برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آيا براي جنگ لفظي مربيان سابق تيم ملي پاياني هست داستان تکراری مایلی‌کهن و دایی

ورزش > فوتبال  - گروه ورزشی:
ماجرا پیچیده است؛ بازگشت به گذشته و مرور اتفاق‌هایی که ظاهرا قرار است یک پیروز داشته باشد؛ محمد مایلی‌کهن یا علی دایی؟

آخرین مصاحبه مربوط به مایلی‌کهن است؛ سرمربی سایپا که این بار به سال 1998 بازگشته و اینکه به‌خوبی می‌داند قبل از جام‌جهانی 98 چگونه از تیم ملی کنار گذاشته شده است. این گفته البته طعنه‌ای بود به حرف‌های علی دایی که دقایقی بعد از مسابقه پرسپولیس - سایپا بیان کرد؛

زیرا مایلی‌کهن پیش از هفته سوم لیگ علیه سرمربی پرسپولیس سخن گفته و دایی یادآور شده بود که به پیشنهاد دوستانش نباید پاسخی به این مربی می‌داده است. دایی اما همه انتقادهای خود را بعد از گفتن این جمله به زبان آورد و اینکه نمی‌تواند در برابر صحبت‌های مایلی‌کهن سکوت اختیار کند.

چنین بود که سرمربی پرسپولیس همچون گذشته این بار هم پاسخی برای مایلی‌کهن داشت؛ طوری که مایلی‌کهن را «داروغه» خواند و خشم این مربی را برانگیخت. مایلی‌کهن اما در چنین شرایطی نشان داده که همان کاری را می‌کند که خود می‌خواهد؛ همانطور که بعد از 2 هفته حضور در تیم ملی، تصمیم به جدایی از مربیگری تیم ملی گرفت، نامه‌ای به‌عنوان برگه استعفا نوشت و بدون اینکه موضوع را با کسی درمیان بگذارد، نامه را نه به فدراسیون فوتبال که به دفتر یک خبرگزاری ارسال کرد. پس از آن با پیشنهاد اطرافیان، گفت که از تیم ملی استعفا نداده و نامه منتشره از او «استعفانامه» نبوده است؛

غافل از اینکه پیوند فدراسیون و مایلی‌کهن در عرض 2‌هفته به آخر رسید و به این ترتیب، از تیم ملی اخراج شد؛ کسی که بعد از اخراج علی دایی سرمربی تیم ملی شد و مشاورانی برای خود انتخاب کرد؛ مشاورانی که در همان زمان کوتاه هیچگاه صحبت‌هایشان را جدی نگرفت و با تمامیت خواهی حرف اول و آخر را زد؛ روحیه‌ای شبیه به علی دایی که این روزها به سرمربی سایپا اجازه «سکوت» نداده است.

محمد مایلی‌کهن در آخرین موضع‌گیری علیه سرمربی پرسپولیس تا جایی پیش رفته که به همکلاسی بودن با او در دوره فوق لیسانس اشاره کرده و می‌گوید: «آقای دایی بدون کلاس آمدن سرانجام مدرک فوق لیسانس خودش را گرفت و می‌بینیم در کشور ما با اینکه قانون خوب داریم بعضی‌ها به راحتی قانون را دور می‌زنند.» مایلی‌کهن که شکایت دایی از فدراسیون را برنمی‌تابد، پیش‌تر بعد از حمله سرمربی پرسپولیس به علی کفاشیان، علیه دایی مصاحبه کرده بود.

با وجود این، پیش از رویارویی پرسپولیس و سایپا در هفته سوم، دوباره به این شکایت ایراد گرفت؛ اینکه دایی به خاطر حذف تیم ملی از مقدماتی جام جهانی به‌جای شکایت و درخواست مطالباتش باید از مردم عذرخواهی کند، موضوعی که دایی را وادار به واکنش کرد (کسی که اگر در ماجرای درخواست مطالباتش از فدراسیون به قوانین فیفا اکتفا می‌کند اما در مورد برخی ابهام‌ها پاسخی نمی‌دهد) اینکه چطور یک تولیدی حاضر است البسه تیم ملی را در مقدماتی جام جهانی به‌طور رایگان در اختیار بازیکنان تیم ملی بگذارد و فدراسیون با تولیدی دایی قرارداد می‌بندد که برای فدراسیون هزینه دارد؟

با گذر از موضوع شکایت، بعد از اظهارنظر دوباره مایلی‌کهن، احتمالا دایی نیز پاسخی برای سرمربی سایپا خواهد داشت. پرسش این است که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که با هر اشتباه بازیکنان برای آنها جریمه و محرومیت در نظر می‌گیرد، آیا نمی‌تواند درباره جنگ لفظی مایلی‌کهن - دایی تصمیم قاطعی بگیرد؟

آخرین حمله مایلی‌کهن

به علی دایی می‌گویم، بله من داروغه فوتبالم چون چکیده این فوتبال هستم و ایشان که معتقدند کشور قانون دارد می‌بینند که بعضی‌ها که قلدر می‌شوند قانون را هم زیر پا می‌گذارند. شما به من بگویید این آقا که مدرک مربیگری A فوتبال را ندارد با کدام مجوز روی نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر نشسته است؟

دایی از 5 بازی مقدماتی جام‌جهانی ۶ امتیاز گرفته بود و باز مدعی است من تیم را می‌بردم جام‌جهانی! من متأسفم از اینکه ایشان مثل همیشه طلبکار است.

آقای دایی که 9 ماه به خاطر حذف تیم ملی فوتبال جرات بیرون آمدن از خانه را نداشت به خاطر یک جام حذفی که با بردن تیم‌های لیگ یک و 2 فوتبال ایران به‌دست آمد، دوباره همان کبر، غرور و خودخواهی دامنش را فراگرفته است.

آقای دایی در بازی برگشت پرسپولیس مقابل پگاه گیلان در لیگ سوم تا زمانی که چک‌اش در بانک نقد نشد اتوبوس تیم را در اتوبان قزوین - رشت نگه داشته بود. به‌هرحال علی دایی علاقه زیادی به پول دارد و عیبی هم ندارد ولی طلبکاری او به‌جای عذرخواهی از مردم قابل تحمل نیست.

تاریخ: 1389/5/17
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: