انتخاب بهترين تركيب انجام مي‌دهيم.

سرمربي تيم ملي گفت: در اين راستا امروز اولين تمرين را براي ديدار با ارمنستان برگزار مي‌كنيم، اما محمدرضا خلعتبري را به دليل مصدويمت و مهرداد اولادي را كه براي خروج از كشور مشكل دارد در اختيار نخواهيم داشت و وضعيت ميلاد مي‌داوودي هم كه با آسيب ديدگي روبرو است هنوز مشخص نيست.

قطبي يادآور شد: هدف ما ايجاد نظم و انضباط است و در اين راه احتياج به سرباز داريم تا براي رسيدن تيم ملي به پيروزي در آسيا پس از ‪ ۳۵‬سال تلاش كنيم.

وي اظهار داشت: ما به خوبي مي‌دانيم كه فاصله مان با تيم‌هاي آسيايي زياد نيست و شانس بالايي براي قهرماني در قطر داريم.

قطبي در خصوص دعوت نشدن علي كريمي به تيم ملي خاطرنشان كرد: اين بازيكن به دليل مصدوميت اردوي اتريش را ترك كرد و به طور يقين هر زماني كه به شرايط ايده آل برسد از توان وي استفاده مي‌كنيم.

وي ادامه داد: براي بازي با ارمنستان در نظر دارم از بازيكناني كه آمادگي كامل دارند ، استفاده كنيم كه شرايط مطلوبي دارند.

سرمربي تيم ملي در خصوص تعطيلي متعدد مسابقات ليگ به دليل بازي‌هاي تيم ملي افزود: اين موضوع ارتباط چنداني با من ندارد و سازمان ليگ بايد پاسخگو باشد و تنها مي‌خواهم كه باشگاه‌ها با تيم ملي همكاري بيشتري داشته باشند.

قطبي در خصوص عدم حمايت برخي از مسوولان فدراسيون از او يادآور شد: تمركزم به موفقيت تيم ملي است و نظرات شخصي افراد به خود آنها مربوط مي‌شود، من انرژي مثبت دارم و براي پيشرفت فوتبال ايران هر كاري انجام مي‌دهم.

وي در خصوص عدم دعوت مسعود شجاعي به تيم ملي گفت: شجاعي و تيموريان جايگاه مناسبي در تيم‌هاي باشگاهي خود ندارند و از آنان دعوت نكرديم تا در ابتداي فصل از تركيب تيم‌هاي خود بيرون نمانند، اما شرايط جواد نكونام متفاوت است و اين بازيكن به دليل غيبت چند بازيكن ما از فردا در تمرينات حضور مي‌يابد.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر دعوت از بازيكنان در اردوهاي گوناگون گفت:
تيم ملي تنها ‪ ۱۱‬بازيكن نيست و بايد با آزمايش نفرات مختلف، بهترين تركيب را انتخاب كنيم.

قطبي اخبار منتشره در خصوص علاقه خود براي دعوت از بازيكنان پرسپوليسي را نپذيرفت و گفت: تيم ملي را از پرسپوليس بيشتر دوست دارم و تنها به دنبال انتخاب بهترين نفرات هستم، من با پرسپوليس زندگي كرده ام ولي اين مساله دليلي براي دعوت بازيكنان اين تيم نيست.

وي افزود: در زمان حضورم در پرسپوليس نيز انتقادات زيادي همراهم بود كه در پايان با موفقيت و كسب جام قهرماني به آنها پاسخ دادم.

سرمربي تيم ملي در خصوص صحبت‌هاي شهاب گردان دروازه بان تيم ذوب آهن اذعان كرد: گردان درخواست كادر فني براي گرم كردن در بازي با لاتزيو را نپذيرفت و پس از حضور در ايران صحبت‌هاي نامناسبي را مطرح كرد كه به همين دليل تا چند مدت به اردو دعوت نخواهد شد.

وي در خصوص حضورش در سفرهاي متعدد گفت: در چارچوب قراردادم با فدراسيون به سفر مي‌روم، ضمن اينكه دخترم جراحي سختي را پشت سر گذاشته بود كه براي ديدن وي بايد ايران را ترك مي‌كردم.


تاریخ: 1389/5/17
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: