برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

استعدادیابی و انتخاب رشته‌ ورزشی

مدیر مسوول انتشارات بامداد کتاب از چاپ سوم کتاب «مبانی نظری و فرآیند استعدادیابی ورزشی» خبر داد و گفت: این مجموعه، اطلاعات منظم و مفیدی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد تا درباره اشتغال به ورزشی خاص، تصمیم‌گیری کنند._مهدی صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان این مطلب اظهار داشت: مطالب این کتاب برای آشنایی کارشناسان علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه با مباحث استعدادیابی ورزشی تدوین شده است. همچنین مولف این کتاب تا حدودی به بحث چرایی استعدادیابی ورزشی نیز توجه دارد.

مدیر مسوول انتشارات بامداد کتاب تصریح کرد: مخاطب با مطالعه این کتاب می‌آموزد که مثلث متخصصان علوم ورزشی، متخصصان طب ورزشی و مربیان می‌توانند نقش مهمی در اجرای فرآیند استعدادیابی ورزشکاران برعهده داشته باشند.

صادقی ادامه داد: مولف این کتاب، برای عملی شدن فرآیند استعدادیابی در ورزش، معیارهای خاصی را درنظر گرفته و به توضیح هر یک از آنها پرداخته است. از آن میان می‌توان به برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی، برخورداری از اندازه‌های پیکرسنجی مناسب، دارا بودن ویژگی‌های وراثتی برجسته، برخورداری از امکانات ورزشی کافی، مهیا بودن شرایط محیطی و دسترسی به متخصصان علوم ورزشی اشاره کرد.

وی در پایان گفت: کتاب «مبانی نظری و فرآیند استعدادیابی ورزشی» از سه فصل اصلی «کلیات و روش‌ها»، «فرآیندهای استعدایابی» و «تحلیل اطلاعات و هدایت استعدادها» تشکیل شده است که متفاوت بودن ویژگی‌های جسمانی ـ حرکتی و رفتاری لازم برای استعدادیابی در ورزش‌های مختلف و متفاوت بودن زمان شروع استعدایابی برای هدایت برگزیدگان به سوی تمرین‌های اختصاصی درباره هر ورزش از دیگر عناوینی‌اند که مخاطب با آنها آشنا می‌شود.

چاپ سوم کتاب «مبانی نظری و فرآیند استعدادیابی ورزشی» اثر مشترک دکتر خسرو ابراهیم و دکتر محسن حلاجی در شمارگان 2000 نسخه، 80 صفحه و بهای 20 هزار ریال از سوی انتشارات بامداد کتاب منتشر و راهی بازار نشر شد.
تاریخ: 1389/9/28
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: