برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:مورد مشکوکی در میان مسافران سنگاپور و چین نداشتیم/ کمبود کیت نداریم

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی ضمن اشاره به پیگیری برنامه‌ها برای انجام معاینات پزشکی و نمونه گیری از ورزشکاران اعزامی به بازی‎های المپیک نوجوانان و بازی‎های آسیایی، گفت: تا به امروز با هیچ نتیجه و مورد مشکوکی برخورد نداشته‌ایم.

لطفعلی پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه معاینه پزشکی و نمونه گیری از اعضای کاروان اعزامی به سنگاپور و چین با همکاری مشترک فدراسیون پزشکی ورزشی و کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک انجام می‎شود، از روند اجرای این برنامه‏ها ابراز رضایت کرد.

وی اظهارداشت: تمام فعالیت‏ها طبق برنامه‌ انجام می‎شود. از همه ورزشکارانی که حضور آنها در سنگاپور و چین قطعی است یا در اردوی آماده سازی تیم‎های اعزامی حضور دارند، معاینات پزشکی، کلینیک و پاراکلینیک انجام شده و می‏شود.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: البته در مورد ورزشکاران کاروان اعزامی به بازی‏های المپیک جهانی نوجوانان تقریبا تمام کارها و برنامه‏ها انجام شده است. اما طبیعی است که پیگیری برنامه‌های پزشکی در مورد نفرات اعزامی به چین همچنان ادامه دارد.

پورکاظمی از روند پیگیری برنامه‎ها و نتایج بدست آمده ابراز رضایت کرد و گفت: خوشبختانه تا به امروز با هیچ مورد مشکوکی در دو کاروان اعزامی مواجه نشده‎ایم. تمام معاینات پزشکی انجام شده، سلامت کامل ورزشکاران را تایید کرده است. ضن اینکه پاسخ هیچ تست دوپینگی هم مثبت نبوده است.

وی ادامه داد: البته اکثر نتایج تایید شده از معاینات پزشکی و نمونه گیری‎ها مربوط به المپیکی‏ها بوده است که باید تا دو هفته دیگر عازم سنگاپور شوند. از این بابت هیچ مشکلی مانع سفر آنها نخواهد شد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه از این پس با دقت بیشتری بررسی سلامت ورزشکاران آسیایی مورد توجه قرار می‎گیرد، یادآور شد: در همین راستا چند روز گذشته از کمپ تیم‎های ملی برخی رشته‌ها بازدید شد. در این بازدید تجهیزات رستوران و درمانگاه آنها در مجموعه ورزشی آزادی نیز بررسی شد تا کمبودهای آنها برطرف شود.

پورکاظمی از پروسه نمونه گیری از ورزشکاران شرکت کننده در بازی‎های آسیایی خبر داد و در پاسخ به این سئوال که آیا تجهیزات کافی برای این کار فراهم شده است؟ گفت: بله، "کیت" به اندازه کافی در اختیار داریم. از این بابت کمبودی نداریم پس مشکلی بابت نمونه گیری وجود نخواهد داشت. پس از مشخص شدن نفرات اعزامی نمونه گیری از آنها آغاز می‎شود.


تاریخ: 1389/5/6
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: