برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بدون حضور حتی یک ایرانی/مسابقات تنیس جام دیپلمات‌ها در ایران به پایان رسید

شانزدهمین دوره مسابقات تنیس جام دیپلمات‎ها پس از چهار روز با قهرمانی نماینده اسواکی در تهران به کار خود خاتمه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، این دوره از رقابت‌های تنیس جام دیپلمات‌ها با حضور 24 ورزشکار از روز جمعه در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز شد.

رقابت نمایندگان 11 کشور صربستان، ازبکستان، اروگوئه، اندونزی، فنلاند، اسلواکی، ژاپن، آلمان، اوکراین، ایتالیا، جمهوری چک و همچنین سازمان جهانی اکو که در این مسابقات شرکت کرده بودند، امروز دوشنبه با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

"کیو ژان" تنیسور اسلواکی است که موفق شد در جدول امتیازات بالاتر از 23 ورزشکار دیگر قرار گرفته و عنوان نخست مسابقات را از آن خود کند. "واتا نا" ژاپنی نیز پس از وی در رده دوم قرار گرفت. ضمن اینکه "دماتینو" ایتالیایی و "دائر" از آلمان نیز عنوان مشترک سومی را از آن خود کردند.

شانزدهمین دوره مسابقات تنیس جام دیپلمات‎ها به مدت چهار روز در زمین تنیس مجموعه ورزشی انقلاب و زیر نظر مستقیم فدراسیون تنیس برگزار شد. این در حالی است که حتی یک نماینده از کشورمان هم در این مسابقات حضور نداشتند.

مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس در مورد چرایی این موضوع به خبرنگار مهر گفت: "این رقابت‏ها ویژه دیپلمات‏های خارجی بود که در ایران حضور دارند. فقط این افراد در این مسابقات شرکت کردند".

* خوب به هر حال ایران میزبان است. فکر می‎کنم کشور میزبان در هر شرایطی بتواند یک نماینده در مسابقات داشته باشد. هر چند به صورت افتخاری و با هدفی غیر از قهرمانی. این امکان وجود نداشت؟

رئیس فدراسیون تنیس در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر تصریح کرد: مسابقات داخلی نبود که تنیسورهای ایرانی در آن شرکت داشته باشند. ما که سفیر ایران در ایران نداریم! مسابقات جام دیپلمات‏ها ویژه سفرای کشورهای خارجی است".

برای مسابقات تنیس جام دیپلمات‎ها جایزه نقدی در نظر گرفته نشده بود. کاپ و مدال‎های ویژه این رقابت‏ها نیز طی مراسمی که در ماه مبارک رمضان برگزار می‎شود به نفرات برتر اهدا خواهد شد.


تاریخ: 1389/5/18
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: